Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nevíte, jak se seznámit? Pořiďte si pejska!

Nevíte, jak se seznámit? Pořiďte si pejska!

Nevíte, jak se seznámit? Pořiďte si pejska!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana Rysková | vydáno 04. 11. 2011

Učinit první krok k seznámení je pro mnohé tvrdým oříškem. Málokdo z nás má odvahu polít krásného neznámého limonádou nebo na něj "jakoby náhodou" dosednout v tramvaji. O co je to jednodušší, když vedete na vodítku čtyřnohého kamaráda! Přečtěte si dva roztomilé čtenářské příběhy.

"Bylo mi sedmadvacet, po rozchodu s přítelem jsem byla přes rok sama. Začaly mě popadat černé myšlenky, že si k sobě nikoho kloudného nenajdu, navždycky zůstanu bez chlapa, bez dětí... tak jsem si pořídila aspoň psa, podvraťáka. Vyhlédla jsem si ho v útulku. Říkala jsem si, já jsem opuštěná, ty seš opuštěnej, to se k sobě hodí. Po měsíci začal trpět na průjmy, no a já, ochranitelská, jako by to bylo moje mimino, jsem s ním hned běžela na veterinu. V čekárně předvedl naprostý cirkus. Nejprve se snažil vzít zpátečku a za ustavičného kňučení prokládaného vrčením mě tahal zpátky ke dveřím. Potom se začal dobývat do přepravky s kočkou, která si to nenechala líbit a zuřivě prskala. Jejímu páníčkovi jsem se omluvila... a dala se s ním do řeči. Já, která červenám a koktám, když se mě v metru cizí člověk zeptá na cestu! Zvířata nám ale nedala pokoj, tak mě kočičí páníček požádal o telefonní číslo, že prý bychom si měli popovídat někde v klidu. Už jsme spolu dva roky. A světe div se, i naši mazlíčkové si na sebe zvykli."
Mirka

"Když se řekne seznámení přes čtyřnohého kamaráda, představím si dívku s bílým labradorem v parku, ke které přistoupí mladík se zlatým retrívrem a řekne jí: Slečno, vy máte ale nádherného pejska!
Tak to nebyl můj případ. Psy jsem nikdy doma nechovala, jsem kočičí typ. U psů nemám absolutně žádnou autoritu, a navíc mi vadí, že slintají. A právě MĚ kamarádka poprosila, jestli bych jí přes víkend nepohlídala malého knírače, jelikož někam odjížděla s rodinou. Takový malý psík nemůže být problém, říkala jsem si. A tak jsem kývla, nic zlého netušíc.
Na procházku jsem s Ajaxem vyrazila s vypnutou hrudí. Brzy jsem ji zase stáhla. Pes se zmítal na obojku, vší silou chtěl razit kupředu, div se neuškrtil. Odepnout vodítko jsem se neodvážila -  nechtělo se mi strávit celý víkend lovením malého uštěkaného stvoření po celém sídlišti. Tak jsem to vodítko aspoň povolila - pětimetrový výběh musí chudáčkovi stačit, řekla jsem si v duchu. Jenomže jsem už při svých snížených matematických schopnostech nedomyslela, že pět metrů vodítka neznamená pětimetrovou přímou čáru kupředu, ale ve skutečnosti jde o kružnici o pětimetrovém poloměru! Pes vyrazil. Strhnul mě vpřed, pak to vzal okolo mě, pak do trávy, pak se rozběhl za ptákem na opačné straně ulice... Potácela jsem se po trávníku před panelákem zamotaná do vodítka a snažila se psa stáhnout zpátky... marně. A v tom jsem si všimla, že na jednom z balkónů stojí ON, jen tak v trenkách, s cigaretou, a strašně se mi směje. V tu chvíli jsem ještě nevěděla, že je to ON, naopak, chtěla jsem mu jednu vlepit za to posmívání. Ale při zpětném pohledu jsem Ajaxovi vděčná za příležitost k seznámení. Všechno zlé zapomenuto."
Monika

Další články z rubriky

Komentáře (18)

Datum Autor Nadpis
20. 05. 2012 helenadon pes (reakcí: 0)
11. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
28. 12. 2011 helenadon pejsek (reakcí: 0)
30. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
21. 11. 2011 RitaTerezka hafan (reakcí: 0)
20. 11. 2011 Brubak nápad (reakcí: 0)
13. 11. 2011 manislava seznámení (reakcí: 0)
11. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
10. 11. 2011 Klárka Jo (reakcí: 0)
07. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
05. 11. 2011 kdosi.. :) (reakcí: 0)
05. 11. 2011 kralicek no nevim (reakcí: 0)
05. 11. 2011 tepito + (reakcí: 0)
05. 11. 2011 niccina no (reakcí: 0)
05. 11. 2011 ladouch - (reakcí: 0)
04. 11. 2011 Lydia001 Seznámení (reakcí: 0)
04. 11. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
04. 11. 2011 Daniela76 Pořiďte si pejska (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist