Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Polohy ve spánku. Co o nás vypovídají?

Polohy ve spánku. Co o nás vypovídají?

Polohy ve spánku. Co o nás vypovídají?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 19. 01. 2015

O tom, že tělo za nás mluví svou vlastní řečí, už určitě víte, ale věděli jste, že i taková poloha ve spánku o vás mnohé napoví? Minimálně to, jaká jste osobnost, jak se cítíte, i to zda jste právě zamilovaní nebo nervózní. Podívejte se, co vypovídá vaše spánková poloha o vás...

Spaní na boku s pokrčeným kolenem

Existuje mnoho variací spánkových poloh na boku, včetně spánku s jedním pokrčeným kolenem. Tato pozice může značit nervozitu a sklon k napětí. Lidé usínající v této poloze mohou trpět stresem a starostmi. Je nutné najít si čas pro sebe, odpočinout si a vyzkoušet meditaci nebo jógu.

Spaní na boku s jednou rukou pod hlavou

Další polohou je spaní na boku, ať už levém nebo pravém, s jednou rukou pod hlavou. Osoby, které takto nejraději usínají bývají jemné, upřímné a láskyplné. Ovšem tato pozice může též značit nízké sebevědomí a perfekcionismus, tedy snahu a touhu být dokonalý. Pokud máte nízké sebevědomí, snažte se vybudovat si v sebe větší důvěru, třeba dosažením nějakého cíle.

Poloha klubíčko

Jedná se o nejčastější spánkovou polohu. Tedy na boku s nohama přitaženýma k tělu. V této poloze usíná až 41% lidí a charakterizují se obvykle velkými organizačními schopnostmi. Navenek mohou mít hroší kůži, ale uvnitř jsou jemní a mohou si často dělat zbytečné starosti.

Hit současnosti? Šperky z filmů a seriálů! Neodoláte!

Hit současnosti? Šperky z filmů a seriálů! Neodoláte!

Zamilovala ses do filmu nebo seriálu a obdivuješ nejen herce, ale také garderobu nebo šperky? Můž...

Spaní na břiše

Pro někoho může být nepochopitelné usínání na břiše. Vězte ale, že se najdou jedinci, pro které je toto usínání to nejpříjemnější. Tato pozice může o člověku vypovídat jeho sníženou kontrolu nad životem, zvýšenou citlivost a nepřijímání kritiky. 

Pozice voják

Pozice voják znamená spaní na zádech, s rukama podél těla. Člověk takto usínající bývá tichý, rezervovaný a má velmi vysoké standarty. Tato poloha však není vhodná hlavně pro pány, jelikož při ní velmi často chrápou.

Poloha hvězdice

Jedná se o polohu na zádech s rozpaženýma rukama. Lidé, kteří spí v této poloze umějí velmi dobře naslouchat a jsou velmi vstřícní, ale bývají i introvertní.

Boční hvězdice

Tato poloha je charakterizována tím, že člověk leží na boku a ruce jsou natažené rovně ven, takže zabírá docela hodně místa. Nicméně lidé, kteří takto spí jsou často cyničtí, tvrdohlaví a rádi mají poslední slovo.

V jaké poloze nejraději usínáte vy? Napište nám do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
20. 01. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
20. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

21. 10. 2016 Horoskop Blíženec

Trápíš se kvůli vztahu a bojíš se o tom mluvit s partnerem. Ale to je velká chyba. Když mu vše s klidem a láskou vysv... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Máš velkou šanci na úspěch! Blíží se k tobě změna, na kterou tak dlouho a netrpělivě čekáš. Jakmile učiníš první vstřícný krok vpřed, všechno se dá do pohybu a ty pevn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist