Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Moderní svatební tradice

Moderní svatební tradice

Moderní svatební tradice

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nataša Slánská | vydáno 19. 08. 2010

Někdo to rád tradičně... a někoho tradiční průběh svatebního dne naopak děsí. V dnešní uvolněné době nicméně můžete svůj velký životní okamžik přizpůsobit vlastnímu vkusu. Vždyť jedinou povinností je, vyslovit ono magické „ano“ a podepsat se na matrice.

Bílé šaty
Myslíte si, že vám bílá barva nesluší? Nebo to zkrátka není vaše oblíbená? Půjčovny svatebních šatů se na ni neomezují. Vdávat se můžete v měsíční stříbrné, ve vášnivé červené, romantické bleděmodré... výběr je široký. Výjimkou už dnes není ani kombinace bílé s černou nebo zlatou.

Stejné kroužky
Podle zaběhaného zvyku si snoubenci nechávají před svatbou vyrobit nachlup stejné prstýnky. S ohledem na muže jde o obyčejné zlaté kroužky (manžel by s ozdobným prstýnkem vypadal příliš zženštile). Kde je ale psáno, že si nemůžete pořídit prstýnky každý podle svého vkusu? Pro dámu jemný, pro pána masivnější, třeba i hranatý, zkrátka pánský. Snubní prsten budete nosit téměř dvacet čtyři hodin denně, tak by se vám měl skutečně líbit.

Svatební hostina
Svatebčané se způsobně usadí v restauraci, čekají na předkrm, knedlíčkovou polévku, svíčkovou, zákusek... A co to udělat takhle? Pustí se hudba, vyhlásí se volná zábava a každý si nabere, co mu chutná, u bohatého svatebního bufetu.

Nechtěné dary
Jasně, některým tetičkám nevysvětlíte, že ten růžový porcelán s kytičkami navěky ukryjete v kredenci, aby vám nenarušil celkové ladění kuchyně. Nicméně stále více svatebčanů je ochotno pochopit, že namísto nového nádobí mají donést obálku s libovolnou bankovkou.

Svatební proslov
Proslovy některých oddávajících na městských úřadech doslova rvou uši. Před svatbou se informujte, zda si můžete proslov předem přečíst a případně upravit dle svého. Některé matriky to umožní, záleží na lidech.

Hudba u obřadu
Připadají vám fanfáry svatebního pochodu otřepané? Zvolte si jinou melodii. Na mnoha místech lze použít i vlastní CD, opět to závisí na ochotě matrikářů. K oltáři můžete nastupovat za tónů Bacha, ale i Johna Lennona nebo Leony Lewis, to je zkrátka jenom na vás.

Podívejte se i na článek: Jak ho přimět, aby si vás vzal?

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
05. 05. 2014 kativas moderní (reakcí: 0)
06. 04. 2012 Alma ... (reakcí: 0)
28. 11. 2011 pegonela Také se (reakcí: 0)
20. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
17. 07. 2011 helenadon svatba (reakcí: 0)
27. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

03. 12. 2016 Horoskop Blíženec

Pokud přemýšlíš nad dalším studiem nebo vzděláváním, nejsi si jistá, jestli všechno zvládneš, máme pro tebe skvělou z... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist