Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Jak se (ne)dá zachránit rozpadající se vztah

Jak se (ne)dá zachránit rozpadající se vztah

Jak se (ne)dá zachránit rozpadající se vztah

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana Rysková | vydáno 29. 04. 2011

Poslední dobou si nemáte co říct, přistihla jste ho s milenkou nebo se vám prostě zdá, že už vás nemiluje jako dřív? Pro záchranu vztahu se dá podniknout leccos. Nikdy ale nemáte jistotu, že to zafunguje.

Nejprve byste si asi měla rozmyslet, jestli to za tu námahu stojí. Jste celá nešťastná z pocitů, že partnerovi přestává vztah vyhovovat, ale ruku na srdce, vyhovuje on vám? Nezůstáváte s ním jen ze zvyku nebo z obavy, že nenajdete lepšího? "Když mi přítel naznačil, že uvažuje o rozchodu, byla jsem jako šílená. Div že jsem po něm neházela talíře. Neuměla jsem si představit, že bych se dokázala znova zamilovat. Myslela jsem, že nám to vydrží navěky," vypráví 26letá Andrea. "Asi po půl roce vztahu-nevztahu, kdy se přítel pořád nerozhoupal k definitivnímu rozhodnutí, jsem potkala Tondu. Jiskra přeskočila hned a připadalo mi, že se známe odjakživa. Až teď zpětně chápu, že jsme se s bývalým k sobě ani tak moc nehodili."

Ve chvíli navalených emocí z hrozby rozchodu ale většina z nás racionálně neuvažuje. A někdy je dokonce snaha udržet si současného partnera více než na místě, zvláště, jsou-li ve hře také děti. V hlavě si pak promítneme klasické rady kamarádek:

1. Vzbudit v něm žárlivost

Zajít ke kadeřnici a přitažlivě se obléknout, aby po vás muži koukali a váš drahý pochopil, o co přichází. V takto jemné formě to zafungovat může. Otevřené flirtování s jinými, nebo dokonce účelová nevěra by partnera mohla naopak nadobro odradit. "Intimní život začal po několika letech manželství povážlivě váznout. Manžel už zkrátka nejevil zájem a iniciativa byla hlavně na mně," stěžuje si paní Broňa. "Pak za mnou najednou začal pálit kolega. Absolutně ignoroval fakt, že jsem vdaná, a posílal mi esemesky typu, dobré ráno, sluníčko, kdy půjdeme na kafe? Zmínila jsem se o tom manželovi, protože jsem se dost bála, že by nějakou takovou esemesku objevil, a podezíral by mě z nevěry. Tím dnem se náš problém v posteli vyřešil. Manžel zavětřil konkurenci a stal se z něho přeborník v milování."

2. Snést mu modré z nebe

"Hodné" ženy se často diví, když jim partnera přebere typická "mrcha". Mají pocit, že když ve všem ustupují a dělají, co svému muži na očích vidí, musejí se nutně dočkat zpětné vazby v podobě vděčnosti a věčné lásky. Zoufalé pokusy připoutat k sobě vzdalujícího se partnera vzorně vyžehleným prádlem, obskakováním u večeře a trpělivým přikyvováním na všechno, co řekne, končívají obvykle zklamáním. Muž potřebuje rovnocennou partnerku, a nikoli psíka. "Připadalo mi, jako by mě partnerka svojí dobrotou svazovala. Když jsem se s ní chtěl rozejít, spustila litanie, že mi přece v životě ničím neublížila a snaží se mi snést modré z nebe. Vytvořila si tak logický argument, proč ji nemůžu nikdy opustit. Nakonec jsem utekl jak zbabělec," přiznává třicetiletý Petr.

3. Počít s ním dítě

Ani tudy cesta obvykle nevede. Pokud se ve vztahu něco pokazilo, dítě to nezachrání. Naopak se může vyskytnout mnohem více konfliktů, jelikož péče o miminko bývá náročná a od partnerů se vyžaduje více tolerance a spolupráce než kdy jindy. Výjimky ovšem potvrzují pravidlo. "S přítelem jsem žila sedm let, když se najednou zjančil do starší ženské a ze dne na den mě opustil. Po dvou týdnech jsem zjistila, že jsem těhotná. Nijak zvlášť na to nereagoval, jenom mi slíbil, že mi bude posílat alimenty. Když se ale malý narodil, něco se v něm přetočilo a do dítěte se úplně zbláznil. Za pár měsíců se stěhoval zpátky ke mně, a teď jsme šťastná rodinka," vylíčila svůj příběh 29letá Saša. Spoléhat na to však, dámy, nemůžeme. I Saša přiznává, že partnerovi doteď zcela nevěří, a odmítá se za něho provdat.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
13. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
27. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
20. 06. 2011 Jaňule Ještě jeden tip (reakcí: 0)
14. 06. 2011 Reesie Jak zachránit rozpadající se vztah (reakcí: 1)
03. 05. 2011 brinoksa krize (reakcí: 0)
30. 04. 2011 aduja rozpadající se vztah (reakcí: 0)
30. 04. 2011 Miguela blbost! (reakcí: 0)
29. 04. 2011 heczkova Záchrana (reakcí: 1)
29. 04. 2011 ostrowid vztah (reakcí: 1)
29. 04. 2011 ladouch vztah (reakcí: 0)
29. 04. 2011 kralicek další rada (reakcí: 0)
29. 04. 2011 bajusatko .. (reakcí: 0)
29. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 04. 2011 Grei jak si udržet partnera (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 03. 2017 Horoskop Střelec

Dnes se tě bude snažit kolega v práci vydírat. Nepřistupuj na to, ať už se mezi vámi stalo cokoliv, udělal by ti ze ž... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist