Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » SOS: Podřízená mě připravila o místo

SOS: Podřízená mě připravila o místo

SOS: Podřízená mě připravila o místo

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 22. 10. 2014

Kolegy a své podřízené si většinou nevybíráme a tak je mnohdy těžké, naladit se na stejnou vlnu. Ale co když vaše podřízená usiluje o vaše místo? Své o tom ví čtenářka Radka.

Ucházela jsem se o místo v nejmenované agentuře, na pozici vedoucího oddělení. Firma teprve začínala, najímali se další zaměstnanci a budovalo se zázemí společnosti. Z práce jsem byla z počátku nadšená, sice jsem nikdy nepracovala na příslušné pozici, ale zkušenosti už jsem měla. Chtěla jsem si jako své podřízené vybírat lidi, znalé svého oboru, ale moji nadřízení mě předběhli. Jako moji podřízenou zvolili holčinu, která v reklamě nikdy nepůsobila a co víc, byla to kamarádka šéfa. Říkala jsem si, že je mladá a určitě i tvárná a že s reklamou nemá zkušenosti? Každý musí přeci někdy a někde začít.

Při poradách jsem prezentovala své představy o odevzdané práci a moji šéfové a podřízená směle přikyvovali. Nejsem hádavý typ, raději se všemi za dobře, a tak jsem i její nedostatky a chyby v práci připomínala velmi mírně a se vším jsem se jí snažila pomoci. Protože se firma teprve rozjížděla, neměli jsme mnoho zakázek, a tak v práci panovala volná nálada. Já ovšem pracovala, a to samé jsem chtěla i po své podřízené, za kterou jsem odpovídala. Ona si ale dělala co chtěla, hlavně tedy to, co nebylo její náplní.

Slavné celebrity a jejich vlasy. Kdo nejvíc utrácí za kadeřníka?

Slavné celebrity a jejich vlasy. Kdo nejvíc utrácí za kadeřníka?

Nejlepší snová práce Hollywoodu? Kadeřník! Totiž, někdo se rád ujíždí na botách nebo kabelkách, a...

Když jsem jí upozornila na chybu, ihned se odvolávala na šéfa (jejího kamaráda), že se ho zeptáme, jestli je to dobře. Tato scéna se stávala čím dál častější a mě přestávala práce bavit. Stále jsem si říkala, že hlavní je přeci odvedená práce a se svou prací jsem spokojená byla, ale nebylo tomu tak. Nikdy jsem neslyšela, že svoji práci dělám dobře, ale z mojí kolegyně, která mi za celý den odevzdala materiál, který jsem musela ještě dlouho opravovat, byli nadšení.

Práce, do které jsem se těšila, se mi postupně stávala noční můrou. Až mě jednoho dne zavolal šéf. A protože jsem byla stále ve zkušební době, ukončil se mnou okamžitou spolupráci. Nehodnotil moji odvedenou práci, ale pouze to, že se mezi kolektiv nehodím. Když jsem během 10 minut podepsala papíry a sbalila své věci, moje podřízená se na mě hezky usmívala. Proti propuštění jsem nic nenamítala. Věděla jsem, že i kdybych odváděla práci na 200%, nic by to neznamenalo. Zde platil zákon kamarádství. A nemusím ani říkat, že ihned moje podřízená zaplnila mé volné místo.

Máte podobné zkušenosti jako Radka? Napište nám do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
23. 10. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
23. 10. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
23. 10. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
23. 10. 2014 glady ... (reakcí: 0)
22. 10. 2014 ladouch . (reakcí: 0)
22. 10. 2014 Brouček .. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

09. 12. 2016 Horoskop Blíženec

Pokud tě požádá někdo z rodiny či blízkých přátel o radu, nesnaž se z toho vyvléct. I oni jsou tady pro tebe, když je... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist