Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Je vám třicet a jste single? Zjistili jsme proč!

Je vám třicet a jste single? Zjistili jsme proč!

Je vám třicet a jste single? Zjistili jsme proč!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Hana Dragounová | vydáno 06. 06. 2014

Řada žen je dnes single proto, že jim to tak vyhovuje. Jsou soběstačné a svobodné. Ale jsou i ženy, které si až zoufale přejí hodit svobodu za hlavu. Proč se jim to nedaří?

Nedostupná

Skoro typickou představitelkou třicetileté single je atraktivní, inteligentní, emancipovaná a finančně zajištěná žena. Takže se nabízí otázka – v čem je problém? Mužů je dost a spousta z nich se za pěknou ženou na ulici ohlédne. Ale tím to většinou končí. Pro mnohé muže je atraktivní a sebevědomá žena příliš velké sousto, a tak si radši nechají zajít chuť. Strach z odmítnutí bývá silnější než mužská odvaha. Navíc koho by napadlo, že taková kost je sama?

Stále hledám

Dříve svobodné slečny čekaly na prince s bílým koněm, dnes na pana Božského. Nakonec to ale vyjde nastejno. Žádný není dost dobrý. Když se zeptáte, jaký by měl vlastně být, vyslechnete si přehled vlastností delší než telefonní seznam ve vašem mobilu. A s každým dalším nevydařeným vztahem (nebo pokusem o něj) se tento seznam prodlužuje. Většinou o položky „neměl by být…“ a „neměl by dělat…“. Než být ve vztahu s tím nepravým, tak je podle nich lepší být sama. Přitom ale tiše závidí všem, které jsou v jakémkoliv vztahu – i v problémovém.

Sex? Nabídek je dost

Během čekání na svého prince ale sexuálním půstem trpět nemusí. Některá to řeší kamarádskou výpomocí, jiná třeba přijme jednu z mnoha nabídek na nezávazný sex. Paradoxem single třicítek je právě fakt, že na sex mají nabídek spoustu, ale na vztah skoro žádnou. Takže pokud ženě nevadí být milenkou ženatého táty od rodiny nebo zpestřením „čtyřicetiletého mladíka“, který se ještě nechce vázat, strádat nemusí. „Připadám si jako magnet na čerstvé tatínky. Je to vždycky jako přes kopírák: žena si mě nevšímá, naše manželství už nefunguje, chybí mi lidské teplo a pohlazení…“ stěžuje si devětadvacetiletá Katka, která je sama už tři roky, přesto ze zásady tatíky odmítá.

Zhubla jste? Pozor, může to mít i negativa!

Zhubla jste? Pozor, může to mít i negativa!

Euforie ze shozených kil, pevnější zdraví i atraktivnější vzhled – to vše jsou bonusy, které nám ...

Je tak trochu ženatý…

Uvíznout v síti ženatého se dá snadno. Milenka tak snadno ztratí svá nejlepší léta čekáním na něco, co nikdy nepřijde. Ženatým se do rozvodu moc nechce a je víc čekajících milenek než těch, které povýšily do role řádné manželky. Muži jsou od přírody pohodlní a měnit něco, co docela dobře funguje, se jim nechce. Manželka jim vypere ponožky a milenka zajistí romantické chvilky. Pozor ale na rozsévače! Nejeden muž udržuje trvale nejen dva paralelní vztahy, ale i rodiny. „Pokoušeli jsme se o dítě dva roky, než jsem otěhotněla a narodil se nám syn. Po čtyřech letech jsem zjistila, že má o rok a půl staršího bratra,“ vypráví pětatřicetiletá Zuzana, jejíž muž si od rodiny odskakoval k bývalé přítelkyni.

Prokletí pana Nepravého

Podobně jako s ženáčem, lze snadno zabít i několik let neopětovanou nebo jinak problematickou láskou. Bude z toho něco nebo ne? Třeba potřebuje víc času. Snad jednou zjistí, že já jsem ta pravá… Většinou to nezjistí, takže je lepší na takové muže zapomenout. „Kamarádka už dva roky čeká, až se ON rozhoupe a začnou spolu chodit. Je jí jednatřicet a vidím, že každá svatba nebo narození miminka v jejím okolí ji píchne u srdce. Je mi jí líto, ale nedá si říct,“ říká třicetiletá Anna.

A co vy? Roky letí a vy jste stále single? Nebo už jste toho pravého našla? Kde se hledají odvážní muži, kteří se nebojí vztahu?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
11. 06. 2014 glady .... (reakcí: 0)
08. 06. 2014 Sylfida .. (reakcí: 0)
08. 06. 2014 viki11 .. (reakcí: 0)
07. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

27. 03. 2017 Horoskop Beran

Potkala jsi prima chlapa a máš pocit, že by to mohl být ten pravý? Ještě než se budeš vrhat do společného bydlení neb... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist