Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » KPZka lásky

KPZka lásky

KPZka lásky

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona Maxová | vydáno 08. 07. 2009

S některými typy mužů je náročné vyjít, i kdybyste byla světicí. Jestliže se přesto rozhodnete se svým současným partnerem zůstat, budete občas potřebovat doplnit své vnitřní síly. Kde ale brát sílu ve svazku, který vám energii většinou spíše bere? Pomůže vám vaše KPZ…

 

Rozvod jako univerzální řešení?

 

Přestože žijeme v době velké rozvodovosti a partnerské problémy a nesoulad se ve většině případů řeší rychlým rozchodem, ne vždy odcházíme ze svazků, které pro nás již dávnou nejsou takovou radostí, jakou kdysi bývaly. Z nejrůznějších důvodů jsou ženy schopné prožít celý život vedle muže, který jejich soužití kazí.

 
Rozhodnutí, zda se rozejít, či ne, je na vás
 

Na počátku rozhodnutí, zda chceme zůstat s mužem, se kterým je soužití poněkud náročnější, by ale měla být i úvaha, zda raději svazek neukončit. Teprve poté, co dojdeme samy či s pomocí psychologa k závěru, že se rozvádět, či rozcházet s partnerem nechceme, začíná nová cesta, která by nás měla dovést ke zvládnutí své role v náročném či ne zcela funkčním partnerství. Ovšem rozhodneme-li se právě takto, musíme počítat s tím, že svého partnera již s velkou pravděpodobností nezměníme.

 

Východisko číslo jedna - Svého partnera již nezměním

 

A jak tomu se snahami o změnu partnera vlastně je? Ve většině případů je opravdu zbytečné se o to i jen pokoušet. Pokud se náš partner bude chtít změnit, nebo změnit něco ve svém chování, vy mu vyjdete vstříc. Ale abyste sama strávila téměř celý život tím, že se budete pokoušet o korekci a nápravu jeho chyb a nedostatků? Ztratíte velké množství své vlastní energie, kterou věnujete věci se zcela nejistým výsledkem. Nakonec zjistíte, že vás nejvíce sil nestál ani tak váš vztah, jako vaše snaha o změnu svého partnera.

 
Východisko číslo dvě - Dělej, co funguje
 

Známá, téměř již zlidovělá věta manželského a partnerského poradenství. Klasický výrok amerického rodinného terapeuta Steva Shazera: „Dělej, co funguje, nedělej, co nefunguje. Když to nefunguje, dělej něco jiného“. Umožňuje vám získat poněkud odlišný pohled na partnerský vztah, budete-li vycházet z poněkud omezených možností, jaké se vám nabízejí. Náhle ale můžete zjistit, že naplnění těchto omezených možností vám plně vynahradí to, co jste dříve zcela neúspěšně po svém muži požadovala.

 

Východisko číslo tři - Návrat k vlastním radostem

 

Zoufalá žena v ordinaci psychologa se může ptát, co ji tedy má na jejím vztahu těšit, když už téměř nic pěkného nezůstalo. Psycholog jí poradí, jestliže se chce potěšit, ať si pustí CD s Mozartovým koncertem v C dur pro dvoje housle a klavír a komorní orchestr, to jej zaručeně vždy potěší. Jinými slovy zkuste hledat zdroje radosti a spokojenosti, vaše skryté rezervoáry vnitřní energie vně partnerského vztahu. Přestaňte již jednou pro vždy čekat, že váš partner přijde a bude se kát, že změní svůj postoj k vám a vašemu vztahu. Dělejte, co máte ráda. Rozhodla jste se sice s partnerem zůstat, ale to ještě neznamená, že už se nikdy nebudete radovat ze života.

 

A malá naděje na závěr, na kterou ale nelze spoléhat? Právě vaše schopnost radovat se sama, s kamarádkami, či rodinou – bez partnera, vám většinou spokojený partnerský vztah přinese zpět. Ano, většinou také ve zcela odlišné formě, přesto přináší zlepšení, které se dostaví v okamžiku, kdy se osamostatníme.

 

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
03. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
14. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
25. 07. 2011 helenadon rady (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Maminka11 :-) (reakcí: 0)
26. 03. 2011 aknela11 velmi (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist