Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nuda a stereotyp ve vztahu? Známe 4 super tipy, jak ho znovu oživit

Nuda a stereotyp ve vztahu? Známe 4 super tipy, jak ho znovu oživit

Nuda a stereotyp ve vztahu? Známe 4 super tipy, jak ho znovu oživit

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 29. 06. 2016

O lásce se sice říká, že i hory přenáší, ale se stereotypem si rady občas neví. Romantické jiskření, které mělo na začátku vztahu sílu halogenu, střídá jednotvárnost, lenost a děsná nuda. Co s tím? Vezmi otěže do svých rukou a změň to pomocí čtyř jednoduchých pravidel!

Jste spolu už nějakou dobu. Růžové brýle jsi dávno sundala a mezi vámi je to nějaké jiné než kdysi? Lezete si na nervy, jste znudění a dochází k výměnám názorů kvůli maličkostem. Něco je ve vzduchu? Houby, tohle je podle psychologů přirozený vývoj, který potká každou mileneckou dvojici. Naštěstí víme, jak odvrátit katastrofu!

Kalendář vztahových bouřek

Odborníci jsou toho názoru, že první opravdu vážná krize zaklepe na dveře po ročním výročí vztahu. Když ji pár překoná, ještě zdaleka nemá vyhráno. Další udeří po třech letech a ta poslední kolem sedmého roku soužití. Důvody? Nejdříve opadne prvotní zamilovanost, pak vyjdou na světlo špatné návyky partnerů a všemu nasadí korunu odlišné názory na budoucnost. Tím to ale nekončí!

Nějak bylo, nějak bude

Přichází jednotvárná realita, která jde sice oběma účastníkům na nervy, ale přece: „Všude je něco a nic není ideální.“ A než se člověk naděje, má pocit, že vztah už se nemá kam vyvíjet, rezignuje a stane se obětí stereotypu. I když domácí stav nouze není nijak parádní, rozchodem a balením kufrů to končit vážně nemusí. Navrhujeme resuscitaci partnerství! Možnosti by byly - a hned čtyři. Lásku ti můžou oživit tyhle čtyři body. Zkusíš je s tím tvým?

1. Nastavte si sexuální budík

Možná to zní šíleně, ale zoufalá situace si žádá zoufalé činy, tak proč se nevykašlat na předsudky? Nebudeme si namlouvat, že po pěti letech spolu divočíte čtyřikrát týdně jako za mlada. Erotika se vytrácí a s ní i touha po blízkosti toho druhého. Je to tvůj případ? Víme, co s tím!

Domluvte si předem časový milostný harmonogram. Takové lechtivé hodiny „H“. Uvidíš sama, že ani jeden nebude chtít porušit stanovená pravidla a sex nabere zcela jiné obrátky. Obnovíte ztracenou intimitu a to je základ! Co třeba atmosféru ještě okořenit nějakým sexy oblečkem? Inspirovat se můžeš ve videu!

2. Buďte v kontaktu

Vidíte se jenom večer a celý den o sobě nevíte? Chyba. Chápeme, že za daného stavu vám to takhle vyhovuje, ale i ta nejhloupější textovka nebo krátký telefonát znamená, že jeden na druhého myslí a není mu lhostejné, kde a s kým jeho protějšek trajdá. Zkrátka pište si, emailujte, posílejte vtipná videa. Dávejte o sobě vědět a ukažte, že máte oba zájem být „ve středu dění“.

3. Zahrajte si na kouzelnou vílu

Jedna z věcí, která má podle psychologů přímo léčebné schopnosti, je působení radosti partnerovi. Chce ten tvůj psa, hodinky nebo boxovací pytel? Pokud ti to umožní tvé finanční možnosti, dopřej mu to. Pochopí, že ti na něm pořád záleží a neházíš flintu do žita. A kdo ví, třeba se taky brzy dočkáš nějakého překvapení…

4. Dejte si od sebe „voraz“

Pokud všechny dosavadní pokusy selhaly, nabízí se ještě jedno řešení. Jenže bacha, není to univerzální možnost, jak všechno napravit. Záleží na tom, jak dlouho jste spolu a jestli chvilkovou pauzu ustojíte. Může to skončit rozchodem, jestli vám nově nabytá svoboda zachutná. Ale taky svatbou, když zjistíte, že bez sebe nemůžete být! Ale fakt pozor, je to trochu riskantní, takže dvakrát měř, jednou řež…

Co ty na to? Máš odvahu tyhle tipy vyzkoušet? Měla jsi někdy vztah ve stereotypní krizi? Napiš nám o tom, co ti pomohlo a inspiruj tak ostatní. Budeme se těšit na příspěvky v diskuzi!

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
29. 06. 2016 babina29 Nuda a stereotyp ve vztahu... (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Jemně odstraňuje oční líčení včetně voděodolné řasenky, aniž by poškozoval citlivou pokožku v oblasti očí.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 24. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

25. 10. 2016 Horoskop Váhy

Čeká tě velká změna, rozhodnutí, které však spolu s ní budeš muset udělat, nebude vůbec jednoduché a možná bude i dův... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist