Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Kdy je správný čas na sex? Nechte promluvit svoji intuici

Kdy je správný čas na sex? Nechte promluvit svoji intuici

Kdy je správný čas na sex? Nechte promluvit svoji intuici

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 19. 08. 2013

Nejdřív kostel, potom postel, říká jedno staré rčení, ale opravdu je nutné čekat s prvním milováním až na svatbu? V dnešní době už rozhodně ne, to ovšem neznamená, že byste měla vpadnout novému partnerovi do postele na první schůzce. Kdy je tedy ten nejlepší čas užít si první sex?

Nebýt v náladě, odmítla bych

O tom, kdy je nejvhodnější čas na sex s partnerem, má každá z nás rozdílné představy. Některá do toho impulsivně vlétne hned po pár dnech či týdnech známosti, jiná si nechává čas. „Můj současný vztah vlastně sexem začal, ačkoli bych to do sebe nikdy neřekla,“ tvrdí Julie, která nedávno oslavila čtyřicítku. „Předtím jsem vždycky čekala na ten správný den, klidně i půl roku, tentokrát to ale šlo ráz naráz. Můj kolega, který mi byl docela sympatický, mne pozval po práci na kávu, vlastně jsme chtěli probrat zhoršené poměry. Kávu jsme nakonec vyměnili za dobrou večeři a pak se přesunuli k němu domů na skleničku,“ vypráví. Svého nečekaného rozhodnutí ovšem nelituje, protože nový vztah s Pavlem funguje. „Nemít v sobě ty čtyři deci vína, určitě bych odmítla,“ svěřuje se, ale Pavel, jak se jí později přiznal, na tom byl podobně. 

Vliv zkušeností z rodiny 

Čekala jsem s prvním sexem až do svatby,“ říká osmadvacetiletá Romana. Příčinou je zkušenost z  vlastní rodiny. Když si její matka měla brát svého vyvoleného, byla už těhotná. Jenže přípravy na plánovanou svatbu zhatila jedna automobilová nehoda s tragickým koncem. Místo veselky se chystal pohřeb. Matka porodila Romanu a o pár let později se vdala a měla se svým novým mužem další dvě děti. Romana ale nikdy nebyla v rodině šťastná. „Cítila jsem se odstrčená. Já jsem byla ta rozumná, která všechno chápe. Když jsem nosila výborné výsledky ze školy, brali to jako samozřejmost, když je přinesly moji mladší sourozenci, byl to důvod k oslavám. Chci svoje děti ušetřit něčeho podobného,“ objasňuje důvody. Na otázku, jak to bral její manžel, když spolu chodili, dodává, že mu to jasně řekla už na prvním setkání. Pochopil a počkal.

článek

Nesrovnávejme hrušky s jablky

Nejobvyklejším důvodem, proč si se sexem počkat, je náboženská víra, která povoluje sex až v manželství. Zdá se, že dodržet toto pravidlo bylo kdysi snazší než dnes. Zdánlivě mohlo být před mnoha staletími pro nezkušenou dívku vdávající se v šestnácti letech jednodušší dodržet celibát, než pro pětadvacetiletou ženu, která dnes pracuje na své kariéře a má kolem sebe spoustu lákadel.  Jde ale jenom o pocit, protože ona dívka otázku sexuální abstinence díky katolické výchově neřešila a naopak pětadvacetiletá úspěšná žena pravděpodobně dobře ví, proč se takto rozhodla. Přestože na veselku si v souladu se současným trendem asi ještě nějaký čas počká. Tedy nesrovnávejte neporovnatelné, každý má osobní zkušenost. 

Opatrně na silnou zbraň

Je jenom na nás, jak budeme k sexu před svatbou přistupovat. Pokud svoje poprvé prožijete s mužem až po sňatku, oba jste nezkušení a budete společně hledat. Skutečnost, že jste si oba počkali, napovídá, že jste ochotni něco obětovat, jste-li si jisti správnou cestou, a že se umíte ovládat, což jsou pro manželství cenné vlastnosti. Pokud ale čekáte na „až po“, je důležité, aby váš partner sdílel stejný názor. Pak si ale můžete být jistá, že chce vás samotnou a nedokazuje si kvalitu svého mužství. Existuje ale i druhá strana mince, kdy může čekání a nedostatek zkušeností vést ke zklamání a neschopnosti naučit se svojí sexualitou vůbec zacházet. Sexualita je zkrátka silná zbraň, se kterou je třeba používat s citem. Otázka proto nestojí, zda sex už před anebo až po svatbě, ale kdy je právě pro mne ten pravý čas. A to mi nejlépe napoví vlastní intuice.

A jak jste na tom vy, milé čtenářky? Umíte si představit, že byste se měla milovat poprvé až po svatbě? 

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
20. 08. 2013 lidka2 . (reakcí: 1)
20. 08. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
20. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist