Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Potřebují muži krásnou partnerku? 6 mužů vypovídá!

Potřebují muži krásnou partnerku? 6 mužů vypovídá!

Potřebují muži krásnou partnerku? 6 mužů vypovídá!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 20. 08. 2014

Podle léta uváděného vztahového modelu je to většinou žena, která je o něco hezčí než její partner. Jedná se o předpotopní názor? Pohlížejí současní muži na atraktivitu partnerky stejně jako v dobách minulých? Co je pro ně vlastně přitažlivé?

Německý psycholog a kouč vztahů Volker Drewes se nechal slyšet, že krásné ženy muže vždy přitahovaly, přitahují a přitahovat budou. Má to prý co dočinění s evolucí, protože fyzická atraktivita je jasnou vizitkou zdraví, což je zase důležité z hlediska plození potomků tedy pokračovatelů rodu. 

Zatímco dřív se tato myšlenka dala pochopit, dnes, možná, pozbývá významu. Nebo ne? Chtějí muži krásné, nebo spíš hodné ženy? Zeptali jsme se šesti z nich!

1. „Krásku potřebuji.“

„Co se mě týká, zajímám se jen o hezké ženy. Ty, co nejsou atraktivní, u mě prostě mají smůlu,“ říká dvaatřicetiletý podnikatel Marek s vědomím, že sice tuší něco o existenci vnitřní krásy, ale on si prostě nemůže pomoct. „Pokud se mi nelíbí obal, nemám chuť rozbalovat zboží a zkoumat, jestli je v pořádku,“ dodává Marek. K fyzické kráse se přiklání i další dotazovaný muž.  

2. „Muž se musí naparovat.“

„Já jsem asi moc ješitný, ale dělá mi strašně dobře, když mi moji partnerku okolí závidí. Proto na vaši otázku říkám, že krása je pro mne asi to nejdůležitější kritérium,“ nechává se slyšet pětatřicetiletý operátor Petr a dodává, že čím je vzhled ženy exotičtější a výjimečný, tím se o dotyčnou víc zajímá. 

Prosedíte denně 8 hodin? Pak jste v nebezpečí!

Prosedíte denně 8 hodin? Pak jste v nebezpečí!

Chodíte do práce vydělávat peníze. Jste unavení z ranního vstávání, dojíždění i věčně nespokojené...

3. „Bohyně vyčnívají z davu.“

„Pro nás muže se nic nemění už po staletí. Jestli si ji máte všimnout, musí být vysoká, štíhlá a vynikat objemnějším hrudníkem,“ říká s potutelným úsměvem třiadvacetiletý technik Roman, podle kterého hodné holky typu šedých myšek nemají v porovnání s atraktivnějšími kolegyněmi šanci. „Těch si nikdo nevšimne. Prostě takhle to je a nikdo s tím nic nenadělá,“ krčí rameny Roman. Ještě že jsou tací, kteří mu budou tenhle názor vymlouvat! 

4. „Atraktivita je k ničemu!“

„Abych pravdu řekl, já radši koukám na to, co má ženská v hlavě, než na to, jak vypadá. Myslím si, že krása je stejně pomíjivá a hodně brzo se okouká. Ale inteligence, ta zůstane napořád,“ hlásí Filip, čtyřicetiletý řidič z povolání, který se dle vlastních slov každý pátek rád vrací domů z cest ke svojí normální, obyčejné, ale přesto pro něj nejkrásnější manželce. „Nevyměnil bych ji za nic na světě, i když není ani vysoká, ani hubená a dokonce ani prsatá. Má totiž jiné kvality,“ krčí rameny Filip. 

5. „Souhra je mnohem důležitější!“

„Krásnou ženskou, za kterou se otočí i hydrant, vedle sebe rozhodně nepotřebuji. Já vyznávám daleko důležitější hodnoty. Třeba jestli je chytrá, sympatická a má nějaké smysluplné záliby, například čtení. Ne jen nakupování oblečení,“ krčí rameny třiatřicetiletý policista Robert. 

6. „S věkem se to mění.“

„Krásný ženský? Tak ty jsem lovil kdysi dávno, ale jak čas běžel, zjistil jsem, že dost hezké ženy toho mají v hlavě, aspoň na můj vkus, docela málo,“ říká šestačtyřicetiletý automechanik Dalibor s tím, že výjimky samozřejmě existují, ale ty jsou zpravidla „hned rozebrané.“ 

Nic to však nemění na tom, že každému se líbí něco jiného a definice krásy nemá jasná pravidla. A co vzkázat těm, kteří se o ženský vzhled zajímají až příliš? „Že špatně skončí,“ směje se třicetiletá Beáta. Má podle vás pravdu? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
11. 09. 2014 glady .... (reakcí: 0)
02. 09. 2014 eViKpUm ;-) (reakcí: 0)
21. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
20. 08. 2014 viki11 .. (reakcí: 0)
20. 08. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist