Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Osm zabijáků chuti na sex

Osm zabijáků chuti na sex

Osm zabijáků chuti na sex

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nataša Slánská | vydáno 29. 11. 2010

V kolotoči všedních povinností utíká jeden den za druhým jako voda, s partnerem se potkáváte u večeře, střídáte se v koupelně, pospáváte u televize... a najednou vás napadne: kdy jsme se vlastně naposledy milovali? Je to opravdu déle než měsíc?

Pokud je to váš případ, pojďte si přečíst, co může být důvodem dlouhodobého poklesu tzv. sexuální apetence...

Stres

V práci vás možná stres donutí k nejlepším výkonům, ale v sexuální oblasti je to jinak. Stres vytváří fyzické napětí, zatímco milování vyžaduje uvolnění a pohodu. Náročné zaměstnání často způsobí, že se něžnosti z partnerské ložnice zvolna vytratí.

Problémy ve vztahu

Přestože se tvrdí, že se v posteli všechny hádky urovnají, závažnější výměna názorů vám může otrávit náladu natolik, že se na partnera nemůžete dlouhou chvíli ani podívat. Ačkoli jste si ještě před hodinou představovala, jak se na něj dneska vášnivě vrhnete, najednou ztratíte veškerý zájem. 

Alkohol

Sklenička na povzbuzení, po které opadnou zábrany, může dopomoci k uvolněnému milování, příliš mnoho alkoholu ale fyzické touhy spíš otupí. Často usnete dříve, než se dostanete k nejlepšímu. 

Nedostatek spánku

Způsobuje celkovou únavu až vyčerpanost organismu. Jestliže o půlnoci padnete do postele s vědomím, že v šest zase zazvoní budík, zřejmě vás ani nenapadne ubírat si další půlhodinu potřebného spánku milováním.

Užívání léků

Pokles sexuální touhy patří mezi vedlejší účinky mnohých medikamentů, jakými jsou například antidepresiva, antihistaminika nebo prášky snižující krevní tlak. Na sexuální apetenci může mít vliv také hormonální antikoncepce. Je vhodné poradit se o tom se svým lékařem.

Negativní sebeobraz

Pokud se zdráháte ukázat partnerovi nahé tělo, protože máte celulitidu na stehnech nebo malá prsa, vytváříte v sobě psychický blok, který brání spontánnímu spojení. Potřebujete najít sebedůvěru a přijmout své tělo takové, jaké je.

Nízká hladina testosteronu

Libido je řízeno zejména hormonem testosteronem – je-li jeho hladina příliš nízká, člověk potřebu sexu téměř necítí. Hormonální léčba může problém vyřešit, pokud za ztrátou sexuální apetence nestojí i jiné faktory.

Deprese

Depresivní pocity člověka často zcela izolují od blízkých, a to jak po psychické stránce, tak po té fyzické. Ani antidepresiva sexuální apetenci nezvýší, právě naopak, jak už bylo výše zmíněno, libido ještě více potlačují. Na místě je terapie a trpělivost. Léčení deprese bývá během na dlouhou trať...

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
23. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
09. 07. 2011 helenadon chuť (reakcí: 0)
06. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
01. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 02. 2017 Horoskop Panna

Jsi rozhádaná s celým světem a běda, kdyby se k tobě chtěl někdo jen přiblížit. Okamžitě jej umlátíš argumenty a nebu... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist