Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Kdy máte čekat partnerskou krizi? Řekneme vám to přesně na den!

Kdy máte čekat partnerskou krizi? Řekneme vám to přesně na den!

Kdy máte čekat partnerskou krizi? Řekneme vám to přesně na den!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 21. 08. 2014

Že se po sedmi letech vztahu objevuje partnerská krize, to dřív patřilo k nepsaným pravidlům. S dobou se všechno mění. Páry současnosti stojí před velkou zkouškou mnohem dřív! Kdy i vy můžete očekávat krizi? Stačí se zamyslet, jak dlouho jste spolu!

V každém partnerství se dřív nebo později protrhnou mračna nedorozumění. Údajně existují jakési mezníky, období, kdy partneři mají problémy s komunikací a vůbec vším, co vztah obnáší. Dlouho se tvrdilo, že vůbec nejhorší je sedmý rok od seznámení. To teď neplatí. Z nové britské studie společnosti Warner Brother jasně vyplývá, že vztahové krize přicházejí již za tři roky.

Mizí romantika, začínají hádky 

Vědci vyzpovídali na 2000 respondentů žijících ve dlouhodobém vztahu. Při analýze odpovědí vyšlo najevo, že celých 68 procent oslovených se po třech letech začíná se svým protějškem daleko víc hádat a konfrontovat. Také se vytrácí počáteční vášeň a zamilovanost. Vysvětlení je jednoduché. 

Z drobných neshod, nad kterými se dalo na začátku vztahu mávnout rukou, se rázem stávají nepřekonatelné překážky. Poté přichází sundání růžových brýlí a nastává tvrdá, partnerská realita, která s romantikou a vášnivým sexem nemá vůbec nic společného. Máte s tím zkušenosti? Pak jistě víte, že hádky o pomerančový džus nebo noviny na sebe nenechají dlouho čekat. A co teprve o orgasmus? 

Hvězdné trapasy aneb Když celebrity padají na červeném koberci

Hvězdné trapasy aneb Když celebrity padají na červeném koberci

Kdo by si nepřál být celebritou? Všechna ta sláva, bohatství, moc a popularita. Jenže málokdo už ...

Z ložnic se ztrácí sex 

Průzkum dál ukázal, že jedinci, kteří spolu sdílejí stejnou domácnost necelé tři roky, se hádají v průměru jednu hodinu týdně. Ovšem ti, kteří spolu žijí tři a více let, handrkují se průměrně dvě a půl hodiny týdně! A tato krize se projevuje pochopitelně i v intimní oblasti. Výzkumníci dokonce byli více konkrétní. 1095 dní vztahu. To je přesně ta hranice, kdy se partneři začnou milovat o třetinu méně než dřív. 

Od maličkostí k rozchodu 

Hlavně je to o tom, že nemáte čas ani energii vyjednávat, když se něco pokazí,“ myslí si čtyřiatřicetiletá Alžběta, podle které je v dnešní době hrozně jednoduché říct druhému, ať si sbalí věci a odejde. „Pak toho člověk lituje, ale je jasné, že dva si málokdy sednou k jednomu stolu, protože jsou nuceni upřednostnit pracovní a existenční problémy, a možná proto to celé vzniká,“ dodává Alžběta. 

Každé fungující partnerství je zázrak

Delší pracovní doba spojená s finančními obavami o budoucnost si jasně vybírá daň na dnešních moderních vztazích,“ nechává se slyšet autor studie, britský psycholog James Judi, který vyjmenovává nejčastější příčiny rozchodu po třech letech vztahu. Je to přibývání na váze, finanční tíseň, příliš dlouhá pracovní doba, nadměrné pití alkoholu a špatné vycházení s příbuznými svojí polovičky. Člověk aby na ty „moderní vztahy“ dostával nějakou příručku… 

A co vy? Taky si myslíte, že je to v dnešní době složitější než dřív? Nebo snad zastáváte názor, že lidé si partnerské vztahy jen složité dělají? 

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
22. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 08. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
21. 08. 2014 pepina . (reakcí: 0)
21. 08. 2014 lidka2 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

21. 02. 2017 Horoskop Lev

Veškeré spory se vyřeší! Pokud máš nepříjemné soudní nebo úřední jednání, vše hraje ve tvůj prospěch. Vyhraješ a získ... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist