Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Můžete změnit chlapa?

Můžete změnit chlapa?

Můžete změnit chlapa?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Adéla Seidlová | vydáno 23. 11. 2010

Možná se vám zdá, že váš miláček už není jako dřív. Možná to už není ani miláček. Rozčilují vás jeho šílené zlozvyky a už ani nepadne na zadek pokaždé, když vás vidí. Je čas ho předělat?!

Když jste se seznámili, byl galantnost sama. Nikdy nezapomněl na vaše narozeniny, po večeři nekrkal, vždycky byl vymydlený, voněl a vymýšlel, kam vyrazíte na víkend. Teď sedí v trenkách u televize, popíjí pivo, nechává ponožky na zemi a vymačkanou pastu na umyvadle. Výlety plánujete sama a ještě ho musíte přemlouvat. A za to jak věčně luská prsty byste ho dokázala i zabít. Kdy nastala ta změna?

Za všechno můžou růžové brýle

Láska je slepá a růžové brýle jsou její nejhorší vynález, takže když si je sundáte, najednou zjistíte, že váš miláček je chlap z masa a kostí a k princi na bílém koni má celkem daleko. Jenže pořád je to on, do kterého jste se zamilovala a určitě sama víte proč, a právě na to je dobré nezapomínat.

„Když opadne počáteční zamilování, začínáte na partnerovi vidět i vlastnosti, které vám jsou proti srsti. Každá žena má o ideálním muži své představy a ráda by je naplnila, tak ho chce předělat k obrazu svému. Každý vztah je ale o hledání kompromisů. Pokud nenajdeme zlatou střední cestu a nevyjdeme partnerovi aspoň v něčem vstříc, nemá pak šanci,“ říká odbornice na mezilidské vztahy Markéta Zbořilová.

Zlozvyky ano, povahu ne

Asi každá žena má někdy pocit, že je její partner naprostý ignorant a musí ho vychovávat jako malé dítě. Pokud se tato sprška rychle přežene, a vy si uvědomíte, že ho milujete a máte k tomu dost dobrých důvodů, není se nad čím pozastavovat. Problém nastává, když se kdysi milovaný a obdivovaný muž změní ve vašich představách v nesnesitelného tvora. Pak záleží na tom, o co vám při jeho změně jde. Dovádějí vás k šílenství jeho zlozvyky a jde vám o to, aby po sobě uklízel svršky a nebo někdy umyl nádobí? Na tom se pracovat dá.

„Špatné návyky změnit lze, a když použijete správné argumenty, proč je lepší umazaný talíř od hořčice v posteli prostě nenechávat, máte velkou šanci na úspěch. Mužovo ego tím nějak zásadně neutrpí. Jestli ale máte v plánu měnit na něm něco zásadního, můžete pořádně narazit. Všichni máme zakořeněné určité modely chování už z dětství a těžko je změníte ze dne na den. Co kdyby se rozhodla vaše druhá polovička takhle měnit vás?"

Letargický partner

Pokud máte partnera, který sebou nechává vláčet a čeká, až vymyslíte program na večer vy, může to také dost dobře být proto, že jste ho to naučila. Jestli jste všechny činnosti plánovala už od začátku vy, nemůžete se teď divit, že jen vyčkává, s čím zas přijdete. Můžete si s ním o tom promluvit, nebo, když to nepomůže, zkuste ho vyprovokovat stejnou letargií. Možná pochopí, že když se neujme nějaké aktivity, zřejmě se ukoušete nudou.

O co se ani nepokoušejte

• přemlouvat ho k návštěvě fitka, když je v televizi fotbal
• nutit ho jíst zeleninu místo bifteku
• vyhrožovat mu: buď kamarádi, nebo vy
• navádět ho, ať změní práci
• přesvědčovat ho, ať prodá své oblíbené auto
• domlouvat mu, ať nepije pivo
• vydírat, že když neudělá, co chcete, nebude sex

Mohlo by se totiž stát, že dostane skvělý nápad a bude taky chtít změnu – vymění vás za jinou, které se líbí takový, jaký je.

Ideál nebo podpantoflák

Nikdo není stejný jako na začátku vztahu a měníme se všichni. Určitě i váš partner by na vás našel nějakou tu chybičku, kterou před tím neviděl nebo vidět nechtěl. Ale jestli chcete, aby vás poslouchal na slovo a stal se z něj podpantoflák, věřte, že právě to by vám brzy lezlo krkem.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
23. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
23. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
10. 07. 2011 helenadon změna (reakcí: 0)
09. 07. 2011 helenadon Změna (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Maminka11 :-) (reakcí: 0)
16. 06. 2011 mamina30 dospěláka těžko změníme (reakcí: 0)
28. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
27. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 0)
26. 03. 2011 aknela11 Nooo (reakcí: 0)
05. 03. 2011 maruskaji . (reakcí: 0)
05. 03. 2011 jitkaji . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

04. 12. 2016 Horoskop Ryby

Využij volný den k odpočinku a péči o své tělo. Dopřej si relaxační koupel, promasíruj celé tělo a pak si udělej poho... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist