Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pohlavní choroby ve vztahu? Častější, než si myslíš!

Pohlavní choroby ve vztahu? Častější, než si myslíš!

Pohlavní choroby ve vztahu? Častější, než si myslíš!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 30. 10. 2015

Partnerství, vztah, manželství? Pro mnohé bezpečný přístav, ve kterém je zbytečné dělat si hlavu z pohlavních nemocí. Jenže najednou ty breberky prostě přijdou. Jak to? Zdraví a věrnost spolu nejdou ruku v ruce a i ty se můžeš od své lásky nakazit raz dva!

Žiješ s partnerem v jedné domácnosti a klape vám to. Otázka svatby a potomků už taky visí ve vzduchu a ty jsi šťastná jako nikdy. Napadlo tě nechat se otestovat třeba na syfilis nebo kapavku? Ptáš se, proč bys to dělala, když ses usadila a milence nestřídáš? Protože ani tenhle „usedlý“ způsob života tě před infekcí či výtoky neuchrání! Jak to?

Jsme na intimním minovém poli!

Věrnost je sice krásná, ale nikdy ji nelze zaručit. A proto se návštěva venerologie netýká jen single náruživých osob, jak potvrdil tým vědců z americké univerzity Oregon, jejichž práci publikoval odborný magazín Journal of Sex Research. Tihle výzkumníci vyzpovídali stovku věrných, nevěrných, těch v páru i osamělých a nestačili se divit. Jsi připravená na pravdu?

Sex bez ochrany? Nebezpečná móda!

Celá čtvrtina zúčastněných kápla božskou a bez okolků přiznala, že minimálně jednou svojí polovičce nasadila parohy. A co víc, jelikož tihle hříšníci doma zásadně nepoužívali kondomy, neobtěžovali se s nimi ani „venku“. Pohlavní styk mimo oficiální vztah tak proběhl bez sebemenší kontroly početí či přenosu pohlavních chorob. Zvyk je prostě železná košile!

Z toho jasně kouká, že nevěrníci si do rodinného hnízda mohli přinést i něco víc, než jen špatné svědomí., což se i několikrát stalo. Aspoň podle pětiny oslovených, která tomu všemu nasadila ještě větší korunu.

Sejdeme se na kožním…

Prý už alespoň jednou v životě musela navštívit lékaře s jistým problémem, ze kterého se vyklubala diagnóza pohlavní choroby. A to prosím tihle lidé fungují v partnerském svazku!

Buď se nakazili svojí zásluhou a hloupostí, nebo takový dáreček dostali od svého milence. Největší bomba na závěr? Ono vlastně není podstatné, jestli je člověk polygamní nebo monogamní. V obou skupinách totiž figuruje podobné procento těch, co si léčením takových breberek prošlo. Je to vyrovnané, až hanba! Co teď?

Důvěřuj, ale prověřuj!

Kde je kámen úrazu? Zadaní lidé se prý nestarají o zásobu kondomů v nočním stolku, protože podle nich je milování „v rodině“ bezpečné. Jenže kdo ví, co dělal jejich sexuální spoluhráč minulou noc, že? Naopak ti nezadaní jsou překvapivě o chlup zodpovědnější.

Občas ochranný prostředek přece jen použijí. Ale zdaleka ne pokaždé. Jak to celé končí? To zase nejsou tak složité počty. Ještě pořád si říkáš, že tahle studie je zahraniční a proto jsi v našich luzích a hájích z obliga? Ani tady se optimismus nenosí.

Český nešvar

Čísla bohužel nelžou. K loňskému roku byl počet nakažených Čechů pohlavní chorobou přes 400 tisíc. Největší hrozbou u nás je kapavka. Ta zaznamenala padesátiprocentní nárůst, třikrát víc je i pacientů s chlamydiovými chorobami. Virus HIV byl diagnostikován u třech tisíc osob. Na ústupu je syfilida, ta se díky bohu snížila o necelých 30 procent. A teď upřímně, pořád tě tohle nechává v klidu?

Rada na závěr. „Nejdřív mi ukaž papír s výsledkem testů a teprve pak se svleč!“ S tímhle přístupem se nezařadíš mezi 60 procent našinců, kteří se absolutně nezajímají o zdravotní stav svého nocležníka. Že on na testy jít nechce a vymlouvá se na nervozitu? Není sám!

Nesví jsou i největší suveréni, o čemž se můžeš přesvědčit ve videu! Samantha ze Sexu ve městě už možná svůj postoj k nezřízenému sexu taky přehodnotila, když se ocitla v horkém křesle!

A jak to mají naše čtenářky?

"Svému partnerovi čas od času nevěrná jsem. Ale je to vlastně jeho vina, vinou přílišné pracovní vytíženosti nemá čas na sex a mně to chybí." Svěřila se třicetiletá Lenka. "Ale pokaždé se chráním kondomem. Bez toho ani ránu."

"Jednou jsem byla svému muži nevěrná a dopadlo to katastrofálně," přiznala Daniela (25 let). "Stalo se to na firemním večírku s kolegou, který mi připadal v pohodě. Jenže tak moc v pohodě nebyl a nevzal si kondom. Strávila jsem pak několik měsíců léčením se z kapavky, musela jsem s pravdou ven, aby mohl na testy i můj muž a pak jsem se ještě klepala, když jsem čekala na výsledky HIV. Manžel ode mě odešel. Hodně drahá zkušenost." Dodává a jedním dechem doplňuje, že už by nikdy takovou blbost neudělala. 

"Tak to mě nakazil partner," říká rozhořčeně Magda (30 let). "Byl nevěrný hned několikrát a já měla pořád svědivé výtoky, zjistili mi i chlamydie. Udeřila jsem na něj a on se přiznal. Už je bývalý a nového muže zatím nehledám. Přeci jen zdraví mám jen jedno a nehodlám s ním hazardovat kvůli nezodpovědnému pitomci, co neudrží ptáka v kalhotách!" uzavírá Magda nekompromisně.

A jak to máš ty? Stalo se ti něco podobného? A jak bys nesla to, že tě manžel nebo partner nakazil pohlavní nemocí? Napiš nám do diskuze.

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
02. 11. 2015 Jana ano, přesně (reakcí: 1)
02. 11. 2015 glady .... (reakcí: 0)
01. 11. 2015 viki11 nevěra (reakcí: 0)
30. 10. 2015 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

08. 12. 2016 Horoskop Beran

Pokud dlouho otálíš s tím, aby sis řekla o vyšší plat, dnes je k tomu vhodná doba. Šéf ocení tvou poctivou práci a na... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Vše, co jsi až doposud vykonala, je v destrukci, situace, kterou jsi dlouho nemohla dořešit, bouchne jako sopka a její žhavá láva rozmetá všechno kolem tebe. Zničí vše...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist