Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Moderní svatební tradice

Moderní svatební tradice

Moderní svatební tradice

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nataša Slánská | vydáno 19. 08. 2010

Někdo to rád tradičně... a někoho tradiční průběh svatebního dne naopak děsí. V dnešní uvolněné době nicméně můžete svůj velký životní okamžik přizpůsobit vlastnímu vkusu. Vždyť jedinou povinností je, vyslovit ono magické „ano“ a podepsat se na matrice.

Bílé šaty
Myslíte si, že vám bílá barva nesluší? Nebo to zkrátka není vaše oblíbená? Půjčovny svatebních šatů se na ni neomezují. Vdávat se můžete v měsíční stříbrné, ve vášnivé červené, romantické bleděmodré... výběr je široký. Výjimkou už dnes není ani kombinace bílé s černou nebo zlatou.

Stejné kroužky
Podle zaběhaného zvyku si snoubenci nechávají před svatbou vyrobit nachlup stejné prstýnky. S ohledem na muže jde o obyčejné zlaté kroužky (manžel by s ozdobným prstýnkem vypadal příliš zženštile). Kde je ale psáno, že si nemůžete pořídit prstýnky každý podle svého vkusu? Pro dámu jemný, pro pána masivnější, třeba i hranatý, zkrátka pánský. Snubní prsten budete nosit téměř dvacet čtyři hodin denně, tak by se vám měl skutečně líbit.

Svatební hostina
Svatebčané se způsobně usadí v restauraci, čekají na předkrm, knedlíčkovou polévku, svíčkovou, zákusek... A co to udělat takhle? Pustí se hudba, vyhlásí se volná zábava a každý si nabere, co mu chutná, u bohatého svatebního bufetu.

Nechtěné dary
Jasně, některým tetičkám nevysvětlíte, že ten růžový porcelán s kytičkami navěky ukryjete v kredenci, aby vám nenarušil celkové ladění kuchyně. Nicméně stále více svatebčanů je ochotno pochopit, že namísto nového nádobí mají donést obálku s libovolnou bankovkou.

Svatební proslov
Proslovy některých oddávajících na městských úřadech doslova rvou uši. Před svatbou se informujte, zda si můžete proslov předem přečíst a případně upravit dle svého. Některé matriky to umožní, záleží na lidech.

Hudba u obřadu
Připadají vám fanfáry svatebního pochodu otřepané? Zvolte si jinou melodii. Na mnoha místech lze použít i vlastní CD, opět to závisí na ochotě matrikářů. K oltáři můžete nastupovat za tónů Bacha, ale i Johna Lennona nebo Leony Lewis, to je zkrátka jenom na vás.

Podívejte se i na článek: Jak ho přimět, aby si vás vzal?

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
05. 05. 2014 kativas moderní (reakcí: 0)
06. 04. 2012 Alma ... (reakcí: 0)
28. 11. 2011 pegonela Také se (reakcí: 0)
20. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
17. 07. 2011 helenadon svatba (reakcí: 0)
27. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist