Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nastává zlatý věk žen

Nastává zlatý věk žen

Nastává zlatý věk žen

Magazín: Sex a vztahy | autor: Zuzka | vydáno 28. 03. 2007

Muži jsou stále rafinovanější a chtějí ženy uspokojovat


Čím to, že muži dnes častěji než dříve berou zodpovědnost za uspokojivý sexuální život do svých rukou „Současná doba je dosti zaměřena na výkon a to se přenáší i do sexuality,“ říká MUDr. Tomáš Fait, člen vedení Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu. Výsledky průzkumu provedeného na veletrhu Erotica sex odtajnily recepty z pánské erotické kuchyně a zdá se, že rafinovanější návody na uspokojení partnerky pronikají mezi širší veřejnost.

Z průzkumu provedeném na téměř čtyřech stovkách respondentů mimo jiné vyplynulo, z jakého důvodu si muži pořizují potravinové doplňky na podporu sexuální apetence či zlepšení erekce, anebo například, jaké jsou jejich nejčastější výmluvy, když se chtějí vyhnout milování. „Většina mužů bere styk částečně jako sportovní výkon - prokazují tím svoji schopnost nejen ženu ´ulovit´, ale i uspokojit,“ říká MUDr. Fait. Podle dostupných údajů si téměř dvaašedesát procent uživatelů pořizuje potravinové doplňky pro lepší zážitky ze sexu, tedy proto, aby obohatili svůj intimní život. Dotazovaní pánové v drtivé většině konstatovali, že s milováním a jeho průběhem nemají potíže, nicméně by rádi potěšili svoji partnerku a zkusili si takřka „osahat hranice svých možností“ – většinou v rámci dostupných a bezpečných preparátů, které jsou k mání i bez předpisu. „Inteligentní muž nespoléhá jen na erekci, ale na celkovou péči včetně předehry, která je pro oba velmi důležitá,“ podotýká MUDr. Fait.

Průzkum, který pro značku Clavin exkluzivně vyhodnotila agentura Tambor, také odhalil, jaká taktika se mužům osvědčuje, když nemají náladu na sex. Slovy „teď ne, jsem unavený“ se jich vykrucuje plná třetina. Původní představa, že je tato výmluva doménou slabšího pohlaví po zveřejnění průzkumu mizí v nenávratnu. Podle žebříčku na druhém místě muži jako komunikační strategii volí upřímnost, přestože si uvědomují, že s sebou nese i jisté riziko – těch už je ale o zhruba polovinu méně. Skoro stejné množství pánů, přesněji šestnáct procent dotazovaných, tvrdí, že by je podobná klička nikdy nenapadla: mají totiž prý chuť na sex pořád! Oblíbená dámská mantra o bolesti hlavy či zubů připadne užitečná jen pěti procentům milovníků, větší počet jich raději přizná, že neví, proč na milování nemá náladu.

A jaký typ podpůrných prostředků si milenci, manželé a partneři do ložnic přinášejí nejčastěji Téměř sedmdesát procent uživatelů preferuje doplňky volně prodejné v lékárnách bez lékařského předpisu – mohou si je totiž opatřit kdykoliv a klidně i „do zásoby“. Podle Faita je vysvětlení pro tuto skutečnost nasnadě, protože potravinové doplňky mají několik bezkonkurečních výhod: jsou účinné, zlepšují erekci i celkové prožívání sexuálních aktivit. Preparáty jako například Clavin jsou volně prodejné, a muž se tedy nemusí s problémem svěřovat nikomu jinému, protože své zdraví neohrozí žádnými nebezpečnými vedlejšími účinky. Nadpoloviční většina respondentů si za svojí volbou přípravku typu Clavin či Arginmax stojí se slovy, že k sexu u nich sice dojít může i bez povzbuzení, ale jejich zážitek je po užití takového přípravku nesrovnatelně intenzivnější. Dalším důvodem, proč si muži vybírají z preparátů na podporu sexuální výkonnosti právě zmiňované doplňky, je skutečnost, že se v ideálním případě jedná o přípravky na přírodní bázi.

Dá se tedy říci, že se mají ženy nač těšit „Erotické a pornografické filmy zdůrazňují velikost orgánu, počet partnerek, frekvenci a délku souloží. To má negativní vliv u mužů, kteří upadají do depresí, když nejsou schopni splnit své představy – překvapivě i když splňují představy své partnerky. Mají ovšem také pozitivní vliv, protože se muži prostě snaží přiblížit obecně přijímaným normám,“ popisuje vliv otevřené komunikace MUDr. Fait.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
23. 09. 2013 Lenka sex trochu jinak (reakcí: 0)
06. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

27. 02. 2017 Horoskop Vodnář

Čekáš nějakou důležitou zprávu? Pak přestaň tlačit na pilu a buď trpělivá. Zbytečným chtěním a telefonováním, nebo ma... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist