Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Jak si najít chvilku pro partnera nejen o Vánocích

Jak si najít chvilku pro partnera nejen o Vánocích

Jak si najít chvilku pro partnera nejen o Vánocích

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše Burger | vydáno 12. 12. 2011

Vánoční svátky jsou od toho, abychom si udělali čas jeden na druhého a byli konečně více spolu. Někdo by mohl namítnout - copak spolu nejsme dostatečně i během roku? Podle statistik nikoli. Třetina párů na sebe nemá ani půlhodinu denně.

Jak ukázal nedávný výzkum provedený v Británii, každý třetí pár žijící v jedné domácnosti si stěžuje na nedostatek společně tráveného času - partneři se sobě vzájemně věnují jen necelou půlhodinu denně. Celých 89 procent dotázaných si stěžovalo na fakt, že s partnerem netráví čas kvalitním způsobem - polovina z nich ani společně nevečeří. Na vině je ve většině případech pracovní vytížení, běhání okolo dětí a dřina v domácnosti.

"Kvalitně strávený společný čas jednoduše znamená, že se s partnerem ocitnete o samotě, relaxujete spolu na gauči a zapomenete na stres všedních dnů bez toho, aby vás někdo rušil," vysvětlil mluvčí serveru eatwelshlamb.co.uk, který průzkum uspořádal. "Chceme páry povzbudit k tomu, aby se sobě víc věnovali, večeřeli u společného stolu anebo si aspoň na konci dne pořádně popovídali."

Právě nedostatek kvalitní komunikace vede k odcizení a problémům ve vztahu. Sbližujícím činitelem může být ale také společné sledování filmu, společné nakupování nebo vycházky, návštěva restaurace, kina nebo divadla.

Zkusme si udělat "malé Vánoce" každý den a najít si tu společnou chvilku klidu, která sbližuje srdíčka. Zde jsou tipy, jak na to:

- Když už nemůžete být spolu přes den, posílejte si aspoň esemesky. Můžou být milostné, můžou být erotické - pěkně jako "zamlada".

- Po večeři se nemusíte hned postavit ke dřezu. Nechte si dvacet minut oddych a poseďte společně s protějškem u stolu nebo v obýváku.

- Dohodněte se s babičkami, aby jeden večer v týdnu pravidelně pohlídaly děti. I když pokaždé nebude energie na výpravu do kina, můžete si doma zapnout video a jen tak se společně válet.

- Zkuste najít aktivitu, která bude bavit oba. Můžete se přihlásit do tanečního kurzu, zkusit hrát tenis nebo si třeba jenom koupit domů terč se šipkami. Podstatné je, abyste se takovému koníčku věnovali společně.

- Svátek nemusí být jen ve dnech červeně vyznačených v kalendáři. Udělejte si ho doma kdykoli vás popadne nálada. Pěkně našlechtěný stůl, svíčky a sváteční menu navodí příjemnou atmosféru kterýkoli večer. A když se vás partner zeptá: "My něco slavíme?", odpovězte mu: "Naši lásku!"

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
10. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
10. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
12. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
05. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 12. 2011 kralicek o Vánocích (reakcí: 0)
13. 12. 2011 Mlny17 :) (reakcí: 0)
13. 12. 2011 Daniela76 Jak si najít chvilku (reakcí: 0)
13. 12. 2011 magic11 čas (reakcí: 0)
13. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
13. 12. 2011 tepito . (reakcí: 0)
12. 12. 2011 manislava chvilka o vánocích (reakcí: 0)
12. 12. 2011 Anulii ... (reakcí: 0)
12. 12. 2011 nikina - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 03. 2017 Horoskop Lev

Doteď jsi všechno řešila v poklidu a bez valného zájmu, nyní přichází čas si pořádně dupnout a prosadit také své zájm... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Teď jsi právě ve stádiu, kdy si velmi dobře uvědomuješ, že je zapotřebí udělat nutné životní změny. Pochopila jsi, že vzorce navyklého chování byly jen staré minulostn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist