Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy?

Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy?

Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 13. 12. 2013

Zjistili jsme, kdo je na tom lépe s inteligencí! Co si myslíte? Jsou to snad emotivně a citlivě založené ženy, nebo silní a praktičtí muži? Které z těchto pohlaví vyhrává tento závod o body? Nebo snad o prsa?

Podle britského vědce Johna Philippa Rushtona, který otestoval sto tisíc žen a mužů z řad studentů, jsou muži inteligentnější až o 4 body. Testy, kterým respondenty podrobil, se skládaly z logického myšlení, rychlého pochopení problému, nebo třeba kreativity. Na základě těchto výsledků Rushton směle tvrdí, že právě kvůli čtyřbodovému rozdílu se ženy v zaměstnání nedostávají na vrchol tak často jako muži ve stejném postavení. Sdílíte jeho názor, že něco tak nicotného ženám klade bariéru v získání vyššího pracovního postu? Druzí říkají, že je to nesmysl! A přiklánějí se ke schopnostem všech zástupkyň planety Venuše. Proč?

Úspěšné ženy: Martina Bittnerová

Úspěšné ženy: Martina Bittnerová

Přemýšleli jste někdy o tom, zda se vám splnily sny a přání ze školních let? Vzhledem k tomu, že ...

Ženy? Rok od roku jsou lepší!

Totiž, podle jiné studie z Nového Zélandu jsou na tom s chytrostí lépe naopak ženy. Myslí si to výzkumník a psycholog James Flynn. Za posledních sto let prý nemělo něžné pohlaví tak dobré výsledky ve zmiňovaných testech IQ. Flynn to vysvětluje tak, že ženy začaly dělat denně více věcí. Mezi ně patří například chod domácnosti, péče o děti, vykonávání zaměstnání atd. Všechny tyto aspekty prý ženy nutí do přemýšlení, čímž se rozvíjí jejich inteligence. Ve zkratce řečeno - v čím větším jste zápřahu, tím jste tedy chytřejší. Aspoň podle zmíněného odborníka. (Zavřete pusu otevřenou údivem a trochu víc si věřte!)

Až tedy s kruhama pod očima během polední pauzy poběžíte nakoupit, cestou vyzvednete děti ze školky, doma stihnete uklidit a uvařit, pak odvezete auto do servisu, rozešlete několik pracovních e-mailů, připravíte se na poradu a ještě si u toho nalakujete nehty, s pocitem úplného vyčerpání myslete na to, milé ženy, že všechen ten každodenní kolotoč má jedno veliké plus. Jste díky němu mnohem inteligentnější! Není to, kromě jiného, další důvod, proč vstávat s úsměvem?

Nicméně, v tom, kdo je tedy ve skutečnosti opravdu chytřejší, si musí udělat názor každý sám. Je ale jasné, že s největší pravděpodobní bude každý bojovat za svůj tým. A náš názor? Výsledek je tak nějak nerozhodně. Souhlasíte?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
30. 12. 2013 misule14 M vs. Ž (reakcí: 0)
14. 12. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
14. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 10. 2016 Horoskop Střelec

Dej si dnes pozor na výhodné koupě a především pak na výhodné půjčky. Půjčky nikdy výhodné nejsou, to si zapamatuj. P... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist