Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Jak nastartovat milostný život po porodu?

Jak nastartovat milostný život po porodu?

Jak nastartovat milostný život po porodu?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 11. 08. 2014

Na svět jste přivedla zdravé děťátko, stala jste se novopečenou maminkou, v hlavě máte nespočet povinností k zařízení a chuť na milostné eskapády je v nenávratnu? Mrkněte na naše inspirativní tipy a vězte, že časem se vaše rozbouřené hladiny srovnají a vy co nevidět zažehnete jiskru!

Šestinedělí: Čas na sexy abstinenci

Porod není procházkou růžovou zahradou, každá žena jej zvládá odlišně, a pokud jste již několikanásobnou maminkou, tak jistě víte, že každý porod má svá specifika a nezaměnitelný průběh. Doba šesti týdnů napomáhá k regeneraci dělohy, pochvy, ale i k celkovému nabrání ztracených sil a energie. Močový měchýř již tolik není stimulován zvětšenou dělohou, tudíž časté nutkání na toaletu se harmonizuje, vyrovnává se krevní tlak, ale i puls. Hormony se klidní a po několika měsíční pauze se také objevuje první menstruace. Ta však někdy dorazí i s větším zpožděním. 

Nezapomeňte také na nutnou prohlídku u vašeho gynekologa, který zkontroluje vaše ženství a pokud je vše v nejlepším pořádku, už nic vám nechybí k tomu, abyste se s netrpělivým partnerem krásně, něžně a s láskou pomilovala. Jenže, co dělat, když chuť stále nepřichází? 

Komunikujte s partnerem

Nehledejte nesmyslné výmluvy, raději řekněte drahému pravdu, popište mu své pocity a přiznejte se k tomu, že prozatím po sexu netoužíte. Otevřený přístup vám bude jedině ku prospěchu, protože partner ví, co přesně se ve vás odehrává a nebude  tolik naléhat.

Zábavný kvíz: Jak dobře znáte hlavní města?

Zábavný kvíz: Jak dobře znáte hlavní města?

Pro všechny milovníky cestování jsme opět připravili vědomostní test. Tentokrát prověříme, zda zn...

Objevujte vášeň po troškách

Nemá cenu se nutit do milování, když je váš zájem o sex na nule. Mazlete se, usínejte spolu v náručí a pomalu nalézejte ztracené pouto intimity, které je pro vztah a vaši lásku neméně důležité. Líbejte se, hlaďte se a uvidíte, že tyto doteky ve vás brzy roznítí oheň vášně. 

Většina žen se shoduje na tom, že sexualita po porodu již není taková, jako dřív. Berte to tak, že všechno má svůj vývoj a snažte se v každém stádiu najít to nejhezčí. 

Když vás trápí kila navíc

Těhotenství si bohužel žádá mnohé a k tomu samozřejmě patří i nějaké to kilčo navíc, jež vám po porodu zůstalo. V žádném případě se nestresujte, pro partnera jste stále tou nejkrásnější ženskou na světě, protože jste ho právě udělala otcem. Pomalými krůčky a cvičením se dostanete do formy, takže stop obavám. 

Je to možná otřepaná fráze, ale i v tomto případě platí pravidlo, že čas všechno napraví. 

A jak jste na tom vy, milé čtenářky, máte děti nebo teprve plánujete být maminkou? A jak vypadal váš milostný život po porodu?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
26. 08. 2014 Petra Sex (reakcí: 0)
13. 08. 2014 xxkouckaxx x (reakcí: 0)
12. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes ti bude připadat, že čas neskutečně letí. V práci nebudeš stíhat a šéf už bude nedočkavě podupávat u dveří, aby ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist