Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Přátelství jako dar

Přátelství jako dar

Přátelství jako dar

Magazín: Sex a vztahy | autor: Pavlína | vydáno 29. 04. 2013

O přátelství byla napsána už spousta knih, namluvila se o něm spousta slov. Najít opravdového přítele je však někdy úkol téměř nadlidský. Přátelství totiž nespočívá jen v umění pochválit, potěšit, zajít společně na kafe nebo do kina. V přátelství jde hlavně o vzájemnou důvěru, pomoc a schopnost stát při sobě v době, kdy se všichni ostatní obrátí zády.

Najít skutečného kamaráda je většinou dílem náhody. Někdy se potkáte už ve školce, někdy spolu usednete do jedné lavice na střední škole, jindy na sebe narazíte teprve v dospělosti, třeba v jedné kanceláři. Najednou přijdete na to, že s dotyčným či dotyčnou vás pojí mnohem víc, než jen společné názory na neoblíbeného kolegu.

Zjistíte, že posloucháte stejnou hudbu, máte podobný vkus a líbí se vám stejné filmy a knížky. Neustále si máte o čem povídat, přitom spolu dokážete i příjemně mlčet a rozumíte si beze slov.

Mým životem prošla celá řada kamarádů. Jen někteří mi však vydrželi až do dospělosti. Ze školky si pamatuji  jen na blonďatého Káju, který byl o hlavu vyšší než já. S ním jsem chtěla stavět garáže pro auta a ochotně jsem mu půjčovala tříkolku. Dnes se s úsměvem zdravíme, ale od konce mateřské školy jsme spolu nemluvili.

Na základní škole jsem poznala první opravdovou kamarádku. Byly jsme nerozlučná dvojice. Seděly jsme spolu v lavici, odpoledne jsme šly společně psát úkoly a pak lítat ven. Společně jsme sedávaly na skalce v lesíku a pokoušely se psát první povídky. Společně jsme nadávaly na nespravedlnost (chápej přísné rodiče), společně jsme trávily i celé prázdniny. Když jsme se pohádaly, byla to téměř dívčí válka. Nedarovaly jsme si vůbec nic.


Naše cesty se rozdělily nástupem na střední školu. Zatímco já zůstala ve městě, Hanka se vydala na zkušenou na internát. Zpočátku jsme se snažily být spolu o víkendech, jenže později i tato snaha uvadala. Najednou jsme měly každá jiné kamarády, zkušenosti a zážitky a vydávaly se každá jiným směrem. Dnes se potkáme opravdu málokdy. Ne že bychom se jedna druhé vyhýbaly, jen Hanku někdy zavane práce na úplně jiný kontinent.

Na gympl jsem nastupovala celá vykulená. Nikoho jsem neznala, a tak jsem si sedla k holčině, která se tvářila podobně vykuleně jako já. A musím říct, že jsem v ní našla opravdovou kamarádku. Ač jsme každá z jiného města, vždycky jsme si našly čas, abychom se navštívily, a to platí dodnes. Občas si vyměníme názory, občas se pohádáme, ale většinou stojíme při sobě. Přečkaly jsme spolu rozchody i životní kotrmelce a já doufám, že to tak zůstane. Nádavkem mi život do cesty přivedl přátele v podobě mých rodičů, bratra a mého muže, na které se mohu spolehnout, ať se děje cokoliv.

A co vy? Našli jste opravdového přítele, nebo se o to léta marně snažíte? Myslíte, že mít dobrého přítele je životní výhra, nebo vám postačí partner?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
05. 06. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
05. 05. 2013 EmmaganTeyla kamarádky (reakcí: 0)
29. 04. 2013 viki11 kamarádky (reakcí: 0)
29. 04. 2013 Bobina1 .- (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

23. 01. 2017 Horoskop Beran

Dnes budeš mít doma pořádně rušno. Postará se o to nečekaná a hlavně neohlášená návštěva, která se k vám nakvartýruje... Celý horoskop

Karta dne

Tři poháry
Máš nejvyšší čas začít slavit a věnovat se alespoň na malou chvíli jen sama sobě a svým potřebám. Máš pocit, že žádné nemáš? Omyl! Samozřejmě, že máš a jako žena si mů...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist