Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Lhát se občas musí

Lhát se občas musí

Lhát se občas musí

Magazín: Sex a vztahy | autor: redakce | vydáno 06. 01. 2010

Pokud vás pronásleduje černé svědomí, protože jste někdy neřekla pravdu, tak se uklidněte. Určitě nejste na světě sama, občas zalhat musel asi každý. A zkuste se podívat na to, kdy se lhaní vysloveně doporučuje.


Nešťastná kamarádka s mindráky kvůli svému nosu se vás plačky zeptá, jestli ten její raťafák je opravdu tak příšerný. Utěšte ji, že tu její skobu rozhodně milujete a vlastně to je takový hezoučký knoflíček.

Na přihlouplý partnerův dotaz, jestli se vám to s ním v posteli líbilo, čímž myslel pět minut jeho úporného snažení, taktně pokývejte hlavou. Ovšem jenom pokud věříte v lepší zítřky. Ale jestli o partnerovi začínáte pochybovat, přečtěte si Vybíráte si špatné muže?

A nedej bože, když bude chtít ještě srovnávat, zda má mužskou chloubu větší on nebo váš ex. Neexistuje lepší příklad pro milosrdnou lež. A je víc než nutná!

I když paní učitelka trvá na tom, že Ježíšek neexistuje, svému dítěti radost nekažte. Ten vousatý hodný děda, co rozdává dárky, žije přeci na Severním pólu. Jenže bohužel i tam dolehla finanční krize.

Dostala jste k narozeninám svetr, který byste si nevzala na sebe ani do lesa se psem, zářivě rudou rtěnku, co se nosila naposledy ve 30. letech a nebo náušnice, za které by se nemusela stydět ani kolotočářka? Jestli to byly dárky z lásky a od srdce, hezky poděkujte a ten svetr si vezměte, třeba až budete sami doma koukat na film.

Váš vyvolený není zrovna pan Božský a nad hlavou mu nesvítí svatozář, ale naopak má na svém kontě spoustu sestřelených sukní a způsob jeho obživy není úplně k chlubení? Tak tohle byste svým rodičům při prvním obědě taky neměla vykládat.

Na otázku „Zvládnu to?“ odpovídejte pokud možno ano. Nebudete přeci přesvědčovat kamarádku, která se chystá na pracovní pohovor, že je naprosto nemožná i když tušíte, že vážně je.

„Ano“ byste měla odpovědět i před oltářem, když už jste se dostala tak daleko. Těžko vysvětlovat novomanželi, že nevíte úplně jistě, jestli mu budete věrná až do smrti.

Své sestře asi taky nevpálíte, kam dala oči, přestože její miláček, o kterém je přesvědčená, že je ten pravý, by mohl kandidovat v soutěži o nejhnusnějšího kluka v galaxii.

Držet jazyk za zuby se vyplatí, i když se vás nadřízený zeptá, jestli netušíte, kde právě teď vězí vaše kolegyně i když moc dobře víte, že se cicmá ve skladu s tím novým sexy kolegou.

Lhaní je vlastně umění. Je k tomu potřeba trocha fantazie, dobrá paměť a taky jistá dávka smělosti a drzosti, aby si svoje tvrzení člověk zdůvodnil, zapamatoval a případně i obhájil. Ale pamatujte na jedno – lež má krátké nohy a daleko neuteče, proto přemýšlejte, jestli není pravda jednodušší. A jestli se chcete přesvědčit, zda někdo nelže vám, podívejte se na článek Jak odhalit lež.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
12. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
16. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
23. 07. 2011 helenadon leý (reakcí: 0)
06. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
09. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

03. 12. 2016 Horoskop Býk

Blíží se k tobě velmi zajímavý muž, se kterým vás bude velmi brzy pojit silné přátelství. Bude ti připadat, jako bys ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist