Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Lhát se občas musí

Lhát se občas musí

Lhát se občas musí

Magazín: Sex a vztahy | autor: redakce | vydáno 06. 01. 2010

Pokud vás pronásleduje černé svědomí, protože jste někdy neřekla pravdu, tak se uklidněte. Určitě nejste na světě sama, občas zalhat musel asi každý. A zkuste se podívat na to, kdy se lhaní vysloveně doporučuje.


Nešťastná kamarádka s mindráky kvůli svému nosu se vás plačky zeptá, jestli ten její raťafák je opravdu tak příšerný. Utěšte ji, že tu její skobu rozhodně milujete a vlastně to je takový hezoučký knoflíček.

Na přihlouplý partnerův dotaz, jestli se vám to s ním v posteli líbilo, čímž myslel pět minut jeho úporného snažení, taktně pokývejte hlavou. Ovšem jenom pokud věříte v lepší zítřky. Ale jestli o partnerovi začínáte pochybovat, přečtěte si Vybíráte si špatné muže?

A nedej bože, když bude chtít ještě srovnávat, zda má mužskou chloubu větší on nebo váš ex. Neexistuje lepší příklad pro milosrdnou lež. A je víc než nutná!

I když paní učitelka trvá na tom, že Ježíšek neexistuje, svému dítěti radost nekažte. Ten vousatý hodný děda, co rozdává dárky, žije přeci na Severním pólu. Jenže bohužel i tam dolehla finanční krize.

Dostala jste k narozeninám svetr, který byste si nevzala na sebe ani do lesa se psem, zářivě rudou rtěnku, co se nosila naposledy ve 30. letech a nebo náušnice, za které by se nemusela stydět ani kolotočářka? Jestli to byly dárky z lásky a od srdce, hezky poděkujte a ten svetr si vezměte, třeba až budete sami doma koukat na film.

Váš vyvolený není zrovna pan Božský a nad hlavou mu nesvítí svatozář, ale naopak má na svém kontě spoustu sestřelených sukní a způsob jeho obživy není úplně k chlubení? Tak tohle byste svým rodičům při prvním obědě taky neměla vykládat.

Na otázku „Zvládnu to?“ odpovídejte pokud možno ano. Nebudete přeci přesvědčovat kamarádku, která se chystá na pracovní pohovor, že je naprosto nemožná i když tušíte, že vážně je.

„Ano“ byste měla odpovědět i před oltářem, když už jste se dostala tak daleko. Těžko vysvětlovat novomanželi, že nevíte úplně jistě, jestli mu budete věrná až do smrti.

Své sestře asi taky nevpálíte, kam dala oči, přestože její miláček, o kterém je přesvědčená, že je ten pravý, by mohl kandidovat v soutěži o nejhnusnějšího kluka v galaxii.

Držet jazyk za zuby se vyplatí, i když se vás nadřízený zeptá, jestli netušíte, kde právě teď vězí vaše kolegyně i když moc dobře víte, že se cicmá ve skladu s tím novým sexy kolegou.

Lhaní je vlastně umění. Je k tomu potřeba trocha fantazie, dobrá paměť a taky jistá dávka smělosti a drzosti, aby si svoje tvrzení člověk zdůvodnil, zapamatoval a případně i obhájil. Ale pamatujte na jedno – lež má krátké nohy a daleko neuteče, proto přemýšlejte, jestli není pravda jednodušší. A jestli se chcete přesvědčit, zda někdo nelže vám, podívejte se na článek Jak odhalit lež.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
12. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
16. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
23. 07. 2011 helenadon leý (reakcí: 0)
06. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
09. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist