Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nemilujeme se. Jsem skřivan a on sova

Nemilujeme se. Jsem skřivan a on sova

Nemilujeme se. Jsem skřivan a on sova

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 22. 10. 2013

Zdánlivá prkotina může obrátit milostný život vzhůru nohama. „Můj muž uléhá do postele pozdě v noci. V době, kdy už vážně nemám chuť se po celodenním vypětí v práci milovat,“ stěžuje si čtyřicetiletá Nataša.

Biorytmy máme každý trochu jiné. Někdo je skřivan a jiný sova. A zatímco skřivanovi nevadí milování v časných ranních hodinách, pro sovu představa sexu v šest ráno zkrátka není vůbec sexy.

Není také divu, když zpravidla usne tak ve dvě ráno. Přes den je milování bohužel nemyslitelné, vždyť jsou oba v práci a o víkendu pak zpravidla mají na starosti děti. Také často dumáte nad tím, jak by bylo fajn, kdybyste se mohla pomilovat jen tehdy, kdy na sex opravdu máte chuť?

Nevím, zda to je záležitost biorytmů. Já si prostě sex v šest ráno vůbec neumím představit. Ne že bych snad chodila spát nějak extrémně pozdě. Péče o malé miminko mě utahá tak, že někdy usínám jen chvilku poté, co malou uspím. V šest ráno se cítím vyždímaná jako citron a s vizáží divoženky nepříliš atraktivně. Samozřejmě mám problém: kdy se vlastně milovat, když jsem ráno i večer unavená. S manželem, který je v práci často přesčas, se opravdu jen stěží shodnem,“ říká devětadvacetiletá Lucie.

Její případ je ale extrémní. Typickým případem soužití skřivana a sovy je vztah Petry a Honzy. „Když jde Petra na kutě, pro mě večer teprve začíná. Zatímco já bych se rád ještě bavil, ona má hlubokou půlnoc. Nezbývá nám, než se milovat ráno. Ale někdy mám pocit, že se do toho Petra trochu nutí,“ svěřuje se dvaadvacetiletý Honza.

Pár Pattinson a Penn je minulostí. Robert je opět volný!

Pár Pattinson a Penn je minulostí. Robert je opět volný!

Tento článek měl původně informovat o tom, že Robert Pattinson randí s Dylan Penn, dcerou Seana P...

Soužití dvou příkladných představitelů skřivana a sovy patří často k těm nejkomplikovanějším, ačkoliv se to na první pohled nezdá. Ale i u dvou typických sov může své udělat únava. Řešení lze nalézt jedině v případě, že se přizpůsobíte jeden druhému. Pak je celkem prosté. Chce to sjednotit dobu uléhání do postele alespoň dvakrát v týdnu. Ale pozor, nemusí to ještě nutně znamenat výzvu k sexu. Jde jen o to, abyste si užili společně intimitu a pak se uvidí. Další možnost je samozřejmě sex v nějakou netradiční denní dobu. Co takhle zpestřit si jím tu a tam polední pauzu? Samozřejmě vše lze realizovat pouze v případě, pracujete-li blízko od sebe a navíc je v dostupnosti hodinový hotel.

Nejpohodlnějším řešením, které se nabízí, je zužitkovat víkend – to je doba, kdy jste oba doma. Určitě se najde nějaká babička, která se vnoučat na pár hodin ráda ujme. Pak už nic nebrání užít si odpolední siestu trochu jinak než doposud.

Jak to máte doma vy? Shodnete se na době milování, nebo máte stejný problém?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
23. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

18. 01. 2017 Horoskop Střelec

Ve vztazích se projeví nečekaná aktivita, nemusí jít jen o vztahy partnerské, ale o přátele nebo kolegy v práci. Jedn... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist