Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pomóc! Sex nám kazí žárlivec!

Pomóc! Sex nám kazí žárlivec!

Pomóc! Sex nám kazí žárlivec!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 05. 10. 2012

Pes se pro nás stává věrným společníkem, který nezradí ani ve chvílích, kdy se na nás vykašlou všichni ostatní. Jenže právě přítel nejvěrnější se může někdy ukázat jako pěkný žárlivec, když mu náš nový partner není zrovna po chuti. Důkazem je i následující příběh.

Vznešený jezevčík
„Začala jsem chodit s Kamilem. Byl rozvedený a měl dospívající dceru ve své péči. Když jsem poprvé přišla k nim domů, představil mi nejdřív svoji dceru, což bylo logické. Pak mi ale řekl, že mi představí i svého psa a to mi přišlo docela legrační. Brzo jsem ale pochopila, že jeho pes není jenom tak někdo", vypráví Jarmila. Kamilův pes byl vznešený jezevčík šlechtického původu s rodokmenem, za který by se nemusel stydět žádný hrabě. Když mu Jarmila při své první návštěvě nechala kousek kuřecího masa od večeře, zdálo se ale, že jí i ve své vznešenosti vzal na vědomí.

Pes zakročil v nejméně vhodnou chvíli
Situace se ovšem zkomplikovala, když Jarmila s Kamilem měli první víkend jenom sami pro sebe. Kamilova dcera odjela v pátek večer k babičce a před nimi byly dva dny, kdy se chtěli věnovat sami sobě.
„Kamil se vysprchoval jako první a čekal na mně v ložnici. Pak jsem se umyla i já a přišla za ním. Jezevčík Filip ležel opodál na koberci, a nevšímal si nás. Když ale mělo dojít k nejlepšímu, pes najednou skočil mezi nás a začal Kamilovi olizovat obličej. Marně ho okřikoval, ať toho nechá. Skončilo to nezdarem. Dostala jsem záchvat smíchu“, vzpomíná s šibalskými jiskřičkami v očích Jarmila.

Konečně přestal žárlit
Psí chování si Jarmila vysvětluje jako žárlivost. Podle Kamilova tvrzení býval totiž fixovaný na jeho bývalou ženu, která se ale vdala do Německa. Psa si s sebou ovšem vzít nemohla a rozčarovaný Filip se pak upnul na Kamila a odmítal vzít na vědomí jeho novou partnerku. „Chápu to, já bych asi reagovala stejně. Někdo mi prostě krade člověka, který se do té doby věnoval jenom mně“, hájí přítelova psa mladá žena. Trvalo prý docela dlouho, než se Filip uklidnil a od svého zvyku kazit jim intimní chvilky upustil. Přítel totiž byl striktně proti tomu psa, zvyklého pohybovat se volně po celém bytě, na ony chvíle zavírat.

Naštěstí máme i psí psychology
Když se pár rozvádí, řeší se i otázka s kým pes zůstane. Spory na něj se často vytahují i u soudu a vznikají stejné tahanice jako o dítě, ne-li horší. Český právní řád chápe zvíře jako věc, která je součástí spoluvlastnictví, pokud jste si ho pořídili v době trvání manželství. Jako spoluvlastnictví je tedy zahrnut do majetkového vypořádání, při kterém se ovšem na jeho city zrovna moc ohledů nebere. Z toho pak vyplývá, že může trpět frustrací, smutkem, žárlit na nového partnera… Zkrátka i psí chování se může stát ve vztahu velkým problémem, naštěstí už i u nás existují psí psychologové. "To mi přijde přitažené za vlasy," přiznává Jarmila. "Pes je pes, je to přítel člověka, je to člen rodiny, ale psycholog? To je fakt úlet. To jsme naštěstí nemuseli podstoupit. Filip si zvyknul, i když občas se mu zadaří a skočí na nás v tom nejlepším. Budu muset pouvažovat o tom, že mu přestěhuju pelíšek. Ale to nevím, jestli oni dva nevystěhujou spíš mě."

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
25. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 10. 2012 manislava žárlivec (reakcí: 0)
07. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
06. 10. 2012 Anet22 :) (reakcí: 1)
06. 10. 2012 Werushka7 Pomóc! Sex nám kazí žárlivec! (reakcí: 0)
06. 10. 2012 gambis ... (reakcí: 0)
06. 10. 2012 Daniela76 Pomóc! (reakcí: 0)
06. 10. 2012 krockovapavla .) (reakcí: 2)
06. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
05. 10. 2012 forjames ... (reakcí: 1)
05. 10. 2012 FFF Štěstí že je to jezevčík (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist