Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nejsem zlatokopka, ale ve vztahu chci peníze.

Nejsem zlatokopka, ale ve vztahu chci peníze.

Nejsem zlatokopka, ale ve vztahu chci peníze.

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 02. 04. 2013

„Nemyslím si, že jsem zlatokopka. Nikdy jsem si muže nevybírala podle toho, kolik mají na kontě“ vysvětluje Pavla. Jedním dechem ale dodává, že přesto ji finanční otázky v jejím jinak spokojeném vztahu trápí a neví, co s tím. Čím dál častěji se jí vkrádá do hlavy myšlenka, že by chtěla být finančně zajištěná.

„Se Štěpánem si dobře rozumíme, ale má to jeden háček. Jedeme pořád od výplaty k výplatě, nejsme schopní ušetřit ani korunu. Jakýkoli větší výdaj pro nás znamená problém. Snažím se, sama nevydělávám nejhůř a šetřím, ale stejně to není nic platné. Uvítala bych větší snahu i u něj,“ říká zklamaně. Dodává, že ji čím dál častěji přepadají záchvaty beznaděje. Nezbývá na koníčky, vyjít si společně do divadla, do kina nebo na koncert je vzhledem k výdajům s tím spojeným nepředstavitelné. Tráví většinu času společně doma, takže se začíná ozývat ponorková nemoc, i když se jinak mají rádi.

Za své myšlenky se stydí
„Ráda bych založila rodinu, je mi už dvaatřicet, ale když si uvědomím, kolik výdajů navíc by to znamenalo, přejde mne veškerá chuť,“ líčí otráveně. Nedokáže si představit, že by žili z jednoho platu. „Možná to bude znít ošklivě a vůči Štěpánovi nefér, ale už si občas kladu otázku, jestli bych se raději neměla ohlédnout po muži, který by mne finančně zajistil, a mohla bych si dovolit s ním rodinu založit. Třeba nebude takový charakter jako je Štěpán, ale já nebudu měsíc co měsíc zažívat ten stres, jestli zvládneme zaplatit všechno, co máme. Věřím, že si zasloužím také trochu klidu,“ přiznává se k myšlenkám, které se jí poslední dobou honí hlavou. Stydí se za ně, ale občas ji prostě přepadnou. „Samozřejmě, že by to bylo až to poslední řešení. Je mi jasné, že peníze se přece jenom dají vydělat snáz, než měnit špatný charakter člověka, ale někdy mi to zkrátka nedá. Cítím se už bezradná,“ vysvětluje.

Co na to odborník?

Specialista na lidské vztahy Bc. Petr Musílek tvrdí: "Především by neměla Pavla problém dusit v sobě, ale otevřeně a v klidu si o něm se Štěpánem promluvit. Nepředhazovat mu, že má podle jejího názoru jako muž vydělat víc, ale prostě projevit lítost, že by ráda vytvořila rodinu, ale za současné situace neví, jak do toho. Třeba v otevřené diskusi zjistí, že Štěpán se trápí úplně stejným problémem jako ona."

"Odpovědět by si měla také na otázku: Chce opravdu se Štěpánem žít? Opravdu ho považuje za toho pravého? Pokud ano, měla by si uvědomit, že život se pohybuje v určitých periodách. Jednou dole, jednou nahoře, tedy jednou bez peněz, podruhé s nimi. A tak je potřeba pohlížet i na svoje současné problémy. Pokud se jí budou častěji vkrádat do hlavy myšlenky, o nichž se zmínila, svědčí to o tom, že její prioritou není Štěpán, ačkoli si uvědomuje jeho dobré vlastnosti, ale vlastní hmotné zajištění. A pak ovšem není o čem diskutovat. Nejde o to, zda to bude Štěpán nebo třeba Jiří, protože vždycky zvítězí peníze." doplňuje Petr. 

A teď babo raď. Parťáka do nepohody nebo finanční jistoty? Co byste si zvolili vy?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
03. 10. 2013 glady .. (reakcí: 0)
25. 04. 2013 manislava nejlepší (reakcí: 0)
11. 04. 2013 Mirek Truck Anti (reakcí: 0)
11. 04. 2013 boj (reakcí: 0)
08. 04. 2013 Tehir Za co utrácejí (reakcí: 0)
08. 04. 2013 názor muže zlatokopka (reakcí: 0)
04. 04. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
03. 04. 2013 Ivi penízky (reakcí: 0)
03. 04. 2013 88pacicka88 + (reakcí: 0)
03. 04. 2013 Bobina1 - (reakcí: 3)
02. 04. 2013 viki11 peníze (reakcí: 0)
02. 04. 2013 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

22. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Dnes si z tebe někdo nepěkně vystřelí. Ty však vtípek vůbec neoceníš, urazíš se a s dotyčným se pořádně pohádáš. Zbyt... Celý horoskop

Karta dne

Hvězda
Do tvého života přichází klid, mír a láska. Pokud máš nějaká přání, vyšli je nahoru ke hvězdám a věř, že se ti splní. Důvěřuj svým snům, přichází k tobě období prosper...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist