Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Když mu přijdete na nevěru…

Když mu přijdete na nevěru…

Když mu přijdete na nevěru…

Magazín: Sex a vztahy | autor: Petra M. | vydáno 27. 11. 2012

Nevěra – s nadsázkou se dá říci, že jde o fenomén dnešní doby. Statistiky uvádějí, že je každý druhý muž nevěrný a ženy je hodně rychle dotahují. Ovšem všichni svorně si myslíme, že nám se to přeci stát nemůže. Náš vztah je vyrovnaný, pohodový a spokojený. Když se pak náhodou provalí partnerova nevěra, nevíme, co s tím.

Stejně jako pětatřicetiletá Denisa. „S Petrem, mým mužem, jsme se seznámili už na střední škole, ve třeťáku jsme spolu začali chodit a naše láska vydržela i přes vysokou školu. Po ní jsme se rozhodli vzít a začít spolu žít. Nedlouho po svatbě se nám narodila první dcera a pět let po ní i syn. S ním jsem momentálně na rodičovské dovolené. Donedávna jsem byla neskutečně šťastná. Připadalo mi, že se nám v životě všechno daří. Manžel měl skvělou práci, dcerka nastoupila do první třídy a škola jí moc bavila, synek je zdravé a zvídavé dítko, které zanedlouho začne chodit do školky.  S Petrem jsme měli díky hlídání babiček i dostatek času sami na sebe. Vyráželi jsme do divadla, do kina, dokonce i sami na prodloužený víkend. Klapalo nám to všude, i v milování. Ani ve snu by mě nenapadlo, že Petr to tak necítí. Je to čtrnáct dní, co se mi přiznal k tomu, že se bláznivě zamiloval do své kolegyně z práce a že mi s ní byl už několikrát nevěrný. Můj svět se sesypal jako domeček z karet. Nechápala jsem a stále to nedokážu pochopit. Cítím se zrazená, odkopnutá a nešťastná. Vůbec netuším, co s naší rodinou bude dál.“

Co s tím?
Nevěra vždycky zraní naše nejhlubší city. Zvláště přijde-li takto neočekávaně. A i když vás nevěrník přesvědčuje o tom, že pro něj to rozhodně nic neznamenalo, pro vás je to absolutní ztráta důvěry a všeho, v co jste doposud ve vašem vztahu věřila. Jak se v takovém případě zachovat se obecně nedá říct. Každá žena je jiná a každá přistupuje k nevěře úplně jinak. Zatímco jedna nad tím mávne rukou a z jednorázového úletu si nic nedělá, nebo jej rovnou partnerovi bez výčitek oplatí, druhá to bere jako absolutní ztrátu důvěry a ve vztahu už dál nechce setrvávat.

Než se rozhodnete udělat definitivní krok k ukončení manželství nebo rozchodu, měla byste si uvědomit, že muži na nevěru pohlížejí úplně jinak, než my ženy. Vztah na jednu noc považují za něco, co je snadno odpustitelné a horko těžko se vžívají do vašich pocitů. I psychologové se velmi často shodují na tom, že nejde-li o dlouhodobý mimomanželský vztah, není nutné hned pálit všechny mosty. Každý by prý měl dostat druhou šanci i nevěrný muž, který svého činu lituje.

Druhá šance - má naději?

Jestli mu však tu druhou šanci dáte, záleží jen a jen na vás. Důvěra se velmi těžko znovu hledá a někdy vztah stejně ztroskotá. Pokud víte, že nevěru odpustit nedokážete, že už pokaždé, když se bude manžel balit na služební cestu nebo na pracovní večírek, budete šílet žárlivostí, vyčítat a vytahovat staré rány znovu na světlo, pak je pro vás i vašeho partnera lepší vztah ukončit a začít znovu někde jinde.

Když si ho chcete udržet

Rozhodnete-li se však, že to zkusíte společně ustát, měla byste dát partnerovi jasně najevo, jak moc vás zranil. Vyvarujte se hysterických scén, výčitek a žárlivých výstupů. Tím svůj problém rozhodně nevyřešíte. Měli byste se pokusit najít společnou řeč a zjistit, co je ve vašem vztahu špatně, co nefunguje. A i když vám připadá, že je vše v naprostém pořádku, manžel to tak ani v nejmenším cítit nemusí. Naučte se spolu komunikovat. A to i o vašem intimním životě. Většinou bývá nevěrný ten, kterému v daném vztahu něco schází a tak to hledá jinde.

Neodsuzujte šmahem ani návštěvu odborníka, který vám ukáže váš vztah v úplně jiném světle, než v jakém jej vidíte vy. Pomůže vám přestát nejhorší krizi i najít nějakou cestu schůdnou pro oba dva partnery.

Zapracujte také sama na sobě. Přeci jen přivítáte-li svého muže po příchodu z práce ve vytahaných teplácích, umaštěném triku a s natáčkami na hlavě, nebude mít touhu vrhnout se na vás a zběsile se s vámi pomilovat. Dbejte o sebe, navštivte kadeřníka, kupte si něco hezkého na sebe, investujte do svůdného prádla. Staňte se pro něj vzácností. Čas od času se vypravte na dámskou jízdu, na víkend s kamarádkou nebo do kina. Odloučení vám prospěje a partner si vámi nebude tolik jistý. Nezapomínejte, že muži jsou ve své podstatě lovci a neustále touží lovit a dobývat. Tak jim to dopřejte.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
10. 10. 2013 kscm397@seznam.cz nevera (reakcí: 0)
09. 12. 2012 Jarmila Vše se dá zvládnout (reakcí: 0)
02. 12. 2012 BarcaB nevěra s kolegyní (reakcí: 0)
01. 12. 2012 manislava nevěra (reakcí: 0)
28. 11. 2012 lidka2 + (reakcí: 0)
27. 11. 2012 AlexandraAlexis - (reakcí: 0)
27. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
27. 11. 2012 88pacicka88 + (reakcí: 0)
27. 11. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

27. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Změny týkající se tvé kariéry jsou na spadnutí. Práce, která tě již nikam neposouvá, skončí, nejen, že dostaneš odstu... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist