Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nejdelší manželství! Indové jsou svoji 87 let. Jejich recept na šťastný vztah?

Nejdelší manželství! Indové jsou svoji 87 let.  Jejich recept na šťastný vztah?

Nejdelší manželství! Indové jsou svoji 87 let. Jejich recept na šťastný vztah?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 09. 11. 2012

Indové Karam (107) a Katari (100) jsou svoji neuvěřitelných 87 let. Překonali tak dosavadní manželské rekordmany zapsané v Guinnessově knize rekordů o celých pět let. To prvenství ale pro ně příliš neznamená, důležité je, že jsou spolu stále šťastní.

„Můj trik na harmonické soužití? Základem všeho je smích. Proto se snažím své manželce vyprávět co nejvíc vtipů. Být zábavný, to je moje pojetí romantiky,“ ochotně se svěřuje rozený optimista Karam, který je na svůj věk neuvěřitelně čiperný. Dokládá tak tvrzení, že kdo se směje, žije déle. „Po boku své paní bych chtěl strávit aspoň dalších osmdesát let,“ dodává muž, jemuž nelze než závidět. Svou zdravou mysl si uchovává luštěním osmisměrek.

Ač původem z indického Punjabu, nyní žijí manželé v britském Bradfordu. Stále si rádi dopřejí romantickou večeři při svíčkách. „Když jsem byla mladší, vařila jsem svému manželovi každý den. Jsme oba vegetariáni, tak jsem nakoupila spoustu teplé zeleniny, abych měla jistotu, že bude mít zdravé jídlo,“ nezapře v sobě starostlivou choť Katari.

Proč se dneska lidé tak často rozvádějí? A jak uchovat vztah co nejdéle? I na to má Karam odpověď, však je také odborníkem nejpovolanějším. „Myslím, že nejdůležitější je naslouchat tomu druhému. Lidé mají dneska daleko méně času, jsou více v práci, nechají se rozptylovat televizí a dalšími věcmi kolem. Jenže vztah znamená umět porozumět jeden druhému, sdílet společně problémy, takže má rada zní: dávejte najevo zájem o partnera, naslouchejte mu a pomáhejte mu překonat všechny nesnáze.“

A ještě jedna věc je pro fenomenální manžele důležitá: rodina. Společně vychovali osm dětí a teď mají radost z osmadvaceti vnoučků. Jeden z jejich synů, Satpaul, jim nyní jejich lásku vrací. I se svou rodinou s nimi žije v jednom domě a denně o své rodiče pečuje. „Nechci, aby jejich lovestory brzy skončila. Doufám, že tu budou ještě mnoho let,“ doufá Satpaul a společně s ním také mnoho dalších lidí z celého světa, kteří drží sympatickému páru palce.

5 tipů na harmonické soužití od Karama a Katari

1. Vždy buď věrný. Svatbou jsi se oddal tomu druhému. A ani ve zlých časech nevěř, že tráva je zelenější. Není.

2. Starej se o partnera, jak nejlépe můžeš. Pokud chceš s partnerem zestárnout, musíš o něj pečovat. Je jedno, připravíš-li mu večeři, pomůžeš mu přejít silnici či mu nabídneš rameno, aby se vyplakal.

3. Buď tolerantní. Každý má své zlozvyky: ručník pohozený na podlaze v koupelně, rádio puštěné příliš nahlas… Uvědom si, že nikdo není pefektní.

4. Naslouchej, to je nejdůležitější v každém vztahu. Vyslechni si, co partnera trápí a snaž se mu pomoci. To vás ještě více sblíží.

5. Vždy se chovej k partnerovi tak, jak chceš ty, aby se choval k tobě.

Foto: descopera.ro

 

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
16. 11. 2012 manislava dlouhé manželství (reakcí: 0)
12. 11. 2012 Verca27 To je krásné (reakcí: 0)
10. 11. 2012 pepina . (reakcí: 0)
10. 11. 2012 lidka2 záviděníhodný (reakcí: 0)
10. 11. 2012 Paramorena :) (reakcí: 0)
10. 11. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
10. 11. 2012 vampzaba ... (reakcí: 0)
09. 11. 2012 88pacicka88 . (reakcí: 0)
09. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

25. 01. 2017 Horoskop Beran

Dnes budeš zářit všude, kde se objevíš. I lidé na ulici se za tebou budou otáčet. Budeš sršet energií a dobrou nálado... Celý horoskop

Karta dne

Deset pentaklu
Hojnost, finanční jistotu i vylepšení zdravotního stavu máš na dosah ruky! Pokud očekáváš výsledky dlouhotrvajícího dědictví, můžeš si být jistá, že vše dopadne dobře ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist