Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Moderní námluvy: Jaké jsou nejnovější trendy v namlouvání?

Moderní námluvy: Jaké jsou nejnovější trendy v namlouvání?

Moderní námluvy: Jaké jsou nejnovější trendy v namlouvání?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 24. 11. 2014

Dvě kamarádky, Jana a Jitka, probíraly při kafíčku své zkušenosti z milostných námluv a schůzek. Obě si vzájemně postěžovaly, že jim při milostném randění chybí starosvětská romantika. Skutečně už dnes neplatí, že by žena měla čekat v koutě, až co muž udělá. Sama může a dokonce musí být aktivní součástí budování vztahu. Jaké jsou dnešní trendy v namlouvání?

Obě pohlaví sama hledají

Především je to aktivní přístup, a to ze strany obou pohlaví. Muži i ženy se v běžném životě pohybují ve stále stejném kolotoči. Ráno do práce, z práce domů. Zřídkakdy mají příležitost potkat někoho nového, s kým by se mohly seznámit a postupně sblížit. Někoho, kdo by se mohl stát jejich životním partnerem. Přitom v okruhu lidí kolem nich jsou už většinou karty rozdané, všichni mají své partnery, nebo jsou třeba plánovaně nezadaní. Je proto třeba aktivně vyhledávat příležitost. Protějšek můžete potkat třeba v zájmovém klubu, můžete vyzkoušet různé internetové seznamky, vydat se na pobyty pro singles. I když třeba napoprvé nezadaří, nezávaznou schůzkou získáváte zkušenosti.

Je důležité na sobě pracovat

Důležité je naučit se mít rád sama sebe, takovou jaká jsem. Nemít přehnaná očekávání od sebe, ale zároveň se ani zbytečně nepodceňovat. Potom si budete podvědomě vyhledávat situace, ve kterých můžete narazit na podobně vyladěného partnera. Když budete věnovat čas a péči sama sobě, pozitivně se to promítne i do vašeho okolí. Málokdo má náladu a trpělivost na zakomplexovaného partnera, který se neustále utápí ve svých vlastních bolístkách. Snažte se na sobě pracovat. Možná trochu překvapivě zjistíte, že vy sama jste pozoruhodná osobnost se spoustou zájmů a namlouvání vám půjde s vyšším sebevědomím mnohem snáz. 

Jak a čím si vydělávaly hvězdy, než byly slavné? Budete se divit!

Jak a čím si vydělávaly hvězdy, než byly slavné? Budete se divit!

Někde se začít musí! A to i v případě známých celebrit, které moc dobře vědí, že na chleba se vyd...

Neberte příliš vážně informace z internetu

Moderní technika dnes pronikla do všeho i do námluv a seznamování. Pokud vás protějšek zaujal na internetové seznamce nebo sociální síti, většinou následuje online prověření, ať se nám to líbí nebo ne. I když vám to připadá hloupé a nevhodné, chcete prostě zjistit, kdo je dotyčný vlastně zač, co dělá. Pak ale vězte, že spousta informací, na které třeba narazíte, může být zavádějící a nevypovídá vůbec o ničem. Pokud vám vyjede dotyčný na nějaké fotografii z večírku před deseti lety, kde už je notně pod parou, rozhodně to neznamená, že musí být alkoholik. Berte proto vše s rezervou, nejdůležitější je přece osobní dojem a pocit.   

Využívejte moderních forem komunikace

Nové způsoby komunikace jako sociální sítě vám na druhou stranu mohou pomoci vyhledat vhodný protějšek v okruhu lidí s podobnými zájmy a životním stylem. SMSky, maily či skype vám zase mohou usnadnit kontakt se svým milým. Ty tam jsou doby, kdy bylo jedinou možností, jak se na dálku spojit, telefonování. V mailech a SMSkách můžete být ve spojení kdekoli a kdykoli. Navíc eliminujete případ, že protějšek zrovna zastihnete ve špatné náladě. Muž si může rozmyslet odpověď a svůj návrh, nenutíte ho hned reagovat. Proto je dnes SMSkování při namlouvání a randění oblíbenější než telefonování. Telefonování přichází na řadu až třeba v případech, kdy oba mají jistotu, že protějšek má chuť a čas partnera slyšet. Skype je výborný při delším odloučení, kdy se partneři chtějí vidět. Pokud budete umět využít výhod moderní komunikace, váš vztah to obohatí. Pracujte na sobě ve všech sférách, i v oblasti komunikace.  

Zaujal vás nějaký zajímavý trend při namlouvání a randění?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
25. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
25. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 03. 2017 Horoskop Štír

Zapomněla jsi zaplatit složenku, nebo ses opozdila s platbou? Tak dnes na tebe bude ve schránce čekat nemilé překvape... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist