Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Ohlíží se váš partner po jiných ženách? Víme, proč to dělá. A je v tom nevinně!

Ohlíží se váš partner po jiných ženách? Víme, proč to dělá. A je v tom nevinně!

Ohlíží se váš partner po jiných ženách? Víme, proč to dělá. A je v tom nevinně!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Petra Frajová | vydáno 06. 02. 2014

Miluje vás, je s vámi šťastný, vztah vnímá jako spokojený a přesto se mu hlava otočí o 180° za kdejakou pěknou sukní? Nechápete to, zraňuje vás to, žárlíte, spíláte mu, ale vězte, že on za to vlastně nemůže.

Nedokáže to ovládnout a tak mu zas a znovu vystřelí oči ke každé ženě, která se dostane do jeho zorného úhlu. A vy máte jen dvě možnosti, buď budete neustále vyvádět, trápit se a ničit tím sama sebe, nebo k jeho „problému“ přistoupíte jako sebevědomá žena, která je dokonale nad věcí.

Jistě, že to není jednoduché, obzvlášť v případě, když je ona žena skutečně krásná a i my sami, někde hluboko uvnitř sebe, chtě nechtě, vydechneme obdivné „páni!“ Jenže ve zlomku vteřiny vystřídá obdiv nenávist, protože si všimneme, jak ji on hltá očima a jsme si stoprocentně jisté, že si zrovna představuje, jak s ní dovádí. Jenže to není tak docela pravda.

Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den dvacátý osmý

Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den dvacátý osmý

Dnes je poslední den naší společné dietky od Antónie Mačingové. 28 dní celkem rychle uteklo a vzh...

Není to jen o sexu 

To, že se muž podívá na pěknou ženu, neznamená, že s ní chce automaticky mít sex. Ale na druhou stranu, právě ženská krása dělá muže mužem. Při pohledu na v jeho očích svůdnou ženu, se mu totiž zvýší hladina pohlavního hormonu testosteronu. A i když tomu odmítáme uvěřit, muži skutečně stačí k ukojení jeho zakořeněné potřeby lovit, že ženě ukáže zájem. Tím vlastně dokazuje, že je silný a schopný jedinec. A tím to také končí. Mise je splněna. 

A my bychom si měly uvědomit, že ani není technicky možné, aby spal se všemi ženami, které mu padnou do oka. To nás objímá a říká nám, že nás má rád. Tam venku na ulici je to jen taková hra v režii matky přírody... On tak činí podvědomě a i přes naše vyčítání, toho prostě nemůže nechat. Takže když tuhle skutečnost dokážeme přijmout, ulevíme tím nám oběma. On si užije svých neškodných pár vteřin radosti a ještě k nám bude vzhlížet jako k té nejlepší ženské na světě, která z banality nedělá tragédii.  

I my po sobě koukáme a hodnotíme

Á propos… Všimla jste si někdy, jak rozdílně na své sokyně sama nahlížíte? I my ženy totiž máme jisté měřítko krásy, podle kterého hodnotíme atraktivitu těch ostatních. A od toho se také odvíjí naše případná reakce na partnerovo okukování. Pokud je v našich očích sledovaný objekt nedostatečně hezký, vlastně jeho pohledy mnohdy přejdeme bez komentáře. Ale běda, pokud splňuje naše představy o dokonalosti. A ani náhodou nás nenapadne, že jeho měřítko krásy se od našeho může značně odlišovat. To co nám nepřipadá jako atraktivní, může se jemu velice líbit a naopak. Při takovém střetu názorů potom sám muž nechápe, proč mu někdy pohled na krasavici dopřejeme bez žárlivých scén a kvůli jiné, celkem nezajímavé, vyhrožujeme žádostí o rozvod

Veronika Nová - Arichteva: Manželství je krásné a opravdové!

Veronika Nová - Arichteva: Manželství je krásné a opravdové!

Veroniku si dost možná spojíte spíše se jménem Nová, které ji provázelo donedávna. Co ji vedlo k ...

Přitom jen málokterá z nás otevřeně přizná, že i ona sama cíleně a s určitým zájmem kouká po ostatních ženách, i když z poněkud jiného důvodu než muž a také méně okatě. Na vině je neustálá potřeba jakéhosi srovnávání se. A ano, také to víceméně nedokážeme ovlivnit. Zvláštní ovšem je, že když potkáme pěknou ženu samy, naše hodnocení se obejde bez větších emocí. A navíc, světe div se, umíme i krásu ocenit a z půvabu jiné ženy čerpáme inspiraci, jak být sama krásnější. Proč tomu tak není i v přítomnosti partnera? Je to jednoduché, máme strach, že když před ním pochválíme jinou ženu, uznáme, že nejsme dost hezké, a že se mu vlastně ani nemůžeme divit, že kouká po jiných. A tak nadáváme, hartusíme a paradoxně ho nevědomky sami vháníme do náruče jiné ženy. Pravda je ale taková, že muži milují ženy sebevědomé, které jsou si sami sebou jisté. Když tedy směrem k té, na jejíž kráse on se pozapomene, pronesete: „Hm, má vážně pěkné nohy,“ nebo „ty šaty jí opravdu sluší, viď?“ bude se rozplývat, jak skvělou a vyrovnanou partnerku má. Zkuste se tedy povznést nad partnerovy všetečné pohledy, váš život bude daleko příjemnější. A ruku na srdce, milé dámy, která z vás projde jen tak bez povšimnutí okolo pěkného mužského, co?

Napište nám, jak zvládáte po boku svého milého jeho pokukování po cizích ženách vy? Jste nad věcí, nebo vás to dohání k šílenství? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
07. 02. 2014 AlexandraAlexis :)) (reakcí: 0)
07. 02. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
07. 02. 2014 listicka . (reakcí: 0)
07. 02. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
07. 02. 2014 glady ... (reakcí: 0)
06. 02. 2014 Dendisek3 =) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

05. 12. 2016 Horoskop Štír

Nevracej se stále do minulosti. Nauč se žít přítomným okamžikem, tady a teď. Tím, že se stále trápíš věcmi, které nej... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist