Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Mingles – žijí spolu, a přece sami

Mingles – žijí spolu, a přece sami

Mingles – žijí spolu, a přece sami

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lenka Šmková | vydáno 15. 10. 2013

Partnerské vztahy procházejí již delší dobu zásadní proměnou. Existuje stále více druhů párového soužití, než je jen manželství či život „na psí knížku“. Kdo jsou a jak žijí tzv. mingles?

Odkud se vzali?
Podobně jako jsme si zvykli, že jsou mezi námi tzv. singles (lidé mladšího a středního věku, kteří žijí o samotě, bez partnera), se k nám ze západu dostal další model životního stylu, který je rozšířený i v ostatních částech světa. Mingles – samotné pojmenování vzniklo spojením výrazu „married but single.“ To naznačuje, že pár může dokonce i uzavřít manželství, ale stále žije odděleně. Mělo by se tedy jednat o jakési zachování výhod dlouhodobého partnerského vztahu a zároveň o odklonění jeho negativních stránek ze společného soužití.

Výhody a nevýhody
Bydlení „každý ve svém“ má kladné i záporné stránky. Pojďme se podívat, co mezi ně nejčastěji patří.

Soukromí – ano, je fajn mít svůj „klid“, protože zejména po víceletém společném bydlení si můžete s partnerem lézt na nervy maličkostmi, i když se máte stále velmi rádi. Hádáte se pak kvůli rozházenému prádlu v bytě či kosmetice v koupelně, místo abyste si užívali, že vás nic zásadního netrápí.

Stereotyp – nemá šanci, když se budete s drahou polovičkou stále jen scházet, pravděpodobně vás nuda jen tak nezastihne. Společné večeře, kino, přátelé, ale po tom všem zase zpátky k sobě do bytu.

Blízká pomoc – ta vám může naopak chybět. Pokud potřebujete něco vyřešit akutně, nebo třeba onemocníte, budete odkázaná většinu času sama na sebe.

Vybíráme nejvíc sexy Batmana všech dob

Vybíráme nejvíc sexy Batmana všech dob

Co může být víc sexy než charismatický chlap s vypracovanými svaly v upnutém kostýmu superhrdiny?...

Důvěra – bez důvěřování tomu druhému to nepůjde. Volného času i prostoru máte totiž oba daleko více než ostatní páry, což s sebou přináší zvýšené příležitosti k nevěře. Pokud si nebudete vzájemně věřit, budete se trápit.

Finance – je potřeba počítat s tím, že je pravděpodobně nebudete mít společné a údržbou dvou domovů ani neušetříte.

Oboustranná dohoda – je velmi důležitá a stojí na ní celý vztah. Jakmile začne jeden z partnerů mít pocit, že mu mingle život nevyhovuje, ale kvůli tomu druhému se přemáhá, je to špatně.

Názory se liší
Zeptali jsme se dvou žen stejné věkové kategorie, zda by měly o mingle vztah zájem.
Eva, 33 let: "Myslím si, že život mingles je fajn, klidně bych to zkusila. Jedinou překážkou podle mě je, kdyby partneři chtěli potomka, to už by mělo nastoupit tradiční rodinné soužití."
Romana, 31 let: "Takový vztah pro mě neznamená vztah. Se svým přítelem chci sdílet vše, i když to přináší i ty negativní stránky. Asi jsem v tomto staromódní, ale takto bych nikdy nežila."

Foto zdroj: profimedia.cz

Chtěla byste žít jako mingles?

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
17. 10. 2013 Sylfida .. (reakcí: 0)
16. 10. 2013 Žiju tak Jenny (reakcí: 0)
16. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
15. 10. 2013 pepina . (reakcí: 1)
15. 10. 2013 nairi mingles (reakcí: 0)
15. 10. 2013 martinnatr . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

23. 02. 2017 Horoskop Vodnář

Budeš mít chuť uklízet, malovat, stěhovat, upravovat a měnit. Mánie však postihne jen tebe a rodina bude proti. Nech ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist