Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Jéňa Onufer: Feminismu fandím

Jéňa Onufer: Feminismu fandím

Jéňa Onufer: Feminismu fandím

Magazín: Sex a vztahy | autor: Magdalena | vydáno 07. 11. 2005

Pro náš první rozhovor jsme oslovily mladého a talentovaného herce, Jéňu Onufera, kterého jsme se ptaly na otázky ohledně výběru jeho ideální partnerky, jeho pohledu na současné ženy a také, co si myslí o feminismu.

Podle čeho si vybíráš partnerku a co je pro tebe na ní důležité

 

Samozřejmě, ona dívka se mi musí něčím líbit, první dojem je důležitý, ale pro mě osobně je nejdůležitější, aby mi vybraná dívka voněla, a když se pak blíže poznáme, tak i tzv. chutnat. Zjistil jsem, že tyto dvě věci jsou pro mě prioritou, když si s tou dívkou něco začnu. 

 

Dalším důležitým faktorem pro mě je i to, aby dotyčná dívka uměla líbat. Její přístup k líbání o té dívce hodně vypoví. Líbání je podle mého názoru další druh komunikace. 

 

Uvedu příklad: jednou jsem byl s kamarádama na jedný akci. Během večera jsem si tam všiml jedné hezké slečny - můj typ ideál, tmavé vlasy, sportovnější typ, krásná holka. Hrozně jsem se s ní chtěl seznámit, ale neměl jsem odvahu. Nakonec mě kamarádi přemluvili, a tak jsem jí oslovil. Byla moc milá a hlavně zábavná, takže jsme zbytek večera strávili společně. Když pak akce skončila, nabídl jsem ji, že jí doprovodím. Poté, co jsme se ocitli venku, jsme se začali líbat. A zde právě nastal zlom. Do té doby, jako bych slyšel nějakou strašně pěknou hudbu, která se bohužel v ten moment, kdy jsme se začali líbat, změnila v ohromnej skreč. Přesně jak z nějakýho filmu. Ta slečna měla zřejmě předtím, než jsme se poznali, delší známost, ze které byla zvyklá určitým způsobem líbat. Bohužel, její zajetý styl ale nevyhovoval tomu mému, takže jsem si nakonec uvědomil, že to není slečna pro mě.

 

Je to možná zvláštní, ale pro mě je tohle strašně důležitý. Myslím si, že k tomu, aby si pár tzv. sednul, musí být naladěn na stejný druh komunikace. Pokud ta dívka používá jen naučený styl líbání z předchozích vztahů, tak si myslím, že je to špatně. Když se dva lidé neznají, tak se nejprve tzv. oťukávájí, poznávají, a to samé by podle mého názoru mělo být i při líbání.

 

Co se týče vzhledu dívek, existují slečny, který jsou sice hezky upravené a vypadají jak z módních časopisů, ale pokud ony dívky nic nevyzařují, tak mě nezajímají. Ženy nebo dívky, na kterých je vidět, že o sebe přehnaně dbají, mě odrazují. Kromě vzhledu si všímám i řeči těla, tedy jak se dívka umí pohybovat ve společnosti, jak se baví, její gesta apod.

 

Právě se nacházíme uprostřed podzimního období. Dokázal by si říct, jak vnímáš ženu na podzim

 

Rozhodně jí vnímám mnohem méně než na jaře. Podzim je doba, kdy se ženy začínají více zahalovat a kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak jakoby se ukládají k zimnímu spánku. Na jaře pak znovu rozkvetou, a proto si myslím, že jaro je pro ženy tím nejkrásnějším obdobím.

 

Měl bys nějaký recept, jak vyznat ženě lásku

 

Vyznat lásku někomu je strašně osobní a dost záleží na situaci. Já osobně bych jí řekl, že jí miluji. Přinesl bych jí kytku a v pravý moment bych jí řekl, že jí miluji.

 

Nedávno jsme na našich stránkách měly anketu o feminismu. Jaký je tvůj názor na něj

 

Já jsem v podstatě do teď nepochopil, co ten feminismus vlastně znamená. Pokud se feminismus snaží o to, aby byly ženy stejně ohodnocovány jako muži, aby nebyly v zaměstnání diskriminovány, jen proto, že rodí děti apod., tak mu fandím. V poslední době si i všímám, že je na ženy kladen velký mediální tlak ohledně jejich vzhledu. Pokud se tedy feminismus zabývá i touto mediální diskriminací žen, pak jsem rozhodně pro něj.

 

Poslední otázka se týká i tvé profese, při tvém zaměstnání, kdy nemáš stálou pracovní dobu – jak vnímáš muže na mateřské dovolené

 

Velmi pozitivně. Myslím si, že pro dítě, zvláště do jeho tří let, je velmi důležité, aby v jeho výchově byla zastoupena i ta mužská stránka. Já osobně bych se tomu nebránil a mužům, kteří tak už učinili, velmi fandím.

 

 

Jéňa Onufer: v současné době připravuje film Rajónové blues a hraje v divadelním představení Star Trek, v divadle v Celetné.

 

 

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
29. 06. 2013 kludi ... (reakcí: 0)
21. 07. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
27. 02. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
02. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 08. 2011 helenadon fenimismus (reakcí: 1)
01. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes si dej pozor na prochladnutí, rýma a bolení v krku by ti mohlo znepříjemnit další dny, protože by sis nemohla do... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist