Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Neživíš, tak nepřepínej! Proč muži (tajně) milují „semetriky“

Neživíš, tak nepřepínej! Proč muži (tajně) milují „semetriky“

Neživíš, tak nepřepínej! Proč muži (tajně) milují „semetriky“

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 01. 11. 2012

Se zařazením do kategorie „podpantoflák“ má problémy asi každý chlap. Ukrajuje z jeho ega. Jenže pokud by si mohl znovu vybrat mezi ráznou „herdekbábou“ a „křehkou květinkou“, určitě by volil stejně. Herdekbáby prostě leckdy křehké květinky válcují. Proč tomu tak je?

Selský rozum říká, že muž – od přírody dobyvatel k sobě potřebuje harmonický protějšek. Éterickou, krásnou vílu, která se pokud možno nehádá, nevnucuje mu své „pravdy“, není hysterická a večer ho vítá líbezným úsměvem bez ohledu na to, zda jí přinese kytku nebo sotva něco zamumlá na pozdrav. Jenže tak jednoduché to tedy není. Existují muži, a není jich zrovna málo, kteří si velmi rádi nechávají řídit svůj život – číšníky počínaje a špičkovými manažery konče. Milují svou „šéfovou“ a za nic na světě by ji nevyměnili.

Faktem ale je, že to většina z nich ani za boha nepřizná. Stále platí klišé o tom, že pravý muž si nenechá poroučet od ženy, nechce-li platit mezi kamarády v hospodě za osla… I přesto neřekne ani popel, když jeho drahá polovička vyhodí oblíbené džíny do popelnice a striktně mu nařídí, co bude od příště nosit. A ani necekne, pokud mu naordinuje přísnou Atkinsonovu dietu, protože jeho bachor začíná nabývat rozměrů létajícího balónu.

Americká herečka Diane Keaton, jejímiž partnery byli například Jack Nicholson, Warren Beatty či Woody Allen, nedávno řekla: „Abyste si udržela takového chlapa, potřebujete manažerské dovednosti. A ty já prostě nemám.“ Jinými slovy Diane se vyjádřila ve smyslu, že ona šéfovou nikdy nebyla a na tom také její vztahy vždy ztroskotaly.

Co ale chlapy vlastně přitahuje na ženách, které nezřídka nelze označit jinak než jako fúrie? Jeden z možných důvodů je překvapivě prozaický. Muži se odmítají zabývat detaily. Ehm, mimochodem pro nás ženy mají tyto „prkotiny“ leckdy zásadní životní význam. Chytré šéfové to moc dobře vědí, a tak se řídí zlatým pravidlem: „Nikdy se chlapa neptej, co si myslí.“ Na tom je určitě něco pravdy. Muž totiž neřeší, jaké kalhoty si má obléci, a tak se nechá klidně navléknout do jakýchkoliv. Stejně tak je mu jedno, jestli bude obývák vymalován bledě modře či červeně, jaké kroužky bude navštěvovat jejich ratolest či kam se pojede na prázdniny. "Jestli něco na své ženě miluju, pak je to její rozhodnost a velitelské schopnosti." vyznává se jednatřicetiletý Patrik. "Neumím si představit žít vedle ženy, která by nebyla schopná nic rozhodnout, za nic se nepostavit a už vůbec bych nesnesl, kdyby neměla vlastní názor. To se raději s Janou pořádně pohádám, než aby jen mlčky trpěla a poslouchala, co říkám já. Nesnáším ženy typu mouchy snězte si mě!"

Rozhodnost a přímočarost – jsou dvě vlastnosti, jež muž na své rázné ženě oceňuje a které mu křehká víla neposkytne. Přihoďme ještě originalitu a smysl pro humor, někdy je to spíše kousavá ironie, kterými většinal šéfek disponuje, a nuda ve vztahu skutečně nehrozí. Ačkoliv ta Itálie je přece jen někdy poněkud vysilující…

Pravdou ale je, že kroutit hlavou svého muže, ať už zjevně nebo skrytě, dovede dneska většina žen. Éterické rusalky nechť dále hopsají v pohádkách při svitu měsíčku na paloučku. A tak náš milovaný nakonec překousne, že jeho oblíbené cédéčko skončí v koši. Ale pssst, mezi chlapy se o tom musí mlčet! Jinak by byl přeci za vola.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
05. 11. 2012 manislava neživíš.. (reakcí: 0)
02. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
02. 11. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 11. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)
01. 11. 2012 jana2701 pravda (reakcí: 0)
01. 11. 2012 avalsora Upřímně (reakcí: 0)
01. 11. 2012 Lucie No, nevím, nevím (reakcí: 0)
01. 11. 2012 pepina . (reakcí: 0)
01. 11. 2012 lidka2 mockrát (reakcí: 0)
01. 11. 2012 Daniela76 Neživíš, tak nepřepínej (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

01. 03. 2017 Horoskop Panna

Radost ze setkání se starým dobrým přítelem bude kalit jen fakt, že den bude příliš krátký. Ale nezoufej, nevidíte se... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist