Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Muži nezvládnou dělat víc věcí najednou? Pomluva, nebo fakt?

Muži nezvládnou dělat víc věcí najednou? Pomluva, nebo fakt?

Muži nezvládnou dělat víc věcí najednou? Pomluva, nebo fakt?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 07. 04. 2014

Že muži nejsou schopní vykonávat víc činností současně, to nejspíš znáte „na vlastní kůži“. Dělají to schválně, nebo to opravdu nemají v genech? Pravda je jen jedna! Věda potvrzuje, že v tomhle k nim byla příroda opravdu nespravedlivá!

Už se vám někdy stalo, že mluvíte na svůj protějšek, ale po několika minutách ho přistihnete, že vás vůbec neposlouchá? Co je to za výmluvu, že v televizi právě dávají fotbal? Je tohle důvod k tomu, aby nevnímal vaše vyprávění? Koukat na televizi a odpovídat na otázky přece není takový problém, nebo snad ano? Vlastně, jak pro koho! 

Žena? Tvor naprosto akční!

Díky britské studii z University of Hertfordshire se prokázalo, že muž se dokáže soustředit a reagovat pouze na jednu činnost, zatímco žena přemýšlí nad jednou činností, ale u toho ještě vykonává další úkoly. Příklad z praxe?

Matka drží v náruči dítě, jednou rukou míchá omáčku k večeři, a když jí do toho všeho zavolá kamarádka s prosbou o radu, vyřídí si hovor levou zadní. Žádný problém! Takhle to prostě ženy mají. A muži? Ti pěkně jedno po druhém, nebo nic! Že už jste to věděli dávno? To ano, ale jak na to přišli vědci?

Jarní očistná kúra. Za 3 dny budete v kondici

Jarní očistná kúra. Za 3 dny budete v kondici

Očista těla i ducha, zbavení se toxinů, úbytek na váze, projasněná pleť. Tohle všechno můžete mít...

Test mužské výkonnosti

V rámci výše zmíněné studie otestovali padesát mužů a stejný počet žen, kterým předložili test trvající osm minut. Dotyční museli vyřešit úkol z matematiky, najít na mapě nejbližší restauraci a autoservis a ještě u toho povídat, co by dělali, kdyby hledali ztracený předmět, například klíče či peněženku. Během celého testu všem přítomným ještě několikrát zazvonil mobilní telefon, aby jim narušil soustředění. 

Kdo umí, umí… 

Asi není velké překvapení, že se při této náročné zkoušce našlo několik žen, které si příchozí hovor stihlo bez potíží vyřídit a u toho se věnovalo dokončování testu. Silnějšímu pohlaví na telefonování čas absolutně nezbýval. „Podle analýzy důkazů jsou ženy mnohem schopnější dělat několik úkolů naráz. Na rozdíl od mužů zvládly vykonat během osmi minut všechny úkoly,“ říká neuropsycholog a zároveň autor studie Keith Laws. 

Takže je to potvrzené, milé dámy! Opravdu jste v tomto ohledu mnohem lepší a šikovnější! „Všichni často slýcháme o tom, jak muži neumí dělat víc věcí najednou a naopak ženy jsou v tom dobré, jen chyběly ty důkazy. Ale teď už je máme,“ nechává se slyšet Laws. 

Zkrátka, milí pánové, teď už je nad slunce jasné, že když dávají v televizi fotbal, nebudeme po vás chtít žádné reakce! Počkáme, až bude reklama! 

A jak je na tom „s reakční dobou“ a pohotovostí váš partner, když je zaměstnán jednou činností a vy po něm něco žádáte? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
21. 04. 2014 karlamarie Muži nezvládnou dělat víc věcí najednou? Pomluva nebo fakt? (reakcí: 0)
09. 04. 2014 Jan ... (reakcí: 0)
09. 04. 2014 Jan Nesmysl (reakcí: 0)
08. 04. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
08. 04. 2014 glady ... (reakcí: 0)
08. 04. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
07. 04. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
07. 04. 2014 pepina . (reakcí: 0)
07. 04. 2014 dasena muži (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

17. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Vylézt z postele pro tebe bude dnes nadlidský úkol. Tvé tělo odmítne poslouchat a ty budeš muset chtě nechtě zůstat c... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist