Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Podezíráte ho z nevěry? Vyvarujte se těchto chyb!

Podezíráte ho z nevěry? Vyvarujte se těchto chyb!

Podezíráte ho z nevěry? Vyvarujte se těchto chyb!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše Burger | vydáno 29. 05. 2012

Podezření je bolestné, sžíravé a vyvolává řadu vnitřních emocí, které se derou na povrch. Jenomže pouhé podezření ještě není důkaz. Než se na domnělého nevěrníka vrhnete s výčitkami, projděte si následující rady, jakých chyb se vyvarovat.

1. Páčení přiznání
První reakcí bývá přímý úder na partnera: "Přiznej se, že máš něco s tou blondýnou od vás z práce!" Co čekáte, že odpoví? "Ano, miláčku, souložíme spolu už tři měsíce, omlouvám se." Jako by přiznání mohlo být v tomto případě polehčující okolností. Samozřejmě bude zatloukat, a když svůj tlak znásobíte, ještě z vás udělá hysterickou žárlivku. Navíc stále existuje varianta, že je nevinen, a rodinné drama uplétáte zbytečně.
Čtěte: Proč jsme nevěrní

2. Hledání opory v úsudku druhých
Ačkoli jste ho sama nepřistihla, v podezření vás utvrzuje názor okolí. Jedna paní povídala, že šel po ulici s takovou štíhlinou. Kamarádka si také myslí, že vám určitě zahýbá, je to pěkný kluk a holky se na něho vždycky lepily jak vosy na zrmzlinu. I vaše maminka nakonec usoudí: "Houby služební cesta, ženskou má." Raději se svými blízkými svoje podezření moc nerozpitvávejte - beztak budete mít tendenci věřit skeptickým projevům víc než upřímným slovům útěchy: "Ale prosím tě, vždyť tě má rád!"

3. Akce FBI
Pokud máte neodbytné podezření, určité vyšetřování je možná na místě. Ale špehování, prozkoumávání telefonu, logování se do jeho Facebooku, nebo dokonce psaní zpráv domnělé milence jeho jménem, to je přeci jenom trochu nedůstojné. "Přítelkyně za každou cenu hledala důkaz, že jí zahýbám s kolegyní z práce. Zatímco jsem se sprchoval, poslala jí z mého telefonu milostnou esemesku. Druhý den na mě naběhl kolegyňky manžel a vyhrožoval, že mě nechá zavřít za stalkering. Špatně se to vysvětlovalo," vypráví svou zkušenost Petr, 33.

4. Represivní opatření
Některé ženy (i muži) si naivně myslejí, že partnerově kontaktu s milenkou předejdou řadou důmyslných represivních opatření. Patří mezi ně především omezený přístup k domácímu počítači, zákaz vycházek a výletů bez doprovodu legální partnerky, povinnost zamířit po skončení pracovní doby přímo domů a samozřejmě žádné pivo s kamarády. Marná snaha. Pokud se zamiloval do jiné, cestu k ní si vždycky najde. Takový přístup jenom urychlí jeho odchod a vybuduje averzi vůči vám samé.

5. Útok na domnělou milenku
"Co mi lezeš za manželem? Uvědom si laskavě, že má dvě děti. K našemu baráku se nepřiblížíš ani na kilometr, jasný?" Takhle se můžete s manželovou milenkou vypořádat ve chvíli, kdy máte v rukou usvědčující materiál - fotografii, esemesku, e-mail, diář zapomenutý pod vaší postelí. Jestli ale vaše podezření nemá pevnou oporu, budete všem jenom pro smích... a stydět se za vás bude i partner. Podobná scéna ho dokonce může navést k nápadu, aby si nějakou milenku skutečně našel. Stejně mu nevěříte - tak v čem bude rozdíl?
Konec konců, pokud milenku má, není to ona, s kým byste to měla řešit. Ona vám nic neslibovala.

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
05. 12. 2013 polelan chce to klid a nadhled (reakcí: 0)
08. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
07. 07. 2012 Verunka93 .. (reakcí: 0)
20. 06. 2012 avalsora Nejsme hloupé (reakcí: 0)
20. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
08. 06. 2012 manislava nevěra (reakcí: 0)
31. 05. 2012 Mlny17 .. (reakcí: 0)
30. 05. 2012 pepina . (reakcí: 0)
30. 05. 2012 Daniela76 Nevěra (reakcí: 0)
30. 05. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
30. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
29. 05. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
29. 05. 2012 aknela11 nevěra (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

09. 12. 2016 Horoskop Býk

Děti se dnes rozhodnou, že zkusí, jak odolná jsi. Ať udělají cokoliv, vždycky z toho bude parádní průšvih. Než začneš... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist