Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce

Magazín: Sex a vztahy | autor: redakce | vydáno 29. 08. 2008

Velmi důležitou součástí partnerského života je samozřejmě intimní soužití. Problém, který se zde může objevit, je erektilní dysfunkce.


Co to znamená, když mluvíme o erektilní dysfunkci? Při tomto problému dochází u muže k trvalé neschopnosti dosáhnout, nebo po dostatečně dlouhou dobu udržet, erekci. Jedná se o jednu z nejčastějších poruch sexuálních funkcí u mužů vůbec. Samozřejmě se nic neděje, pokud občas dojde k selhání, to zažil nejeden muž. Když ale k selháním bude docházet často, je dobré tuto situaci nepodceňovat a začít ji řešit.

Zajímavá čísla

Muži často o těchto problémech mlčí a ne vždy jsou ochotni je řešit. Jenom 15% nemocných mužů se svěří specialistovi. Tento problém je ale mezi muži rozšířen více než si myslí. Objevuje se u každého desátého muže nad 21 let. A u mužů nad 40 let řeší problémy s erektilní dysfunkcí již každý druhý.

Může jít o víc

Erektilní dysfunkce navíc může být signálem budoucích zdravotních problémů. A na ně může poukazovat až o několik let dříve. Poruchy erekce mohou být předzvěstí závažnějších onemocnění jako je latentní cukrovka, hrozící infarkt nebo cévní mozková příhoda. Je to způsobeno tím, že tepny zásobující penis jsou tenčí než cévy vyživující srdeční sval či mozek. Tak se na nich poruchy průtoku krve projeví dříve.

Muži by tedy neměli tento problém podceňovat a navštívit lékaře. Ten jim udělá příslušná vyšetření a může tak dopředu zjistit, zda se jedná o příznak systémového onemocnění. V každém případě pak lékař doporučí vhodnou léčbu. Mohou navštívit praktického lékaře, androloga, urologa či sexuologa.

Typy léčiv

Jako první se objevilo řešení v podobě modré tablety, která pomáhá mužům překonat problémy s erekcí. Užívá se podle potřeby, působí po určité době po dobu několika hodin. Její nevýhodou je, že společné chvilky je potřeba dopředu plánovat a domlouvat. Co ale s tím, když se mezitím změní nálada nebo přijde nečekaná návštěva? Ze vztahu se pak ztrácí přirozenost a spontaneita.

Nyní je možné užívat i lék s delší účinností, a to až 36 hodin. To už je přece jen dostatek času na to, aby odpadl pocit nutnosti, stihnout vše časovém limitu. Neznamená to samozřejmě, že by během těchto hodin nemohl muž dělat nic jiného. Při správné předehře ale pak vše dopadne dobře a užívat si společných chvilek je možné během těchto hodin kdykoliv. S jednou pilulkou je tak možné prožít krásný víkend jen ve dvou.

Řešení pro každý den

I pro ty, kterým nevyhovuje jakékoliv časové omezení, je zde nyní nově řešení. Lék obsahující látku tadalafil v jiné koncentraci užívaný pravidelně působí každodenně. Tak se páry obejdou bez jakéhokoliv plánování a vrátí se do sexuálního života důležitá spontaneita. Na to poukazuje i MUDr. Karel Kočí, CSc. z privátní ambulance Andromeda: „Až 69 procent mužů udává, že nemuset pohlavní styk plánovat je pro ně velmi důležitý prvek, který si od této terapie slibují, 59 procent mužů říká, že tato léčba má omezit tlak na to, aby zvládli milování v určitém časovém limitu.“Více informací o léčbě erektilní dysfunkce najdete na www.zivot-jako-predtim.cz.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
23. 09. 2013 Vlastík clavin (reakcí: 0)
14. 09. 2013 Karel Erekce (reakcí: 0)
12. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
27. 07. 2011 helenadon porucha (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

27. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Veškeré záležitosti, které se týkají peněz, raději odlož na pozdější dobu. Není vhodná doba na uzavírání nových smluv... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist