Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Jak se dorozumět s muži? Máme pro vás super návod.

Jak se dorozumět s muži? Máme pro vás super návod.

Jak se dorozumět s muži? Máme pro vás super návod.

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lenka Šimková | vydáno 07. 06. 2013

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše, zní známé tvrzení, na němž je postavena série populárních knih o partnerských vztazích. Je tedy vůbec možné se dorozumět? Určitě ano, ale obzvláště ženy by měly mít na paměti určitá pravidla. Jaká? Zjistili jsme pro vás!

Jako první si musíme uvědomit snad nejdůležitější věc – důvody i potřeba komunikace se u obou pohlaví diametrálně odlišují. Zatímco ženy používají komunikaci k udržování vztahů a péči o ně, muži komunikují zejména za účelem sdělování si faktů a řešení problémů. Je to tak dáno již od dob, kdy jsme žili v jeskyních a snahy o změnu jsou pravděpodobně ještě nějakou dobu marné. Jednodušší je se s tím smířit a přizpůsobit se. Pokud tedy za mužem půjdete s potřebou promluvit si, bude logicky očekávat, že od něj chcete pomoc s nějakou záležitostí, zatímco vy si třeba chcete jen popovídat. Řekněte to tedy na rovinu, předejdete v mnoha případech nedorozumění, které by pravděpodobně následovalo.

Sveďte ho: Rafinované erotické prádlo

Sveďte ho: Rafinované erotické prádlo

Muži si nás rádi rozbalují jako ten nejlákavější vánoční dárek. A není od věci jim dopřát opravdu...

Pět pravidel úspěšné komunikace

Chcete, aby vás muži poslouchali? Naučte se dodržovat následujících pět pravidel:

 • Neptejte se na to, co nechcete slyšet. Nepatří sem zdaleka jen otázky typu: „Jsem v těch šatech tlustá?“ ale také záležitosti, ve kterých jste už předem rozhodnuté. Například, jakou kabelku si vzít na večírek, zda máte jet za svou hašteřivou matkou, či zda si máte dát obarvit vlasy na blond...  Většinou čekáte stejně jen na schválení vlastního názoru, a pokud se tak nestane, cítíte se podrážděně a k hádce není daleko.
 • Muže nikdy nepřerušujte. Chce-li si s vámi povídat, očekává komunikaci střídavou. To znamená, že chvíli mluví a chvíli poslouchá. Neskákejte mu proto do řeči, jen ztratí trpělivost a z rozhovoru nebudete mít nakonec nic ani vy ani on.
 • Mluvte přímo. Známá, ale přesto stále opomíjená rada. Nenaznačujte, nemluvte v narážkách, ale ani v podmiňovacím tónu. Jeden příklad za všechny – místo: „Mohl bys vynést koš?“ řekněte: „Vyneseš koš?“ Zdá se vám to malicherné? Kdepak! Zatímco v prvním případě muž odpoví, mohl, ale neudělá to, v druhé situaci musí říci ano, či ne a také se podle toho zařídit.
 • Plánovaný rozhovor předem oznamte. I když to může znít zvláštně, váš protějšek uvítá následující formulaci: „Dnes večer v sedm hodin si chci promluvit o stavebním spoření, bude to trvat cca 30 minut a chci vybrat nejvhodnější nabídku.“ Můžete si být jista, že vše proběhne ke spokojenosti vás obou. 
 • Nenuťte ho mluvit. Když nemá náladu a nechce, nemá to prostě cenu. Nátlakem, výčitkami a hrozbami ničeho nedocílíte. Je jasné, že občas nás nekomunikativní muži pěkně štvou, ale je lepší raději zvednout telefon a zavolat kamarádce. Větu: „Ty se mnou vůbec nemluvíš,“ vám stejně žádný muž nepotvrdí. On s vámi většinou totiž mluví, ale má daleko menší potřebu komunikace než vy. Pokud to tedy nehraničí s tím, že už ani pomalu neznáte jeho hlas, nechte ho být. Je to rozumnější a uvidíte, že až zase vyleze ze své „jeskyně“, bude lépe.

Jak jste na tom vy? Máte nějakou zaručenou radu, jak se s muži dorozumět? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
10. 06. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
10. 06. 2013 lidka2 . (reakcí: 0)
08. 06. 2013 Daniela76 Jak se dorozumět s muži (reakcí: 0)
07. 06. 2013 viki11 komunikace s muži (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist