Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pomóc! Kamarádí s bývalkou.

Pomóc! Kamarádí s bývalkou.

Pomóc! Kamarádí s bývalkou.

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 02. 08. 2012

Váš přítel má dlouhé telefonní hovory se svojí bývalou láskou. Probírá s ní věci, jejichž posluchačem byste podle vašeho názoru měla být především vy. „Je to už jenom kamarádka,“ ujišťuje vás. Ale vy se stejně trápíte...

„Představím ti Martinu,“ řekl Pavle Honza, když spolu chodili už dva měsíce. „Bydlí v Českých Budějovicích, co kdybychom si teď udělali o víkendu výlet?“ Bylo hezky a Pavla nic nenamítala. Honzovi občas volala nějaká žena, které do telefonu tykal a říkal Martino. „Je to kamarádka, chce si s někým popovídat,“ obhajoval delší hovory. Pavle to nevadilo, byla si jistá jejich vztahem.

Dobré rady, které nikdo nechce
„Vlastně jsem s Martinou před lety několik měsíců chodil,“ načal téma Honza, když už seděli ve vlaku směr Budějovice. Pavla zalapala po dechu. Tohle netušila... „Ale neboj se. Brzy jsme zjistili, že se k sobě nehodíme, takže jsme se v klidu rozešli. Už je to uzavřená kapitola,“ začal Honza rychle vysvětlovat, když viděl znepokojení v očích přítelkyně. Pavla ale klidná nebyla. Návštěva nakonec proběhla zdvořile, nepočítáme-li Martininy narážky typu: „Kdy se budete brát?“ a poučování, co má Honza nejraději k jídlu. Pavla se k tomu nevyjadřovala, ale vnitřně ji to docela mrzelo. Když měli s Honzovu konečně čas na samostatnou procházku po městě bez asistence Martiny, svěřila se, že jí Martininy dobře míněné rady vadí. „Nesmíš si to tak brát, nemyslí to zle,“ snažil se situaci zlehčit Honza.

Nevhodný rozhovor
Vrcholem byl ovšem další z telefonních hovorů Honzy a Martiny, který následoval dva dny po návštěvě. „Víš, ona je hodná. Dobře se o mně stará,“ říkal Honza Martině do aparátu. Následovala další výměna názorů. Mluvilo se pochopitelně o Pavle, která poslouchala větší část rozhovoru a zdravě se naštvala. „Nemyslíš, že je trochu hloupé, mluvit o mně se svojí bývalou v mojí přítomnosti?“ vyčetla Honzovi, sotva položil aparát. „Proč, vždyť jsem o tobě nic špatného neřekl. Nemám před tebou žádné tajnosti,“ hájil se Honza. „Ona se o tebe zajímá, protože jsi moje partnerka. Kdybys cokoli potřebovala, bude první, kdo ti nabídne svoji pomoc,“ nasadil rozhovoru korunu.

Jedna návštěva úplně stačí
„Jenže já od ní žádnou pomoc nechci. Jsem ochotná respektovat, že s ní Honza kdysi chodil, ale to je všechno. Nehodlám se s ní stýkat, nemám si s ní co říct a na zdvořilostní návštěvy mě neužije. Nemyslím si, že jsem extra žárlivá, ale tohle mi prostě není příjemné. Já mu svého bývalého taky nepředhazuji,“ svěřuje se Pavla.
„Fakt je, že Honza si od té doby dává větší pozor. Většinou s ní mluví, když nejsem doma nebo alespoň odejde do vedlejší místnosti a u mne funguje co uši neslyší, to srdce nebolí. Já a Martina se omezujeme jenom na vzájemné pozdravy. U nás doma byla jednou a myslím, že to úplně stačí. Nebráním Honzovi se s ní vídat, ale já u toho být nemusím,“ dodává vzápětí už docela vyrovnaně.

Zůstaňte nad věcí
Každá partnerka ale nedokáže být tak nad věcí jako Pavla. Od vašeho přítele je přinejmenším nevhodné, když vás nutí k podobným setkáním se svojí bývalkou nebo dokonce ke kamarádství s ní. A už vůbec by se měl vyhnout hodnocení vašeho vztahu před ní, navíc ve vaší přítomnosti. Následná žárlivá obvinění z vaší strany ale nic neřeší. A reakcí „To můj bývalý Marek, ten by mne určitě nehodnotil jako zboží na trhu,“ jenom přitopíte pod kotlem vášní. Zkuste mu v klidu vysvětlit, jak se na věc díváte vy a že mu také své bývalé lásky.nepřipomínáte. Určitě je dost chytrý, aby pochopil.

Také máte podobnou zkušenost? Jak jste bránily, když bývalá láska vašeho muže vstoupila do vašeho života?

Dokázala byste kamarádit s bývalou partnerkou vašeho přítele či manžela?

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
14. 10. 2012 helenadon din (reakcí: 0)
26. 09. 2012 monca07 :/ (reakcí: 0)
31. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
09. 08. 2012 manislava bývalka (reakcí: 0)
08. 08. 2012 iveta Tohle chlapské chování prostě nepochopím... (reakcí: 0)
05. 08. 2012 pepina . (reakcí: 0)
04. 08. 2012 Daniela76 Kamarádí s bývalkou (reakcí: 0)
03. 08. 2012 monika reakce (reakcí: 0)
03. 08. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 08. 2012 ladouch . (reakcí: 1)
02. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

30. 03. 2017 Horoskop Beran

Dnes k tobě nečekaně přijdou peníze. Můžeš vyhrát nějakou slušnou sumu v loterii nebo se dozvíš o dědictví, o němž js... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist