Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Mlčeti zlato? Jak kdy!

Mlčeti zlato? Jak kdy!

Mlčeti zlato? Jak kdy!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lenka Šimková | vydáno 10. 09. 2014

V dnešní době jsme někdy z přemíry slov a komunikace, kterou musíme neustále vést všemi směry, unaveny. A tak už na určité podněty ani nereagujeme. Kdy je ale dobré se ozvat a stát si za svým, i kdybychom se měly pohádat? Víme to!

Svět ženské komunikace

Ano, mluvíme více než muži, je to vědecky dokázané. Užíváme si to a někdy s tím své okolí opravdu štveme. Proč si to nepřiznat? Důležité je ale být také sebekritické a snažit se, aby naše komunikace měla nějaký efekt a přinášela kýžené výsledky. Co máme na mysli? Ženy hovoří proto, aby se osvobodily od problémů, od myšlenek, které se jim honí hlavou. Muži mluví, aby problémy vyřešili. Výjimky samozřejmě existují, ale cítíte ten zásadní rozdíl? Paradoxem pak je, že právě když bychom komunikovat měly, tak máme leckdy pocit, že už to nemá cenu, ale opak je pravdou.

Kdy se nezdržovat komentáře?

Nespokojenost v práci – mlčíte, protože si myslíte, že nic nezměníte? Možná máte pravdu, ale třeba také ne. Není třeba ihned revoltovat, protože upřímně řečeno, nikdo netouží po problémech v pracovním kolektivu. Nicméně, o tom, co by se dalo vylepšit, rozhodně mluvte. Snažte se o více úhlů pohledu, jinak může určité věci vidět váš šéf, jinak podřízený a jinak kolegyně.

Problémy s partnerem – kolikrát nad nimi už jen mávneme rukou. Nebaví nás dokola vysvětlovat, co nás trápí, protože on si stejně „mele svou“. To je ale špatně, protože rezignace ve vztahu nikdy k ničemu dobrému nevedla. Sáhněte si do svědomí. Kdybyste toho s partnerem namluvila tolik, co s kamarádkou, nebylo by mezi vámi jasněji? Nestěžujte si na něj za jeho zády, ale říkejte mu své pocity do očí.

Celebrity, které to přehnaly s hubnutím. Anorexie jim zničila zdraví!

Celebrity, které to přehnaly s hubnutím. Anorexie jim zničila zdraví!

Být hvězdou první velikosti znamená také dostatečně dbát o své tělo. A dnešní kult je i pro celeb...

Konflikty s dětmi„říkám mu to třikrát, a on stejně nic, nemá to cenu…", „no dobrá, dělej si, co chceš…" Zdá se vám to povědomé? Otupěla jste natolik, že než abyste se s dětmi dohadovala, tak jim vše dovolíte? Také chyba, protože drobné ústupky vám mohou přerůst přes hlavu. Takže raději posbírejte zbytky trpělivosti a zkuste to znovu: „Tohle není dobré, protože…" Doba, kdy k tomu budete mít vůbec příležitost, není neomezená.

Nedorozumění s přáteli – nechápou mě, nejsou v mé kůži, tak proč bych jim to měla vysvětlovat, pomyslíte si možná při neshodě s okolím. Samozřejmě vás nikdo nemůže nutit, abyste své činy obhajovala nebo rozebírala, pokud se vám nechce. Ale dobří přátelé si určitě vysvětlení zaslouží. Najděte si na ně čas třeba místo toho, abyste se sousedkou  dlouze rozebírala nepodstatné věci. Vyplatí se to.

Na závěr už jen drobný příběh: Naše čtenářka Katka si prošla v životě mnoha situacemi, kdy by možná bylo lepší mlčet, někdy to udělala, ale jindy ne. Dnes tvrdí: „Vždy když jsem se po nějaké době ohlédla za určitou zkušeností, tak mi ve většině případů nebylo líto, že jsem něco řekla, ale že jsem neřekla nic."

Jak jste na tom s výřečností vy, milé čtenářky? Souhlasíte s příslovím Mluviti stříbro, mlčeti zlato? Nebo to není nic pro vás? U nás rozhodně nemlčte a diskutujte, těšíme se!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
11. 09. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 09. 2014 kativas ... (reakcí: 0)
11. 09. 2014 glady ... (reakcí: 0)
10. 09. 2014 pola pravda pravdoucí (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 01. 2017 Horoskop Lev

Nepouštěj se do žádných obchodů ani se nesnaž uzavírat důležité smlouvy, pokud tě snad napadne vzít si úvěr od pochyb... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist