Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Holčičky chtějí být sexy už od šesti let

Holčičky chtějí být sexy už od šesti let

Holčičky chtějí být sexy už od šesti let

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše Burger | vydáno 19. 07. 2012

Kdy se v ženě probouzí touha být krásná a přitažlivá pro své okolí? Podle britských výzkumníků to v dnešní době nastává už okolo šesti let. Děvčata přitom ani tak nechtějí udělat dojem na chlapce, jako se snaží být oblíbené v dívčím kolektivu.

Přitažlivý vzhled vede k většímu úspěchu a oblíbenosti u druhých. O tom jsou prý přesvědčené už šestileté dívky, aniž si to uvědomují. Vědci to ukázali na testu, jemuž podrobili děvčátka z prvního stupně základní školy. Nabídli jim dvě panenky - jednu oblečenou do vyzývavých, těsných krátkých šatiček, které odhalovaly podstatnou část těla, a druhou zakrytou od hlavy až k patě volnějším outfitem. Většina dívek si vybrala tu více "sexy". S odůvodněním, že takto by chtěly vypadat ony samy.

Podle vedoucí studie Christy Starrové je dost možné, že dívky věří v sílu přitažlivého vzhledu v sociálních vztazích. "I když touha být populární není pouze dívčí záležitostí, tlak vypadat přitažlivě, aby se popularity dosáhlo, je pozorován jen u dívek." Chlapci údajně svůj úspěch ve skupině s osobním vzhledem nespojují.

Výzkumníci si také položili otázku, zda volbu malých slečen ovlivňuje prostředí, ze kterého pocházejí. Zajímavé bylo zjištění, že dívky navštěvující taneční kroužek si vybíraly panenku zahalenou. "Je možné, že pohybové aktivity jako tanec nebo sport obecně zvyšují u dívek sebevědomí a pomáhají jím pochopit funkci těla. Jako by si lépe uvědomovaly, že lze tělo použít i na něco jiného než image vystavovanou druhým," míní Starrová.

Čím jsou ale ovlivněny holčičky, kterým se naopak líbila panenka vyzývavá? Není to tak složité vysledovat. Ženské celebrity se v médiích vystavují zásadně ve svůdných pozicích a v sexy oblečení, výjimkou nejsou ani protagonistky v reklamách na hračky. Na trhu jsou dostupné dětské panenky v minisukních, síťovaných punčochách a vysokých botách, vyzývavé slogany pronikají na dětská trička a kalhotky. Dívky pak vystavují na odiv svou sexualitu, aniž by si ji byly schopny ve svém věku vůbec uvědomit. Přitom to však nedělají kvůli klukům... chtějí se líbit samy sobě a prosadit se mezi vrstevnicemi.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
08. 04. 2014 unka102 :O (reakcí: 0)
14. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
30. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
30. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
21. 07. 2012 magic11 :-( (reakcí: 1)
20. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
19. 07. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
19. 07. 2012 aknela11 no (reakcí: 1)
19. 07. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
19. 07. 2012 Daniela76 Holčičky (reakcí: 0)
19. 07. 2012 EmmaganTeyla *** (reakcí: 2)
19. 07. 2012 pepina . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

05. 12. 2016 Horoskop Blíženec

Napjatá atmosféra se dá doslova krájet nožem, napětí a nervozita zavládne nejen v práci, ale také u tebe doma. Drž se... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist