Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Muži, kterým je lepší se vyhnout II. část

Muži, kterým je lepší se vyhnout II. část

Muži, kterým je lepší se vyhnout II. část

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona Maxová | vydáno 30. 07. 2009

Myslíte, že se starověkým Narcissem se již dnes nesetkáte? Dnešní narcistní muž vás okouzlí na první pohled, ovšem jen do té doby, než zjistíte, že vše se musí točit kolem něj. Je ale vhodné foukat si bolístky s partnerem, který se bude chtít naopak neustále přizpůsobovat vám?


Muž narcis


Jistě znáte příběh starověké báje – krásný mladík Narcissos se zamiluje sám do sebe, protože se vyhýbal společnosti svých druhů a družek, stal se terčem posměchu nymf, které jej považovaly za samolibého a domýšlivého. To jej ještě více utvrdilo v přesvědčení, že samotnému mu bude nejlépe. Podobné vlastnosti připisujeme i dnešním narcisům – jde téměř vždy o muže, které obdivujeme, ale kteří nás také popuzují.

Narcis hledá obdivovatelku

Narcistní muž se má nejen rád, ale je také přesvědčen o vlastní důležitosti, dokonalosti a talentu. Domnívá se, že je lepší než druzí a z toho vyvozuje své právo druhé využívat. Dnešní doba individualit novodobým narcisům nahrává ještě výrazněji – ti pak hledají altruistické ženy, obdivovatelky a pečovatelky. Snadno vás ohromí svými zájmy, znalostmi či profesí, stejně tak si budete posléze uvědomovat, jak snadno vás zneužíval.

V nitru pyšného narcise bývá křehká duše

Na druhou stranu bývají narcistní typy velmi křehkými osobnostmi. Psychologové hovoří o tom, že na počátku narcistní poruchy bývá náročné dětství, které klade na dítě příliš vysoké požadavky, aniž by získalo sebedůvěru. Křehké já tak musí narcis obrnit, odtud pak také pramení jeho přesvědčení o tom, že právě on má na snazší život a ústupky ostatních právo. Nakolik je přesvědčen o vlastní výlučnosti, natolik bude očekávat bezvýhradnou podporu a obdiv od vás.

Příliš submisivní partner

Zatím byla řeč o mužích se spíše dominantními projevy chování, kteří mívají tendenci ve vztazích zaujímat vedoucí postavení a ženu vnímat často jako doplněk své vlastní dokonalosti. Mohlo by se tedy zdát, že muž, který očekává hlavní slovo od ženy, bude pro vás požehnáním. Není tomu tak ale vždy. Na opačném protipólu je dobré vyvarovat se navazování partnerských vztahů s muži, kteří budou působit spíše jako malé děti.

Spíše jako jeho matka než přítelkyně

Závislý partner bude již na počátku očekávat rozhodnutí od vás. Zpočátku vám to bude zřejmě příjemné, po všech dominantních macho typech, si budete vychutnávat, když vám někdo nabídne, ať sama zvolíte, jaký program je vám milý – že on se rád podřídí přání ženy, která se mu tolik líbí. Později vás ale ono „sladké břímě“ rozhodování téměř vždy a všeho značně zmáhat. Ne že byste toužila opět po nějakém pánovi tvorstva, ale soužití s mužem, který téměř veškerou tíhu odpovědnosti deleguje na vás, bude pro vás o to náročnější, že si budete připadat spíše jako matka než partnerka.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
02. 03. 2015 Dana narcis pokracovani (reakcí: 0)
14. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
25. 07. 2011 helenadon muži (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

26. 03. 2017 Horoskop Střelec

Do života ti přichází nový muž. Bude mladý a pohledný a tobě se z něj zatočí hlava, ale nenech se unést na vlně vášně... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist