Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Ohlíží se váš muž po jiných? Nechte ho, ať se podívá!

Ohlíží se váš muž po jiných? Nechte ho, ať se podívá!

Ohlíží se váš muž po jiných? Nechte ho, ať se podívá!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše Burger | vydáno 14. 04. 2011

Tak už v těch všemožných výzkumech máme pěkný guláš. Dosud se nám předkládalo, že muž je od přírody naprogramován k nevěře, aby rozesel své genetické informace do co největšího počtu samiček, a teď najednou vědci přišli s tvrzením zcela opačným: muži prý biologicky tíhnou k věrnosti!

K tomuto zjištění došli badatelé z jedné univerzity na Floridě vlastně mimoděk. Původně zkoumali vliv fáze menstruačního cyklu na fyzickou přitažlivost ženy. Potvrdilo se, že muži považují dívku za nejatraktivnější ve dnech její ovulace, tedy plodnosti. Ale pozor - pouze za předpokladu, že jsou nezadaní! Naopak, jedinci žijící ve vztahu s jinou ženou shledali dívku v plodných dnech žádoucí nejméně.

V dalším pokusu pak vědci předložili skupině mužů obrázky řady krásných dívek. Závěr vás možná šokuje - nezadaní pánové se fotografiemi kochali mnohem déle a s větším zaujetím než ti zadaní. Muži žijící v partnerském vztahu je v podstatě jen tak prolistovali. Odborníci se domnívají, že je to tak zakódováno už v našem mozku - jakýsi mechanismus nás nutí odvrátit zrak od atraktivní tváře, když máme doma milovaný protějšek.

Americký list New York Times nedávno otiskl článek rozebírající evoluční teorii. Podle autora Johna Tierneyho si naši předchůdci odjakživa vybírali partnery na základě více faktorů, než jen fyzické přitažlivosti. Záleželo na symetrii tváře, na tvaru těla, sociálním postavení i materiálním zabezpečení. Právě z těchto aspektů se dalo usoudit, jak kvalitní geny bude dotyčný schopen předat.

Schopnost společného života a společného vychovávání dětí se pak osvědčila jako prospěšná, jak díky materiální, tak citové stabilitě. Věrnost, i když třeba jenom předstíraná, tak zaujala ve společnosti významné místo.

Vypadá to pro nás, dámy, velmi nadějně, viďte? Ale je tady háček, asi jako ve všem. Univerzitní vědci připravili na dané téma ještě jednu studii - zkoumané skupině zadaných lidí ukazovali fotky sexy protějšků, ale všelijak jim znemožňovali, aby se na ně pořádně podívali. Jejich zájem podívat se o to více vzrostl a neváhali vynaložit úsilí, aby si "zakázané ovoce" mohli prohlédnout.

"Samozřejmě se nám nelíbí, když se náš protějšek otočí za někým jiným, ale zároveň nám nijak nepomůže, když mu to zakážeme. Naopak, probudíme v něm o to větší zájem," říká k tomu vedoucí studie Jon Maner.

Takže, holky, nechte mužské, ať se dívají, nedávejte na sobě znát žárlivost! Je to nejlepší cesta, jak si partnera udržet. Sám od sebe zahýbat (prý) nebude.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
31. 08. 2011 Alma + (reakcí: 0)
27. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 1)
07. 07. 2011 helenadon pohled (reakcí: 1)
23. 04. 2011 Martasek2704 Muži (reakcí: 0)
22. 04. 2011 bajusatko . (reakcí: 1)
15. 04. 2011 brinoksa .... (reakcí: 0)
14. 04. 2011 ladouch ladouch (reakcí: 1)
14. 04. 2011 kralicek nejlepší povolání na světě (reakcí: 1)
14. 04. 2011 wrazedkyne vedec inteligent (reakcí: 1)
14. 04. 2011 liddduska nojo (reakcí: 2)
14. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 4)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist