Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy?

Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy?

Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 13. 12. 2013

Zjistili jsme, kdo je na tom lépe s inteligencí! Co si myslíte? Jsou to snad emotivně a citlivě založené ženy, nebo silní a praktičtí muži? Které z těchto pohlaví vyhrává tento závod o body? Nebo snad o prsa?

Podle britského vědce Johna Philippa Rushtona, který otestoval sto tisíc žen a mužů z řad studentů, jsou muži inteligentnější až o 4 body. Testy, kterým respondenty podrobil, se skládaly z logického myšlení, rychlého pochopení problému, nebo třeba kreativity. Na základě těchto výsledků Rushton směle tvrdí, že právě kvůli čtyřbodovému rozdílu se ženy v zaměstnání nedostávají na vrchol tak často jako muži ve stejném postavení. Sdílíte jeho názor, že něco tak nicotného ženám klade bariéru v získání vyššího pracovního postu? Druzí říkají, že je to nesmysl! A přiklánějí se ke schopnostem všech zástupkyň planety Venuše. Proč?

Úspěšné ženy: Martina Bittnerová

Úspěšné ženy: Martina Bittnerová

Přemýšleli jste někdy o tom, zda se vám splnily sny a přání ze školních let? Vzhledem k tomu, že ...

Ženy? Rok od roku jsou lepší!

Totiž, podle jiné studie z Nového Zélandu jsou na tom s chytrostí lépe naopak ženy. Myslí si to výzkumník a psycholog James Flynn. Za posledních sto let prý nemělo něžné pohlaví tak dobré výsledky ve zmiňovaných testech IQ. Flynn to vysvětluje tak, že ženy začaly dělat denně více věcí. Mezi ně patří například chod domácnosti, péče o děti, vykonávání zaměstnání atd. Všechny tyto aspekty prý ženy nutí do přemýšlení, čímž se rozvíjí jejich inteligence. Ve zkratce řečeno - v čím větším jste zápřahu, tím jste tedy chytřejší. Aspoň podle zmíněného odborníka. (Zavřete pusu otevřenou údivem a trochu víc si věřte!)

Až tedy s kruhama pod očima během polední pauzy poběžíte nakoupit, cestou vyzvednete děti ze školky, doma stihnete uklidit a uvařit, pak odvezete auto do servisu, rozešlete několik pracovních e-mailů, připravíte se na poradu a ještě si u toho nalakujete nehty, s pocitem úplného vyčerpání myslete na to, milé ženy, že všechen ten každodenní kolotoč má jedno veliké plus. Jste díky němu mnohem inteligentnější! Není to, kromě jiného, další důvod, proč vstávat s úsměvem?

Nicméně, v tom, kdo je tedy ve skutečnosti opravdu chytřejší, si musí udělat názor každý sám. Je ale jasné, že s největší pravděpodobní bude každý bojovat za svůj tým. A náš názor? Výsledek je tak nějak nerozhodně. Souhlasíte?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
30. 12. 2013 misule14 M vs. Ž (reakcí: 0)
14. 12. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
14. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

09. 12. 2016 Horoskop Beran

Jen tak mezi řečí ve společnosti prohodíš vtipný slogan a zaslechne ho člověk z branže. Nabídne ti super práci. Bude ... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist