Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Láska na pracovišti. Máme ji tajit?

Láska na pracovišti. Máme ji tajit?

Láska na pracovišti. Máme ji tajit?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 16. 10. 2012

Je slunný víkend, ale Sabina (28) se už nemůže dočkat pondělí. Poslední dobou ji práce obzvlášť těší. Tedy ne, že by dostala přidáno či ji nějak extrémně bavila stále stejná rutina. Příčinou je ON. To pro jeho vtipné tweety zůstává v práci klidně přesčas.

Statistika hovoří jasně: každý třetí vztah vznikl na pracovišti. Není na tom nic divného. V práci člověk tráví většinu dne, dokonce leckdy více času, než by bylo záhodno. Navíc máme možnost objekt svého zájmu pořádně oťuknout, máme ho přeci na očích každý den. Takže už celkem přesně víme, jak se zachová v konkrétních situacích.

Sabina teď ale řeší jeden zásadní problém. Až doposud se snažila svůj vztah ke kolegovi co nejvíce ututlat. No jasně, drbny z účtárny něco tuší. Ale co dál? Je lepší dále zapírat? A co pak?

Měl by to vědět šéf?

„Já zastávám názor jít s pravdou ven. Musíte si ale být stoprocentně jistá, že to ta druhá strana cítí úplně stejně. Tedy, že ji nejde jen o nezávazný flirt, ale stejně jako vy pomýšlí na vztah. V takovém případě je lepší vyložit karty na stůl. Tajnosti totiž způsobují zbytečný stres, navíc si o vás stejně už šuškají,“ říká dvaatřicetiletá Marie.

Ano, je opravdu lepší nic nezastírat. Šéfovi řekněte na rovinu, že tvoříte pár (steně by se to k němu za nějakou dobu doneslo) a zdůrazněte, že v každém případě přísně oddělíte soukromé záležitosti od těch pracovních.

Může šéf lásku zakázat?

Tak samozřejmě nemá právo takto zasahovat do vašeho soukromí. Jiná situace ale nastává, pokud vinou vztahu vázne práce. V takovém případě počítejte, že si vás vezme na kobereček. Může vás také převést na jiné pracoviště.

A co když to jiskří mezi mnou a šéfem?

Je lepší, když jeden z vás nebo rovnou oba zaměstnání opustí. Pomyslete na to, jak by vám záviděly ostatní kolegyně. Okamžitě by se rozjela šuškanda, že vám šéf nadržuje. Pokud jste třeba nedávno dostala přidáno či zastáváte slušnou pozici, samozřejmě by se začalo říkat, že jste se ke všemu propracovala přes postel.

Líbat, nebo nelíbat před kolegyněmi?

Líbat co možná nejméně. Samozřejmě se ale nemusíte zříkat letmého polibku. Zbytek si ale nechte na dobu, kdy budete sami. Raději se také zřekněte častých a dlouhých společných obědů, mohly by být důvodem k výpovědi.

Jsou privátní erotické maily na pracovišti nebezpečné?

Ano, na některých pracovištích jsou privátní maily dokonce zakázány. S tím také souvisí fakt, že tzv. podežrelé maily mohou být monitorovány.

A co sex? Je zapovězen?

Jasně, touze se nedá poručit. Ale zvažte, zda chvilka rozkoše opravdu stojí za tak velký risk. Hodně firem má ve svém kodexu dokonce zahrnut přísný zákaz sexu.

Z miláčka je už zase kolega. Co teď?

V klidu svým kolegům a šéfovi sdělte, že jste se rozešli, a snažte se chovat, jako by se nic nestalo. Zachovejte se diskrétně. O vašem ex neřekněte jediného křivého slůvka. Pokud nedokážete zachovat klid, raději požádejte šéfa o přeřazení na jiné místo.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
26. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 10. 2012 lidka2 stalo se mi to taky :-) (reakcí: 0)
17. 10. 2012 Noname románek na pracovišti (reakcí: 0)
17. 10. 2012 Daniela76 Láska na pracovišti (reakcí: 0)
17. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
17. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
16. 10. 2012 giudi ne (reakcí: 0)
16. 10. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
16. 10. 2012 Werushka7 Láska na pracovišti. Máme ji tajit? (reakcí: 0)
16. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
16. 10. 2012 forjames ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 03. 2017 Horoskop Panna

Ukaž, že máš také smysl pro humor a přichystej pro děti i partnera nečekané překvapení. Můžeš naplánovat společnou hr... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist