Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Odhalte tajemství úspěšných žen

Odhalte tajemství úspěšných žen

Odhalte tajemství úspěšných žen

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lenka Šimková | vydáno 21. 06. 2013

Cesty k úspěchu jsou různé a mezi úspěšnými ženami najdeme mnoho rozdílných osobností. Přesto existuje několik vlastností, které jsou ženám, jež v životě něco dokázaly, společné. Zásady a návyky, které potřebujete k tomu, abyste dosáhla vysněných cílů, jsme pro vás vypátrali a sepsali!

Co je to úspěch?
Základní a zcela neopomenutelná otázka, na kterou ale existuje nespočet odpovědí. Byla by chyba se domnívat, že úspěch znamená jen zdařilá kariéra, politická moc nebo miliony na kontě. Samozřejmě pro někoho je to jednoznačný směr a nic se proti tomu nedá namítat, protože každý má právo si z podstatné části zvolit, jaký životní styl chce následovat. Můžete si ale vybrat jiné poslání, být úspěšná máma, zahrádkářka nebo sportovkyně. Je to jen na vás. A pokud přeci jen trváte na nějaké definici, mohla by znít: „Úspěšná žena je tam, kde chce být, s tím, s kým chce být a dělá to, co chce.“

Co mají úspěšné ženy společného?
Pokud jste si tedy už stanovila, co úspěch znamená konkrétně pro vás, je na čase začít na sobě pracovat. A není nic jednoduššího, než se řídit podle několika zásad.

Nejoblíbenější kosmetické triky - „co dům dal“

Nejoblíbenější kosmetické triky - „co dům dal“

Když přijde na péči o pokožku, v ženách se začne probouzet vynalézavost, která nezná mezí. Někter...

Vstávejte a choďte spát pravidelně, a pokud možno brzy. Většina úspěšných žen se naučila striktně dodržovat denní režim. I když typickou sovu na ranní ptáče pravděpodobně nikdo nepředělá, je známé, že pravidelnost je jedním z klíčů k úspěchu. Ženy, které si navykly na budíček v časných hodinách a před samotným denním rozvrhem si stihnout třeba ještě zasportovat, bývají úspěšnější.

Organizujte si pečlivě čas. Přesnost je vlastností králů, na tom se nikdy nic nezmění. Nespoléhejte na to, že na schůzku vždycky nějak dorazíte. Opakovaným zpožděním dáváte druhým najevo svoji neúctu a to k dobrým vztahům neprospívá. Ať už chcete vyniknout v jakékoli oblasti, lidi, kteří vám budou věřit, okolo sebe potřebujete.

Naučte se učit. Zdá se vám to jako podivná rada? Máme na mysli především otevřenost vůči různým námětům, inspiracím. Naučit se něco můžete od pětiletého dítěte, ale i od osmdesátiletého seniora. Vždy je také fajn přiznat zdroje svého poznání, nechlubte se cizím peřím, ale klidně konstatujete, že novou zkušenost jste získala od zahraniční firmy nebo mezi maminkami na pískovišti. Vlastní nápady ale o to více propagujte, zaslouží si to!

Eva Burešová: Žiji tím, co je právě teď

Eva Burešová: Žiji tím, co je právě teď

Eva Burešová na sebe poprvé výrazněji upozornila v soutěži Česko Slovensko má Talent. Sice nebyla...

Přiznejte chyby a nedostatky. Žádný učený z nebe nespadl. Nedostatky si přiznejte jen sama sobě a pracujte na nich. Pokud už se projeví veřejně v podobě nějaké chyby, není nic jednoduššího, než se omluvit a pokusit se o nápravu. Lhaní, mlžení a výmluvy nikdy nikoho na špičku nepřivedly. A pokud ano, následuje v mnoha případech pád – někdy dříve, jindy později.

Buďte tak trochu sobec. Naučte se říkat NE, a to jak v pracovním, tak rodinném životě. Úspěchu nikdy nedosáhnete, pokud bude myslet jen na ostatní a sama budete na posledním místě. Neznamená to, že nemáte být vstřícná, naopak empatické ženy bývají často na vrcholu, ale je potřeba si stanovit pevné hranice mezi oběma póly.

Buďte svá. Poslední, ale nejdůležitější doporučení. Nedejte na to, co říkají ostatní. Chcete být úspěšná spisovatelka, ale známí si ťukají na hlavu, že i v parném létě sedíte u PC? Hoďte to za hlavu. Kde je řečeno, že se musíte povalovat na koupališti, když chcete zrovna psát. Na nic a nikoho si nehrajte a uvidíte, že takovou přímou cestou bude váš cíl každým dnem blíže.

A co vy  a úspěch? Co pro vás znamená? Jsou to peníze, skvělá rodina, kariéra, nebo něco úplně jiného? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
22. 06. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist