Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Muži jako páni tvorstva? Minulost! Teď se do popředí derou ženy

Muži jako páni tvorstva? Minulost! Teď se do popředí derou ženy

Muži jako páni tvorstva? Minulost! Teď se do popředí derou ženy

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 31. 10. 2016

Dlouho byli muži pro lidstvo naprosto nepostradatelní. Vydělávali peníze, tvořili zákony, plodili potomky… Jenže karta se pomalu obrací. Za pár let už si hoši ani neškrtnou. Proč?

Taky tě zvedá ze židle tvrzení, že žena by měla stát u sporáku a vychovávat děti, protože k tomu je vlastně předurčená? Nebudeme si nic nalhávat, to je nepochopitelný názor většiny mužů. Jenže ten už můžeme s klidem vyvrátit. Pravda je taková, že dámy začínají vládnout světu a jejich polovičky mohou jen nečinně přihlížet. Tady jsou čtyři fakta černá na bílém!

1. Ženy jsou pracovně nepostradatelné

Muž jako zaměstnanec se brzy stane zcela neznámým pojmem. To nositelky podpatků budou vydělávat astronomické částky! Ze statistik totiž vyplývá, že v Evropě vzniklo za posledních 12 let něco přes devět milionů pracovních pozic. Přibližně 75 procent jich obsadily ženy, protože na rozdíl od mužů prý mají lepší schopnosti. Které? 

To odhalily výsledky jiné studie, tentokrát z Harvardské univerzity. Vlastní iniciativa, cílevědomost, týmová práce, řešení problémů. V tom prý vynikáme! Je tedy jasné, kdo se s klidem uživí a kdo si musí utáhnout opasek, co?

2. Ženy jsou výborné diplomatky

Politika byla vždycky označována za výhradně chlapskou disciplínu. Jenže teď se ukázalo, jaká byla chyba diskriminovat něžné pohlaví. Podle vědců ze Stanfordu jsou americké kongresmanky nesrovnatelně výkonnější než jejich kolegové. Aktivně se podílejí na tvoření zákonů a jsou zodpovědnější. Zkrátka se ve vládě cítí jako ryby ve vodě, což je na jejich výkonech pořádně znát. Holt se zákonodárci v obleku co nevidět odeberou na střídačku. Potřebuje je snad někdo, když to „flákají“?

3. Ženy umí nakládat s penězi

Kdo že teď nosí ve vztahu ty pomyslné kalhoty? Jestli ještě pochybuješ, i v otázce financí ženy začínají excelovat. Zjistilo se totiž, že jako investorky nemají konkurenci. Takhle to hlásí výsledek výzkumu National Association of Investors Corporation (NAIC). V čem to vězí? Žádná věda. 

Muži údajně dělají zbytečné chyby, jsou nedočkaví a trpí přehnaným sebevědomím. To finančnice v sukních se nevrhají do rizika a s klidem počkají na vhodnou chvíli. Akcie pak prodají se ziskem a s „prstem v nose“. Jaké překvápko!

Tak si to shrneme. Začínáme ovládat politiku, pracovní trh i burzu. Co tedy ještě zůstává na bedrech našich poloviček? Určitě tě napadá plození potomků. Tak bacha, jsi na omylu. I tohle už zvládneme bez nich. Bez legrace!

4. Ženy zajistí budoucí generace

Od roku 2009, co britští vědci z univerzity v Newcastlu hrdě ohlásili, že vytvořili umělé spermie, nezůstává ve světě reprodukce kámen na kameni. Hlavní „mozek operace“, íránský profesor Karim Nayernii dokázal to, co bylo nemožné. Ostatně, takhle se o svém činu vyjádřil v odborném časopise Stem Cells and Development.

„Z kmenových buněk jsme vytvořili umělé lidské spermie. Nemají sice ještě úplně normální tvar a pohyb, ale obsahují bílkoviny schopné aktivovat vajíčko“, vysvětlil svůj vědecký pokrok. Pokusy samozřejmě trvají dodnes, protože to není žádná legrace, ovšem jedno je jisté. Brzy bude možné odstavit muže na vedlejší kolej. Úplně ve všem!

Dobře, aby to bylo fér, necháme mužům přece jen jedno odvětví, ve kterém jim to zatraceně sekne – sport! Mrkni na žhavé video a přiznej, taky se těšíš na příští olympiádu? 

Co si o tom myslíš, začínají být ženy na koni? Nebo jsou stále odvětví, kde si to bez mužů neumíš představit? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky! 

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
04. 12. 2016 Jirka Určitě ne (reakcí: 0)
04. 11. 2016 Kulda Vše špatně (reakcí: 1)
02. 11. 2016 František Aha, tak proto je Evropa a Amerika v takých sračkách (reakcí: 0)
02. 11. 2016 Renca88 ... (reakcí: 0)
01. 11. 2016 Viky17 - (reakcí: 0)
01. 11. 2016 Dalibor Žena je přechodník přítomný od slovesa hnáti....... (reakcí: 0)
31. 10. 2016 Ali Ahmed Sulivan Zlaté oči (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

25. 02. 2017 Horoskop Ryby

Dnes se nenech zatáhnout do malicherných sporů, zbytečně bys tím někomu nahrála na smeč. Drž se raději stranou.  Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist