Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Kdy máte čekat partnerskou krizi? Řekneme vám to přesně na den!

Kdy máte čekat partnerskou krizi? Řekneme vám to přesně na den!

Kdy máte čekat partnerskou krizi? Řekneme vám to přesně na den!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 21. 08. 2014

Že se po sedmi letech vztahu objevuje partnerská krize, to dřív patřilo k nepsaným pravidlům. S dobou se všechno mění. Páry současnosti stojí před velkou zkouškou mnohem dřív! Kdy i vy můžete očekávat krizi? Stačí se zamyslet, jak dlouho jste spolu!

V každém partnerství se dřív nebo později protrhnou mračna nedorozumění. Údajně existují jakési mezníky, období, kdy partneři mají problémy s komunikací a vůbec vším, co vztah obnáší. Dlouho se tvrdilo, že vůbec nejhorší je sedmý rok od seznámení. To teď neplatí. Z nové britské studie společnosti Warner Brother jasně vyplývá, že vztahové krize přicházejí již za tři roky.

Mizí romantika, začínají hádky 

Vědci vyzpovídali na 2000 respondentů žijících ve dlouhodobém vztahu. Při analýze odpovědí vyšlo najevo, že celých 68 procent oslovených se po třech letech začíná se svým protějškem daleko víc hádat a konfrontovat. Také se vytrácí počáteční vášeň a zamilovanost. Vysvětlení je jednoduché. 

Z drobných neshod, nad kterými se dalo na začátku vztahu mávnout rukou, se rázem stávají nepřekonatelné překážky. Poté přichází sundání růžových brýlí a nastává tvrdá, partnerská realita, která s romantikou a vášnivým sexem nemá vůbec nic společného. Máte s tím zkušenosti? Pak jistě víte, že hádky o pomerančový džus nebo noviny na sebe nenechají dlouho čekat. A co teprve o orgasmus? 

Hvězdné trapasy aneb Když celebrity padají na červeném koberci

Hvězdné trapasy aneb Když celebrity padají na červeném koberci

Kdo by si nepřál být celebritou? Všechna ta sláva, bohatství, moc a popularita. Jenže málokdo už ...

Z ložnic se ztrácí sex 

Průzkum dál ukázal, že jedinci, kteří spolu sdílejí stejnou domácnost necelé tři roky, se hádají v průměru jednu hodinu týdně. Ovšem ti, kteří spolu žijí tři a více let, handrkují se průměrně dvě a půl hodiny týdně! A tato krize se projevuje pochopitelně i v intimní oblasti. Výzkumníci dokonce byli více konkrétní. 1095 dní vztahu. To je přesně ta hranice, kdy se partneři začnou milovat o třetinu méně než dřív. 

Od maličkostí k rozchodu 

Hlavně je to o tom, že nemáte čas ani energii vyjednávat, když se něco pokazí,“ myslí si čtyřiatřicetiletá Alžběta, podle které je v dnešní době hrozně jednoduché říct druhému, ať si sbalí věci a odejde. „Pak toho člověk lituje, ale je jasné, že dva si málokdy sednou k jednomu stolu, protože jsou nuceni upřednostnit pracovní a existenční problémy, a možná proto to celé vzniká,“ dodává Alžběta. 

Každé fungující partnerství je zázrak

Delší pracovní doba spojená s finančními obavami o budoucnost si jasně vybírá daň na dnešních moderních vztazích,“ nechává se slyšet autor studie, britský psycholog James Judi, který vyjmenovává nejčastější příčiny rozchodu po třech letech vztahu. Je to přibývání na váze, finanční tíseň, příliš dlouhá pracovní doba, nadměrné pití alkoholu a špatné vycházení s příbuznými svojí polovičky. Člověk aby na ty „moderní vztahy“ dostával nějakou příručku… 

A co vy? Taky si myslíte, že je to v dnešní době složitější než dřív? Nebo snad zastáváte názor, že lidé si partnerské vztahy jen složité dělají? 

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
22. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 08. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
21. 08. 2014 pepina . (reakcí: 0)
21. 08. 2014 lidka2 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

29. 03. 2017 Horoskop Váhy

Budeš se cítit naprosto báječně. A stejně tak budeš působit i na své okolí. Muži na tobě budou moci oči nechat a ženy... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist