Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Lhát se občas musí

Lhát se občas musí

Lhát se občas musí

Magazín: Sex a vztahy | autor: redakce | vydáno 06. 01. 2010

Pokud vás pronásleduje černé svědomí, protože jste někdy neřekla pravdu, tak se uklidněte. Určitě nejste na světě sama, občas zalhat musel asi každý. A zkuste se podívat na to, kdy se lhaní vysloveně doporučuje.


Nešťastná kamarádka s mindráky kvůli svému nosu se vás plačky zeptá, jestli ten její raťafák je opravdu tak příšerný. Utěšte ji, že tu její skobu rozhodně milujete a vlastně to je takový hezoučký knoflíček.

Na přihlouplý partnerův dotaz, jestli se vám to s ním v posteli líbilo, čímž myslel pět minut jeho úporného snažení, taktně pokývejte hlavou. Ovšem jenom pokud věříte v lepší zítřky. Ale jestli o partnerovi začínáte pochybovat, přečtěte si Vybíráte si špatné muže?

A nedej bože, když bude chtít ještě srovnávat, zda má mužskou chloubu větší on nebo váš ex. Neexistuje lepší příklad pro milosrdnou lež. A je víc než nutná!

I když paní učitelka trvá na tom, že Ježíšek neexistuje, svému dítěti radost nekažte. Ten vousatý hodný děda, co rozdává dárky, žije přeci na Severním pólu. Jenže bohužel i tam dolehla finanční krize.

Dostala jste k narozeninám svetr, který byste si nevzala na sebe ani do lesa se psem, zářivě rudou rtěnku, co se nosila naposledy ve 30. letech a nebo náušnice, za které by se nemusela stydět ani kolotočářka? Jestli to byly dárky z lásky a od srdce, hezky poděkujte a ten svetr si vezměte, třeba až budete sami doma koukat na film.

Váš vyvolený není zrovna pan Božský a nad hlavou mu nesvítí svatozář, ale naopak má na svém kontě spoustu sestřelených sukní a způsob jeho obživy není úplně k chlubení? Tak tohle byste svým rodičům při prvním obědě taky neměla vykládat.

Na otázku „Zvládnu to?“ odpovídejte pokud možno ano. Nebudete přeci přesvědčovat kamarádku, která se chystá na pracovní pohovor, že je naprosto nemožná i když tušíte, že vážně je.

„Ano“ byste měla odpovědět i před oltářem, když už jste se dostala tak daleko. Těžko vysvětlovat novomanželi, že nevíte úplně jistě, jestli mu budete věrná až do smrti.

Své sestře asi taky nevpálíte, kam dala oči, přestože její miláček, o kterém je přesvědčená, že je ten pravý, by mohl kandidovat v soutěži o nejhnusnějšího kluka v galaxii.

Držet jazyk za zuby se vyplatí, i když se vás nadřízený zeptá, jestli netušíte, kde právě teď vězí vaše kolegyně i když moc dobře víte, že se cicmá ve skladu s tím novým sexy kolegou.

Lhaní je vlastně umění. Je k tomu potřeba trocha fantazie, dobrá paměť a taky jistá dávka smělosti a drzosti, aby si svoje tvrzení člověk zdůvodnil, zapamatoval a případně i obhájil. Ale pamatujte na jedno – lež má krátké nohy a daleko neuteče, proto přemýšlejte, jestli není pravda jednodušší. A jestli se chcete přesvědčit, zda někdo nelže vám, podívejte se na článek Jak odhalit lež.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
12. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
16. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
23. 07. 2011 helenadon leý (reakcí: 0)
06. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
09. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 02. 2017 Horoskop Lev

Dnes dostaneš šanci předvést svůj talent někomu velmi vlivnému, kdo by ti dokázal pomoci rozjet kariéru. Máš velkou š... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist