Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pět pravidel pro randění s expřítelem kamarádky

Pět pravidel pro randění s expřítelem kamarádky

Pět pravidel pro randění s expřítelem kamarádky

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana Rysková | vydáno 08. 12. 2011

Může se to stát. Kamarádka se rozejde s přítelem a vy si uvědomíte, že k němu máte blízko. Ukáže se, že zájem je oboustranný a dáte se s ním dohromady. Jak si takový vztah prožít naplno, a přitom kamarádce ublížit co nejméně?

1. Dejte tomu čas
Do vztahu s kamarádčiným ex byste se rozhodně neměla vrhat po hlavě, i když vám byl vždycky sympatický a tajně jste o něm snila. Nejprve ho dobře proklepněte a zjistěte, jak to s vámi vlastně myslí. Je totiž možné, že vás zahrnuje pozorností jen proto, aby svou bývalku naštval. Anebo po vás pokoukával už v době, kdy chodil s vaší kamarádkou, možná si vás i představoval při milování (podle statistik to muži dělávají často) a nyní má konečně volné ruce k tomu, aby to s vámi vyzkoušel. Je tady i třetí možnost, totiž že si u vás léčí bolavé srdíčko. To zejména v případě, že to byla vaše kamarádka, kdo mu dal vale. Každopádně je nutné nejprve pořádně zvážit, jestli jsou jeho city k vám upřímné.

2. Buďte tu pro něho i pro ni
I když jste se do kamarádčina ex zamilovala a nejraději byste s ním trávila veškerý volný čas, nezahoďte přátelství a snažte se kamarádku podpořit, kdykoli můžete. Uvědomte si, že se právě vzpamatovává z rozchodu a potřebuje se někde rozptýlit. Udělejte první krok a vytáhněte ji na kafe nebo do společnosti, aby se dostala mezi lidi a necítila se odstrčená. Dejte jí najevo, že vám na ní záleží.

3. Nevykřikujte svou lásku do světa
Změnit si okamžitě status na Facebooku a každý den tam popisovat zamilované pocity není vůči vaší kamarádce zrovna ohleduplné. Zdržte se také intimních vzkazů na přítelovu zeď, které si může kdokoli přečíst. "Záleží na tom, jak kamarádka na zprávy o vašem románku reagovala, ale obecně bych řekla, žádné společné fotky vás dvou by se neměly objevit na Facebooku po dobu aspoň šesti měsíců až roku," míní Lisa Paz, manželská poradkyně z Miami.

4. Nesdělujte kamarádce podrobnosti
Líčit kamarádce, jak žhavě vás její bývalý políbil a strhal z vás oblečení, je nejrychlejší cesta k ukončení přátelství. Stejně tak byste se jí neměla svěřovat s tím, že s vámi její ex plánuje budoucnost a rád by se pokusil o miminko, zvláště pokud jí samé celou dobu tvrdil, že se nikdy ženit nehodlá a žádné děti nechce. Věty typu: "Poznala jsem jeho mámu a moc se jí prý líbím!" také raději spolkěte. Snažte se podobným tématům zcela vyhnout.

5. Počítejte s tím, že kamarádku ztratíte

Přes všechnu ohleduplnost a veškeré dodržení pravidel musíte vždycky počítat s tím, že se s vámi kamarádka přestane stýkat. Není vyloučeno, že k sobě po nějaké době zase najdete cestu, ale chce to čas. "Měl jsem klienty, kteří navázali na zpřetrhané kamarádství po týdnech, ale i po létech," říká psycholog Rob Dobrenski. "Každopádně na kamarádku netlačte a k obnovení přátelství ji nenuťte násilím. Musíte pochopit, že je to pro ni těžké, když v jedné chvíli ztratila dvě blízké osoby - přítele i vás."

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
10. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
12. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
05. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
28. 12. 2011 helenadon rady (reakcí: 0)
14. 12. 2011 kralicek zkušenost (reakcí: 0)
13. 12. 2011 Mlny17 . (reakcí: 0)
13. 12. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 0)
10. 12. 2011 marpa . (reakcí: 0)
09. 12. 2011 Daniela76 Randění (reakcí: 0)
09. 12. 2011 Bobina1 - (reakcí: 1)
08. 12. 2011 manislava expřítel (reakcí: 0)
08. 12. 2011 Anulii ... (reakcí: 0)
08. 12. 2011 Anulii ... (reakcí: 0)
08. 12. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
08. 12. 2011 helenadon randění (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist