Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pravdy a mýty o sexu: Znáte odpovědi?

Pravdy a mýty o sexu: Znáte odpovědi?

Pravdy a mýty o sexu: Znáte odpovědi?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana | vydáno 07. 01. 2015

Dneska už asi nikdo nevěří, že pokud žena při menstruaci plivne žábě do tlamy, celý další měsíc nebude moci otěhotnět. Mýtů kolem sexu přesto panuje docela dost. Otestujte se, jak jste na tom s vědomostmi!

Penis se může zlomit

... Pravda!

Pánské přirození samozřejmě nemá žádnou kost, ale bolestivou zlomeninu si přesto může přivodit. Stává se to při příliš vášnivém milování nebo náhlé změně polohy, například když žena dosedne na mužskou chloubu příliš tvrdě. Ztopořený penis není tak ohebný jako ve stavu klidu a jeho fraktura obvykle vyžaduje lékařský zákrok... Takže dámy, na koníčka sedejte opatrně!

Protržený kondom přece ucítím

... Mýtus!

Datum spotřeby na krabičkách prezervativů má svůj důvod. Kondom po čase vysychá a ztrácí svoji lubrikaci, což může při aplikaci způsobit malé trhlinky, kterých si ani nevšimnete, natož abyste je cítili. Kondomům neprospívá horko ani dopad světla, takže je pěkně podle návodu skladujte v chladu a suchu.

Při kojení nemůžu otěhotnět

... Teoreticky pravda, v praxi mýtus!

Pravda je, že se to stává velmi zřídka. Pokud v prvních šesti měsících po narození dítěte plně kojíte, tj. miminko vám pije z prsu zhruba každé čtyři hodiny přes den a každých šest hodin v noci, přičemž nedostává žádný příkrm, šanci na otěhotnění máte zhruba 1 ku 100.

10 nejméně sexy hereček Hollywoodu

10 nejméně sexy hereček Hollywoodu

Být hvězdou v Hollywoodu ještě vůbec neznamená, že je člověk uznávanou hvězdou. Ač se promenádují...

Při kojení totiž tělo vylučuje hormon zabraňující ovulaci, tudíž ani nemenstruujete. Problém je v tom, že nikdy neodhadnete, kdy se první menstruace blíží. A ovulovat můžete dva týdny před jejím příchodem.

Sperma může vyvolat alergii

... Pravda!

Mužské semeno sice není tak silným alergenem jako třeba ořechy, ale některé ženy se skutečně setkaly s alergickou reakcí, od vyrážky až po anafylaktický šok. Milování je v těchto případech možné jenom přes kondom a početí bohužel jen ze zkumavky, kde se dá ze spermatu odebrat alergenní protein.

Když se mu nepostaví, znamená to, že ho nevzrušuji!

... Mýtus!

Pravdou může být naprostý opak. Jestliže je muž vzrušený příliš a nemůže se vás dočkat, tělo ho může paradoxně zradit snáze, než když je pro něho milování s vámi rutinní záležitostí. "Nejčastější příčinou erektilní disfunkce je přílišná snaha o velký výkon," tvrdí americký psycholog Joel Block. Následuje stres, depresivní stavy, příliš mnoho zkonzumovaného alkoholu nebo únava. Takže pokud má váš miláček problémy s erekcí, chyba nejspíš není na vaší straně!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
12. 01. 2015 kacenka811 . (reakcí: 0)
08. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

27. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Chystáš se investovat peníze a nejsi si jistá? Než se do toho pustíš, raději se o tom poraď ještě s někým, kdo tomu r... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist