Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Můj manžel je workoholik a já nevím, co s tím

Můj manžel je workoholik a já nevím, co s tím

Můj manžel je workoholik a já nevím, co s tím

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nela | vydáno 24. 07. 2013

Všude se píše a povídá o prázdninách, o plánovaných dovolených, odpočinku a čase stráveném s rodinou. Jenže u nás je to všechno tak nějak jinak...

S manželem se nám před pěti lety narodila holčička a tři roky po ní kluk, takže já jsem momentálně na mateřské dovolené. Ale protože mě pouhá mateřská neuspokojovala, našla jsem si práci a pracuji pro jednu soukromou firmu na počítači z domova. Jsem spokojená, k práci si mohu sednout vždy, když mám čas a chuť, nejsem stresovaná pracovní dobou, ani přejezdy mezi domovem a zaměstnáním a navíc poměrně slušnou sumou příspívám do rodinného rozpočtu.

Avšak můj manžel to zrovna dvakrát neocení. Nebo by možná i ocenil, ale já jsem si holt musela najít workoholika. Už dříve trávil v práci spoustu času, jezdil na různá školení, neustále se vzdělává, aby stačil novým a novým věcem a doma s námi je opravdu minimálně. Dokonce i když s námi být může, tak neustále telefonuje, řeší, vyřizuje a to většinou věci, které by podle mého názoru do pondělního rána klidně počkaly.

4 nejkrásnější místa pro dovolenou

4 nejkrásnější místa pro dovolenou

Slovy klasika: „Tento způsob léta zdá se mi býti poněkud nešťastným!“ Také vám přijde, že léto u ...

Když se ohradím, nebo se kvůli tomu pohádáme, řekne mi, že prostě buduje pozici, abychom se měli lépe a mohli si dovolit koupit nové auto, jet na dovolenou k moři a podobně. Chytla jsem se toho a zeptala se, kdy teda na tu dovolenou společně vyrazíme, když jsou prázdniny. Koukal na mě jako čerstvě vyoraná myš a pak se zakoktával, že přeci ještě tu pozici nevybudoval, abychom si mohli dovolit jezdit po světě.

On ani nemá přehled o tom, kolik peněz vlastně vyděláváme. Nebo to vědět nechce, protože dovolená ať už u moře nebo u nás, by nás rozhodně nezruinovala. Když jsem na to poukázala, prohlásil, že o prázdninách prostě odjet nemůže, protože budou chybět lidi a on to bude muset zvládnout sám.

Hubnete? Pozor na ledovou kávu.

Hubnete? Pozor na ledovou kávu.

K létu patří chlazené nápoje, a proto si milovnice kávy dávají namísto horkého pressa čím dál čas...

Tak nevím, jestli si ze mě dělá legraci, nebo mě chce vytočit, ale proč asi myslí, že lidi budou chybět?! Zřejmě proto, že si jako všichni normální lidé budou čerpat dovolenou. Jen ten můj je tam bude všechny zaskakovat! Začínám toho mít pomalu, ale jistě plné zuby. K čemu jsou mi peníze, které přinese domů, když jeho vůbec nevidím? A co teprve děti? Tátu znají jen o víkendech s telefonem na uchu a notebookem u ruky. V týdnu se vrací v době, kdy už jsou dávno v posteli.

Nepamatuji si, že by se mnou byl na jediném posezení nebo besídce ve školce u dcerky, nikdy se na ní nepřišel podívat, když měla vystoupení s tanečním kroužkem. Vždycky musel něco akutně řešit v práci. Zřejmě má pocit, že by to tam bez něj mohlo spadnout, ale spíš to vypadá na to, že brzo spadne naše manželstvíNevím, co s tím.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
25. 07. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)
25. 07. 2013 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

20. 01. 2017 Horoskop Býk

Přichází k tobě štěstí ve finančích záležitostech. Můžeš dostat nabídku na lepší práci, vyhrát i větší obnos peněz ne... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Skvělý den naplněný radostnými událostmi a pocity, můžeš se těšit na skvělou spolupráci s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka nebo Štíra. Ty, která toužíš po lásce a...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist