Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Konec klasického randění v Čechách? Nahrazuje ho sex na jednu noc. Budete v šoku!

Konec klasického randění v Čechách? Nahrazuje ho sex na jednu noc. Budete v šoku!

Konec klasického randění v Čechách? Nahrazuje ho sex na jednu noc. Budete v šoku!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 16. 12. 2013

Potkají se, zajdou na večeři, následuje flirt a pozvání na druhou schůzku. Zdá se vám takový vývoj vztahu přirozený? Pro mnoho lidí současnosti je tohle předpotopní chování jako z pravěku! Jak to dneska chodí? Velmi rychle! Budete v šoku!

Probudíte se po prohýřené noci v neznámém bytě, člověk vedle vás je naprosto cizí, jeho jméno si nevybavujete, ale jelikož má ruku omotanou okolo vašeho pasu, nejspíš se znáte. Au, ta kocovina ale má sílu! Snažíte se nenápadně vstát z postele a zmizet. Stalo se vám tohle někdy? Je to spíš noční můra, kterou si nikdo nepřeje zažít ani v tom nejhorším snu, jenže… Představte si, že tahle situace začíná být naprosto běžná! Co populaci vede k tomu, že vymění nevinné rande za sex na jednu noc? 

Hlavně žádné závazky! 

Sexuolog Justin Garcia z Indiana University tvrdí, že za to může dnešní uspěchaná doba a fakt, že lidé na vztah spěchají a nechodí na tradiční schůzky, které všichni znají třeba z romantických filmů. Kam zmizel ten klasický způsob seznamování? Je pryč! A už se nevrátí!

Podle knihy The End of Sex americké autorky Donny Freitasové a jejího vlastního výzkumu, kterého se zúčastnilo několika tisíc vysokoškolských studentů, vyplynulo, že stoupá počet těch, jež jednoduše nemají na vztah čas, nebo mají jiné priority a potřebují svoji energii soustředit jinam, než chozením na večeře, do kina a krmení labutí ve dvou. Její závěry potvrzují i dvě námi oslovené čtenářky. 

Přehlídka zimních svatebních kytic

Přehlídka zimních svatebních kytic

Chystáte se na svůj velký den teď v zimním období? Máme pro vás celou záplavu inspirace. Podívejt...

Na zábavu není čas?!

„Potřebuji budovat kariéru, zajistit sebe i dítě. Taky si chci užít. Prostě všechno, anebo nic. Ztrácet čas romantickými bláboly nehodlám. Jedno rande, hned sex, co je na tom? Z toho se dá přece poznat, jestli za to chlap stojí nebo ne,“ hájí svůj seznamovací zájem třiatřicetiletá Lída, která rozhodně nepatří mezi vysokoškoláky. A její o dva roky starší kamarádka Markéta jen přitakává: „Je to tak, doba si žádá svoje, musíte být ve střehu a hlavně v pohybu. Není čas se bavit studováním mužského rodu,“ krčí rameny. 

Milosrdné krytí citů

Oběma ženám i jejich vrstevníkům na nezávazném sexu vyhovuje absence konverzace, při níž chtějí udělat na druhého dojem a nemusí se zbytečně odhalovat tomu druhému, čímž eliminují riziko, že jim někdo ublíží. 

Zjednodušeně řečeno, je to snazší, rychlejší a pohodlnější. Připadá vám to padlé na hlavu? Nejspíš za vás hovoří věk. Experti podotýkají, že čím je člověk starší, tím více tíhne ke klasice a tradici. Mladší generaci tedy přijdete k smíchu, pokud budete konverzovat ve dvou u sklenky vína, nicméně vy budete vědět, jaká to má pozitiva. Na to ti mladší už nejspíš nikdy nepřijdou… 

A jaký je váš nejčastější způsob seznamování? Patříte k oněm klasikům?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
17. 02. 2015 Lexka . (reakcí: 0)
17. 12. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 12. 2013 glady ... (reakcí: 0)
17. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

06. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Pokud tě šéf bude chtít vyslat na služební cestu a ty nebudeš chtít vyrazit, s klidem odmítni. Není to tak důležité, ... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist