Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Muži ze second handu: Je risk chodit s rozvedeným?

Muži ze second handu: Je risk chodit s rozvedeným?

Muži ze second handu: Je risk chodit s rozvedeným?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana | vydáno 16. 01. 2015

Dneska se rozvádí téměř každé druhé manželství, takže šance, že se vám dostane do rukou muž, který si rozvodem prošel, je pořádně vysoká. Přináší takový "sekáčový materiál" do vztahu rizika, nebo naopak výhody?

"Trochu jsem z toho měla strach," říká Jitka (24). "Přítel je o deset let starší, platí alimenty na pětiletého kluka, s manželkou se rozvedl údajně kvůli její nevěře. Našla si jiného, a když to prasklo, namísto omluv a proseb se k němu rovnou nastěhovala. Tohle je verze mého přítele. Ale jak mu to můžu věřit? S jeho bývalkou jsem se nikdy nesetkala a ani o to nestojím. Co když manžela opustila jednoduše proto, že se s ním nedá vydržet? To poznám jedině ve chvíli, kdy s ním začnu sama žít."

Samozřejmě: kde byl rozvod, tam byl problém, který se neustál. A vina nikdy nebývá jen na jedné straně. Na druhé straně ale riziko rozpadu přichází s každým manželstvím. A kdo se jednou rozváděl, už je podruhé o něco moudřejší. "Na mém partnerovi je vidět, že si mě hodně váží. Když mě srovnává s bývalou manželkou, vycházím jako hvězda," popisuje svou zkušenost Marcela (28). "Někdy předvádím scény, které považuju za absolutně hysterické. Potom se mu omlouvám, a on mi na to řekne: to nic nebylo, to bys měla vidět bejvalku! Jsem s ním naprosto spokojená. Má to jenom jeden háček - nechce se ženit. Tak jsme spolu na hromádce a pomalu se smiřuju s tím, že nikdy nebudu princeznou v bílém."

Slavné celebrity a jejich vlasy. Kdo nejvíc utrácí za kadeřníka?

Slavné celebrity a jejich vlasy. Kdo nejvíc utrácí za kadeřníka?

Nejlepší snová práce Hollywoodu? Kadeřník! Totiž, někdo se rád ujíždí na botách nebo kabelkách, a...

Na rozvedeného partnera si nestěžuje ani třicetiletá Silva. "Bývalá manželka mého drahého pěkně vypérovala a dlužím jí za to dík. Přítel sám od sebe po večeři umývá nádobí, nemusím mu říkat. Jakmile dopije kafe, hnedka hrneček opláchne. To můj bývalý ho nechal ležet na stole, pod stolem... Kdybych přítelovu ex-manželku někde potkala, tak jí vyseknu poklonu. Naučila ho odnášet špinavé prádlo do koupelny a pravidelně se ptát, jestli s něčím nepotřebuju pomoct. Bude to znít možná divně, ale jsem opravdu ráda, že jsem potkala rozvedeného. Ví, o čem je taky společné soužití, neprotestuje proti velkým sobotním nákupům, bere život prakticky."

Obecně se soudí, že je rozvedený muž zkušenější a vyzrálejší. Navíc můžete doufat, že hořkou zkušenost rozvodu nebude chtít opakovat. Pokud si vás jednoho dne vezme za manželku, bude se snažit na vztahu pracovat a krize řešit, namísto aby před nimi utíkal. Není to tedy nakonec výhoda, najít si muže ze second handu? Módní labužnice vědí, že právě v sekáčích se dají vyhrábnout jedinečné kousky, které kolikrát vydrží na přední příčce vašeho šatníku déle než zbrusu nová konfekce. Co když to platí i ve vztazích?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
17. 01. 2015 viki11 . (reakcí: 0)
17. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 01. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
16. 01. 2015 monia1 .... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 10. 2016 Horoskop Blíženec

Začni se trošku více starat o své tělo. Zapomínáš nejen na pitný režim, ale také na pohyb a začíná to být znát. Zkus ... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist