Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pět rad pro spokojené manželství

Pět rad pro spokojené manželství

Pět rad pro spokojené manželství

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše | vydáno 26. 08. 2014

Zamilovat se je snadné. Ale žít s někým pod jednou střechou dvacet, třicet let, to už vyžaduje trénink. Jak předejít ponorkové nemoci a odcizení, které hrozí po nějaké době každému páru?

Nevyhýbejte se konfliktům

Źádná hádka není příjemná a často i zabolí. V bojovném rozpoložení si řekneme i věci, o kterých jindy taktně pomlčíme. Dozvíte se, že vaše maminka u vás tráví příliš mnoho času a manžel už je z toho na psychiatra, poněvadž ji právě dvakrát nemusí. Přitom jste dosud měla za to, že má svou tchyni rád. Mrzí vás to, ale aspoň konečně znáte pravdu. „S bývalým přítelem jsme se nikdy nehádali. Každý o nás říkal, že jsme ideální pár. Jednoho dne se Karel sbalil a byl pryč. Vůbec jsem to nepochopila – až později jsem se dozvěděla od jeho sestry, že si celého půl roku stěžoval, jak mu lezu na nervy. Proč to neřekl mně?“ vypráví o své zkušenosti třicetiletá Jarka.  Jednou za čas je zkrátka potřeba pročistit vzduch a všechno si vyříkat.

Buďte pro něj pořád svůdná

Správný chlap by vás měl rád takovou, jaká jste – bez make-upu, s ranními kruhy pod očima a neměly by ho rozhodit ani natáčky nebo pleťová maska. Každého ale bude blažit pocit, že pro něj chcete být krásná. I vy sama se budete cítit mnohem přitažlivěji, když si místo zapraných tepláků na doma obléknete pohodlnou bavlněnou sukni. Manžela berte jako muže, kterého chcete svádět. Nevnímejte ho jako kus nábytku, který se už neodmyslitelně vryl do vaší domácnosti.

Zábavný kvíz: Poznáte celebrity jako upíry?

Zábavný kvíz: Poznáte celebrity jako upíry?

Upíři vládnou světu - filmy, seriály, knihy - upíři jsou prostě in. A není divu, že jejich módě p...

Zapomeňte na infantilní přezdívky

„Líbilo se mi, že mě můj nový přítel zahrnuje něžnými slůvky, říkal mi sluníčko, kočičko, beruško... Bylo to roztomilé a jemné. Když potom přešel k ňufínkům a koblížkům, už mi to tak milé nepřipadalo. Jsem jeho partnerka, nebo mimino?“ říká pětadvacetiletá Marcela. Dětinské přezdívky jsou podle psychologů jedním z typických zabijáků sexuálního života. V erotických snech si přece nepředstavujete Bobíška Kulíška, ale pořádného muže s touhou v oku.

Občas přichystejte překvapení

Někdy je potřeba vybočit z každodenního života a udělat si navzájem malou, nečekanou radost, která zahřeje u srdce. „Po čtyřech letech na mateřské mi připadalo, že už mě manžel vnímá jenom jako spolehlivou myčku nádobí a uklízečku domácnosti. Procházeli jsme krizí, hádky byly na denním pořádku. A on najednou přišel, přinesl mi květináč s třezalkou a řekl, chtěl bych ti poděkovat za to, že tě mám. Všechno černý se najednou rozplynulo,“ vypráví Lenka (34).

Omezte televizi

Někteří lidé jsou zvyklí zapnout bedýnku hned po návratu z práce. Často se jejím zvukem v pozadí nechají i uspat. Právě televize ale bývá jednou z příčin postupného odcizení. Místo toho, abyste se věnovali jeden druhému, vaše pozornost se upíná k obrazovce. Chcete něco partnerovi sdělit, ale vidíte, že je zrovna zakoukán do filmu. Sdělení proto odkládáte, odkládáte, až si nepopovídáte vůbec. Vyberte si v televizním programu, na jaký pořad se večer chcete dívat, a otevřete televizi jen na tu dobu. Jako kulisu zvolte raději hudbu.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
27. 08. 2014 Vlasta Sex (reakcí: 0)
27. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
26. 08. 2014 Simča rada (reakcí: 1)
26. 08. 2014 pola ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít energie na rozdávání. Než abys ale drtila rodinu úklidem, raději si udělejte společný výlet. Nebo se p... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist