Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Manuál dokonalé manželky. 4 zaručené rady, jak si udržet muže

Manuál dokonalé manželky. 4 zaručené rady, jak si udržet muže

Manuál dokonalé manželky. 4 zaručené rady, jak si udržet muže

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 27. 04. 2016

Nebudeme si nic nalhávat, manželství je práce na plný úvazek. Chceš, aby vydrželo? Máme čtyři rady, díky kterým nikdy nedostaneš „výpověď“, protože pro svého muže budeš tím nejlepším protějškem na světě!

Dlouhodobé vztahy všeobecně nejsou žádná sranda. Kompromisy, občasné krize, výměny názorů, hádky, tiché domácnosti a dokonce i naschvály… Není se co divit, že tohle přežijí jen svazky, které stojí na pevných základech. Jenže co to vlastně jsou ty „pevné základy“?

Čtyři zázračné body, které tvoje partnerství upevní natolik, že s ním nic neotřese. Co bys sis měla vzít k srdci?

1. Buď na něj hodná. Často!

No ano, čteš dobře. Podle amerického psychologa a vztahového experta Johna Gottmana, jež je považován za jednoho z top deseti nejvlivnějších terapeutů za posledních 25 let - a kterému už pod rukama prošlo mnoho párů v krizi, je právě tohle zárukou úspěchu. A co že tenhle cenami ověnčený profík vlastně považuje za „hodnost“? Představ si, žádná velká gesta, ale maličkosti.

Úsměv, polibek, pohlazení a hlavně naslouchání. Takže žádné protáčení očí, až ti bude tvůj partner popisovat svůj hororový den v práci. My chápeme, že ti to trochu naruší lakování nehtů, ale nedá se svítit! Co dalšího je ještě proklatě důležité?

2. Nekašli na jeho potřeby

Co vlastně tvůj partner potřebuje? Myslíš na to i během hádek, které občas přijdou? No jasně že ne. Kdo by taky při házení talířů a výčitkách nad něčím takovým koumal! Klídek, nejsi první, ani poslední. Jenže pozor na to. John Gottman varuje, že je to chyba. A pěkně veliká!

Zmíněný poradce pro lásku tvrdí, že tímto způsobem nikdy s tvojí polovičkou nenajdeš cestu z konfliktu a logicky si vy dva ani nevyjdete vstříc. A čím déle se domácí dusno protáhne, tím samozřejmě hůř. I při tom největším vzteku tedy mysli na to, že jednáš v zájmu vás obou a snaž se mu jít trochu naproti. Potvrzují to i další řádky.

3. Buď mu k dispozici

Komunikovat s miláčkem, i když v televizi dávají tu strašně zajímavou reality show, nebo když jsi ospalá? Co naplat, holt touží tě seznámit se svým novým projektem, na kterém dennodenně dře. Jestli nestojíš o brzké rozloučení, jiná cesta nevede.

John Gottman v rámci své praxe zjistil, že šťastné a spokojené páry si projevují pozornost v 86 procentech času. Naopak ti jedinci, kteří se rozešli, věnovali svůj čas druhému jen ve 33 procentech času. Jak vidíš, ten rozdíl není zrovna zanedbatelný. Jak málo stačí k tomu mít spokojený vztah, co? Jen si srovnat priority. A poslední recept na to, jak se ve zdraví dočkat diamantové svatby?

4. Chval ho, jak můžeš

Jasně, určitě ho nemusíš opěvovat do nebes, že bez reptání snědl i vařenou zeleninu, kterou moc nemusí. Tady jde spíš o to, že se vybodneš na žabomyší války a budeš se víc soustředit na to důležité.

Je po ránu nevrlý a než si dá kafe, není s ním řeč? Neřeš! Odpoledne vyzvedne děti ze školy, poseká trávník a pomůže ti s těžkým nákupem. A to je to, oč tu běží. Přehlížej jeho drobné chyby a ukaž mu, že si vážíš jeho dobrých vlastností. John Gottman říká, že tohle je snad nejdůležitější věc ze všech.

Co ty na tyhle cenné rady, díky kterým by rozchod neměl nastat? (Alespoň ne tvojí vinou.) Když už jsme u rozchodů, mrkni na video a pobav se. Slečna tam ničí auto příteli, protože našla něčí tanga. Jenže co čert nechtěl, trochu se spletla. :-)

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
15. 05. 2016 Vybitá baterka Haha (reakcí: 0)
29. 04. 2016 R TOP pravidlo (reakcí: 1)
28. 04. 2016 lucik21 ... (reakcí: 4)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

26. 03. 2017 Horoskop Býk

Pokud máš dlouhodobý spokojený partnerský vztah, neriskuj nějakým úletem s kolegou nebo starým kamarádem. Za to ti to... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist