Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nechci lásku, ale sex. Mám postelového přítele. Jsem divná?

Nechci lásku, ale sex. Mám postelového přítele. Jsem divná?

Nechci lásku, ale sex. Mám postelového přítele. Jsem divná?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 16. 01. 2014

Každá máme své potřeby a touhy, a pokud jsme nezadané, nechceme žádný vážný vztah, nebo vyhledávat známosti na jednu noc, je pro nás postelový přítel ideální. Vše má ale své klady, zápory a pravidla.

Postelového přítele si nesmíme splést s milencem, takového kamaráda si totiž pořizujeme pouze na sex a na nic jiného. Takže musíme zapomenout na procházky, romantické večeře nebo příjemně strávené dovolené. Pokud se pro něj rozhodneme, je dobré udělat si v hlavě pořádek a neočekávat něco jiného a naopak nedávat naděje protistraně. Nejčastěji si takového přítele uděláme z kamaráda, kterého dlouho známe nebo z muže, který je v posteli božský, ale na jiné věci, jako je trávení večerů v divadle nebo společný život, není použitelný.

Vše má svá pravidla. Jak již bylo zmíněno, od postelového přítele nesmíme očekávat nic jiného než sex. Pokud se pro něj rozhodneme, je dobré si předtím stanovit pravidla, jinak může dojít k závažným a dosti nepříjemným situacím. První a jasné pravidlo je: Jde pouze o sex a příjemný požitek z něj, od toho si kamaráda přeci pořizujeme. Na postelového přítele nemůžeme žárlit, volat mu kvůli něčemu jinému než kvůli sexu, vyptávat se kde byl minulou noc nebo s kým tráví volný čas. Takové otázky jsou v tomto vztahu tabu! I kdyby nás svrběl jazyk, to je lepší postelového přítele opustit. Musíme pamatovat, že spousty mužů takový vztah vyhledává  a je jim příjemný, nechtějí obvykle nic měnit, tudíž ani nechtějí žádné obtěžování mimo domluvené schůzky na sex.

Velký horoskop: Jaký bude rok 2014 podle karet?

Velký horoskop: Jaký bude rok 2014 podle karet?

Rok 2014 je právě na svém startu. Loňský rok je za námi a s ním i naše prohry, výhry, úspěchy i n...

Proto musíme samy dobře vědět, co chceme a zda jsme schopné nežárlit, neotravovat, prostě chovat se jako chlap. Mnoho z nás to ovšem nedokáže, zjistíme, že neumíme s mužem jen tak bez lásky spát. Musíme se tedy velmi dobře znát nebo do takového vztahu vůbec nejít.

"Z mého dlouholetého kamaráda jsem si udělala postelového přítele," vypráví Bára 29 let. "Několik let jsem byla ve vztahu a když skončil, rozhodla jsem se být sama a věnovat se sobě. V posteli jsem ovšem sama být nechtěla. Můj kamarád se mi vždy líbil, ale věděla jsem, že nic jiného než sex nás spojovat nemůže. Když jsme se po jedné akci vedle sebe probudili, dohodli jsme si další sex, ale hned na začátku jsme si ujasnili, že o nic víc nepůjde. Všechno klapalo dobře několik měsíců, když jsem dostala chuť na sex, zavolala jsem mu, přišel, užili jsme si a zase odešel. Problém začal ovšem u něj, když jsem mu několikrát nezvedla telefon nebo vyrazila s někým jiným na večeři. Můj postelový přítel se do mě zamiloval a chtěl se mnou trávit i jiné chvilky než v posteli. Já ale ne. Nedokázala jsem mu vysvětlit, že mi nejde o žádnou lásku. Museli jsme naše příjemné chvilky ukončit."

Máte nějakou zkušenost s postelovým přítelem? Dokázaly byste si ho pořídit nebo by jste takový vztah nikdy nemohly udržovat? Napište nám vaše názory do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
31. 01. 2014 glady ... (reakcí: 0)
17. 01. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 01. 2014 pepina . (reakcí: 0)
17. 01. 2014 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist